دسته: انتخاب سردبیر
اتفاقات مهم برای بورس امروز در راه است

سه اتفاق مهم روز چهارشنبه بازار سرمایه،بازگشایی احتمالی نماد شستا با دامنه تا پنج درصد، بازگشایی احتمالی نماد پترول و ادامه عرضه اولیه نماد ولپارس است.

کشف انبار احتکار لوازم خانگی ۹۰ میلیاردی در رشت

فرمانده انتظامی گیلان از کشف و پلمب یک انبار احتکار لوازم خانگی به ارزش ۹۰ میلیارد ریال توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی استان در شهر رشت خبر داد.

تصویب نهایی طرح اختصاص سهام عدالت به جاماندگان احتمالاً تا ۲ هفته دیگر

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: جاماندگان از سهام عدالت در کشور ۱۰میلیون نفر هستند.

ماسک زدن در ادارات، بانک ‌ها و مراکز عمومی الزامی شد

طبق بخشنامه سازمان اداری و استخدامی، استفاده از ماسک در تمامی ادارات، بانک‌ها و مراکز ارائه خدمات عمومی و واحدهای عملیاتی از تاریخ ۱۵‏/۴‏/۱۳۹۹ برای کلیه ارباب رجوعان و کارکنان الزامی است.

علت رکورد جدید قیمت دلار و سکه

روز شنبه قیمت دلار از کانال ۲۱ هزار تومانی عبور کرد و قیمت سکه امامی نیز به بهای ۱۰ میلیون تومان رسید و هشت رقمی شد که رکورد جدیدی برای آنهاست و به گفته فعالان، بازارساز دیروز به منظور از بین بردن امکان آربیتراژ قیمت فروش دلار بر تابلوی صرافی‌های منتخب را با افزایش مواجه کرد تا قیمت به بازار آزاد نزدیک‌تر شود.

تا اطلاع ثانوی مدت آموزش سربازی یک ماه است

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: تا اطلاع ثانوی مدت آموزش سربازی یک ماه است.

افزایش مراجعه بیماران کرونا به بیمارستان‌ها / هشدار به مردم

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت آخرین وضعیت بیمارستان‌ها در زمینه بستری بیماران کرونا را تشریح کرد و گفت: با افزایش تعداد بیماران کرونا، طبعا میزان مراجعات به بیمارستان‌ها و تعداد بیماران بستری که به خدمات ویژه‌تری نیاز دارند، افزایش می‌یابد، اما اولویت ما این است که سرویس‌دهی مناسبی به همه بیماران داشته باشیم.

تمدید خودکار اجاره نامه ها با صدور مصوبه جدید

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تمام اجاره نامه‌هایی که تاریخ سررسید آن‌ها رسیده است از امروز با صدور مصوبه جدید و میزان افزایش اجاره بهای مصوب، خودکار تمدید می‌شوند.

آغاز طرح مالیات‌گیری از خانه‌های خالی در تابستان امسال

همزمان با اوج‌گیری قیمت‌ها در بازار مسکن، بنا به اعلام وزیر راه و شهرسازی، مالیات‌گیری از خانه‌های خالی در تابستان امسال آغاز خواهد شد.

کارگزاری‌هایی که یک روزه جایگزین «آگاه» شدند

پس از اختلال در سامانه معاملاتی کارگزاری آگاه طی روزهای پایانی هفته اتفاقات قابل توجهی رخ داده است. از یک طرف گلایه سهامداران این کارگزاری و از سوی دیگر رسانه‌ها از شکوفایی کارگزاری‌های گمنام پس از قطعی آگاه خبر داده‌اند.

حقوق کارگران دیگر پاسخگوی هزینه‌های مسکن و اجاره بها نیست

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با انتقاد از بازار آشفته مسکن گفت: حقوق و دریافتی کارگران دیگر پاسخگوی هزینه‌های مسکن و اجاره بها نیست و اکثر کارگران یا به حاشیه شهرها رفته یا ناچار به سکونت در شهرستانها شده‌اند.

متوسط هزینه‌ها و درآمد خانوار بر حسب استان

مرکز آمار ایران اعلام کرد: بررسی متوسط هزینه کل سالانه یک خانوار شهری نشان می‌دهد که استان تهران با ۷۲۷،۱۷۵ هزار ریال بیشترین و استان کرمان با ۲۶۳،۲۰۷ هزار ریال کمترین هزینه را در سال ۱۳۹۸ داشته‌اند همچنین متوسط هزینه کل خالص سالانه یک خانوار شهری ۴۷۴،۳۷۹ هزار ریال بوده است که نسبت به رقم مشابه در سال قبل ۲۰،۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

دستمزد کارگری سال ۹۹ بالاخره ابلاغ شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای بندهای (۷) و (۸) بخشنامه مزد سال ۱۳۹۹، مصوبه شورای عالی کار را به همه کارفرمایان و کارگاه‌های مشمول قانون کار ابلاغ کرد.

انتقاد نماینده ولی‌فقیه در گیلان از کمبودهای حوزه سلامت/نمایندگان مجلس بودجه بیشتری برای استان بگیرند

نماینده ولی‌فقیه در گیلان ضمن انتقاد از کمبودهای حوزه سلامت این استان گفت: نمایندگان مجلس باید بودجه بیشتری برای حوزه بهداشت و درمان گیلان بگیرند.

بهترین کشورها برای راه اندازی کسب و کار

سنگاپور باز هم بهترین کشور جهان برای راه اندازی کسب و کار شناخته شد.

تسخیر سفارت آمریکا واقعا ضرورت داشت؟

علی مطهری گفت: ما باید بدانیم که فرزند انقلاب ما هستیم، و ما هستیم که انقلاب را به مسیر اصلی خودش باز می‌گردانیم. من شخصاً معتقدم که برخی افراد فرصت‌طلب در نظام نفوذ کرده‌اند.

نرخ جریمه تخلفات ساختمانی اعلام شد

نرخ جریمه تخلفات ساختمانی در تهران برای اعمال در پرونده‌های سال ۹۹ به شکل قابل‌توجهی تغییر کرد.

دلیل عدم واریز بیمه بیکاری افراد چیست؟

«مسعود بابایی» درباره عدم واریز بیمه بیکاری، بیکاران کرونا، گفت: از میان مشمولان بیکاری اسفندماه ماه امسال که مقرر شد شماره حساب خود را ارسال کنند، شماره حساب ۹۱ هزار و ۶۵۶ نفر مشکل داش

آیت‌الله رئیسی برای حضور خود در انتخابات ۱۴۰۰ به شدت مخالفت کرده است

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: سخن برادرم آقای امیرآبادی بر لزوم حضور آیت الله رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰ جدید نیست؛ جمع بندی بسیاری از انقلابی‌ها همین بود که مطرح هم شد، اما ایشان به شدت مخالفت کردند.

چرا برخی از بانک‌ها هنوز پول سهام عدالت را واریز نکرده‌اند؟

علت عدم واریز وجه سهام عدالت برای برخی از سهامداران این است که اولا بخشی از این سهام به فروش نرفته است دوما روزی که بانک، سهام عدالت مردم را به فروش برساند فردای آن روز پول را واریز می‌کند.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی