دسته: سلامت
شعار “ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر” را با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و قدردانی از زحمات مدافعان سلامت تحقق می بخشیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی ضمن تبریک هفته سلامت گفت: شعار هفته سلامت” ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر” را با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و قدردانی از زحمات مدافعان سلامت تحقق می بخشیم .

گزارش سفر مشاور وزیر و مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت و ناظر ویژه وزیر در امر واکسیناسیون کووید-١٩ به گیلان

مدیر کل بازرسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در ساعات حضور خود در گیلان، از برخی پروژه های جدیدالاحداث و مراکز واکسیناسیون کووید ۱۹ بازدید کرد

دکتر سالاری ارتحال شهادت گونه سردار حق‌بین را تسلیت گفت

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ارتحال شهادت گونه فرمانده دلیر و بنام گیلانی و فاتح نبل‌الزهرا را تسلیت گفت

بازدید سرزده معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان پیروز و مرکز ۱۶ ساعته بیماران سرپایی کرونایی لاهیجان

معاون درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز با حضور در شهرستان لاهیجان، ضمن بازدید از بیمارستان دکتر پیروز و مرکز ۱۶ ساعته بیماران سرپایی کرونایی لاهیجان ، روند ارایه خدمات درمانی در این مراکز را مورد بررسی قرار داد.

تاکید معاون درمان وزارت بهداشت برای تکمیل سالن در حال ساخت اورژانس پشتیبان در رشت

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در مجتمع دانشگاهی سایت لاکان رشت، ضمن بازدید از سالن در حال ساخت اورژانس پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، بر تسریع در آماده سازی این سالن جهت پذیرش بیماران کرونایی تاکید کرد.

دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مدیریت بحران کرونا در مراکز درمانی استان موفق عمل کرده است/ مردم برای خروج از وضعیت قرمز، مسوولان بهداشت و درمان را یاری کنند

در پی موج چهارم شیوع کرونا در کشور و افزایش بیماران کرونایی بستری در بیمارستانهای استان گیلان، صبح امروز دکتر قاسم جان بابایی – معاون درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی طی سفر یکروزه به استان گیلان، روند ارایه خدمات درمانی و وضعیت بیماران کووید۱۹ بستری در برخی از بیمارستان های استان را مورد ارزیابی قرار داد.

دندان‌پزشکان؛ ارکان اساسی نظام سلامت کشور

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تبریک فرارسیدن روز دندانپزشک و آغاز هفته دندان‌پزشکی، گفت: دندان‌پزشکان از ارکان اساسی نظام سلامت و بهداشت در کشور هستند و خدمات ارزنده آن‌ها نشان داده در حفظ، پایداری و ارتقای بهداشت جامعه نقش به سزایی ایفا کرده‌اند.

افزایش سه تا پنج برابری بیماران کرونایی در گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افزایش سه تا پنج برابری بیماران کرونایی در گیلان خبر داد و گفت: روزانه حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد به میزان بیماران بستری در بیمارستان‌های استان افزوده می‌شود.

با حضور ویدیو کنفرانسی معاون درمان وزارت بهداشت؛ نشست مدیریت و ساماندهی مرگ‌ومیر نوزادان استان گیلان برگزار شد

نشست مدیریت و ساماندهی مرگ‌ومیر نوزادان استان گیلان با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت برگزار شد.

بازدید سرزده رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بیمارستانهای غرب گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن بازدید سرزده از بیمارستانهای غرب گیلان، از مجاهدت های کادر بهداشت و درمان تقدیر کرد و روند ارایه خدمات درمانی در این مراکز را مورد بررسی قرار داد .

سال ۲۰۲۱ ؛ سال جهانی مدافعان سلامت

سازمان جهانی بهداشت به منظور تقدیر از فداکاری های بی دریغ کارکنان حوزه بهداشت و درمان در مقابله با همه گیری کووید ۱۹ ، سال ۲۰۲۱ را به عنوان سال جهانی کارکنان حوزه بهداشت و درمان “سال جهانی مدافعان سلامت” نامگذاری کرده است.

احتمال قرمز شدن کامل گیلان وجود دارد/ هشدارها جدی گرفته شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از احتمال قرمز شدن کامل استان خبر داد و گفت: تنها راه پیشگیری از شیوع و در امان ماندن از کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله در خانه ماندن است.

تکمیل پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت گیلان یکی از اصلی‌ترین رویکردهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست شورای فنی با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های عمرانی یکی از اصلی‌ترین رویکردهای دانشگاه است، گفت: همه تلاش‌ها باید در جهت رفع موانع تکمیل پروژه‌های فنی و عمرانی حوزه سلامت گیلان باشد.

مرگ آزاده نامداری؛ هشداری از جنس دارو‌های اعصاب و روان!

درگذشت آزاده نامداری بهانه‌ای شد تا عوارض مصرف بیش از اندازه قرص‌ های اعصاب و روان را مورد بررسی قرار دهیم.

به زودی بخش آنژیوگرافی عروق مغز در مرکز آموزشی و درمانی پورسینای رشت راه اندازی می شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از نهایی شدن مقدمات استقرار یک دستگاه آنژیوگرافی عروق مغز در مرکز آموزشی و درمانی پورسینای رشت خبر داد و گفت: با استقرار دستگاه آنژیوگرافی مغز در این مرکز، پروسه درمانی بیمارانی که به علت انسداد عروق مغزی دچار سکته می شوند، ارتقاء می یابد.

تأکید دکتر سالاری بر استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در اجرای برنامه نسخه‌نویسی الکترونیکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست استقرار نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیکی گیلان گفت: باید از تمامی زیرساخت‌های تجهیزاتی و نیروی انسانی موردنیاز در اجرای این طرح ملی استفاده شود.

استمرار پیگیری های دکتر سالاری در وزارت بهداشت/ تلاش برای تأمین اعتبار پروژهای عمرانی حوزه سلامت گیلان تا مساعدت در تأمین نیروی انسانی و تجهیزات

دکتر ارسلان سالاری- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به‌منظور پیگیری مطالبات حوزه سلامت گیلان به‌ویژه تأمین اعتبار پروژه‌های عمرانی حوزه سلامت، جبران کمبود نیروی انسانی و همچنین دارو و تجهیزات با تعدادی از معاونین و مدیران وزارت بهداشت دیدار و گفت‌وگو کرد.

چگونه از عوارض آلرژی بهاری خلاص شویم

یکی از مشکلات بسیار شایع در فصل بهار “آلرژی‌های فصلی” است. آلرژی چیزی است که باعث پاسخ حساسیتی می شود و شایع ترین آلرژی زاها، گرده گیاهان در باد، گرده گل‌ها، شکوفه‌های درختان و علف‌های هرز هستند.

این مواد غذایی را با معده خالی نخورید

همیشه گفته شده که سبزیجات را همراه با نان و سایر مواد مناسب مصرف کنید. خوردن سبزیجات در با معده خالی به راحتی می‌تواند باعث سوزش سر دل شود.

دوازدهم فروردین، یاد آور حماسه ملی و استقرار حکومت الهی و مردمی در ایران است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن تبریک فرارسیدن روز جمهوری اسلامی، یوم‌الله دوازدهم فروردین را یاد آور حماسه ملی و استقرار حکومت الهی و مردمی در ایران عنوان کرد.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی