دسته: انتخاب سردبیر
کم‌سن‌ترین بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافتند / ترخیص ۲ نوزاد “‌۴” ‌و “‌‌۱۴ روزه” ‌پس از درمان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۲ نوزاد مبتلا به کرونا پس از ۱۴ روز بستری‌شدن در بیمارستان ۱۷ شهریور رشت بهبود یافته ترخیص شدند.

واکنش سخنگوی وزارت بهداشت به خبر ساخت داروی کرونا در ایران

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تکذیب ساخت داروی ضدکرونای ایرانی گفت: این یک دارو نیست بلکه یک روش درمانی با استفاده از سلول‌های بنیادی است.

شناسایی ٣٢ نفر دارای علائم مشکوک به کرونا در پست های غربالگری گیلان

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: ٣٢ نفر دارای علائم مشکوک به کرونا در پست های غربالگری استان شناسایی شدند.

گیلان همچنان ‌در شرایط حساسی قرار دارد / اگر ‌مردم همکاری نکنند موج دوم شیوع کرونا آغاز می‌شود

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه گیلان همچنان ‌در شرایط حساسی قرار دارد، گفت: اگر ‌مردم همکاری نکنند موج دوم شیوع کرونا آغاز می‌شود.

بخشش اجاره بهای اسفند و فروردین ماه از سوی مالکین غرفه های تجاری

با شیوع ویروس کرونا کسب و کارهای زیادی دچار اختلالات فراوان مالی شده اند و در همین راستا پویش های مردمی متنوعی به منظور حمایت از مشاغل مختلف ایجاد شد تا با مهربانی به مقابله با بیماری مزبور پرداخته تا علاوه ممانعت از گسترش آن، زمینه کاهش اثرات مخرب آن بر زندگی مردم را فرآهم نمایند.

بلاتکلیفی پزشکان بدون مرز در ایران

در حالی که سفیر ایران در فرانسه از ارسال دومین محموله سازمان پزشکان بدون مرز و احداث بیمارستان سیار در اصفهان خبر داده بود، مشاور وزیر بهداشت در تهران اعلام کرد که فعلا نیازی به برپایی تخت بیمارستانی توسط نیروهای خارجی نیست و حضور پزشکان بدون مرز در ایران منتفی است.

اجاره‌بهای اسفند و فروردین ماه املاک و اراضی سازمان مشمول بخشودگی و اخذ مطالبات سازمان از فعالان اقتصادی نیز به تعویق افتاد

سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای همراهی با سرمایه‌گذاران و فعالین بخش خصوصی که کسب و کار آنها تحت‌تأثیر تبعات شیوع ویروس کرونا قرار گرفته، با دستور دکتر محمد ولی روزبهان،رییس هیأت مدیره و مدیرعامل و براساس مصوبه هیأت مدیره سازمان، اجاره‌بهای اسفند ۹۸ و فروردین ماه ۹۹ املاک و اراضی این سازمان بخشیده شد.

لزوم تکمیل پروژه ساختمان جدید آزمایشگاه بیمارستان رازی رشت

فرماندار رشت بر لزوم تکمیل پروژه ساختمان جدید آزمایشگاه بیمارستان رازی این شهر در ۱۰ روز آینده تاکید کرد.

جزئیات پرونده‌های کلان اقتصادی در سال ٩٨

سخنگوی قوه قضاییه ضمن تشریح جزئیات پرونده‌های مهم اقتصادی و احکام متهمان، گفت: از محوری ترین برنامه‌های قوه قضاییه در سالی که گذشت، مبارزه و مقابله با کهنه ویروس و منفور و ناامیدکننده فساد در کشور بود.

بی توجهی به هشدار در خانه ماندن/ خریدهای عید جریان دارد

نزدیک شدن به ایام عید و خریدهای آخر سال سبب شده برخی از شهروندان گیلانی هشدارها در زمینه خانه ماندن را نادیده گرفته و با حضور در بازار جان خود و سایر شهروندان را به خطر اندازند.

جلوگیری از خروج افراد دارای علائم مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا از منزل و شهر

بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، از خروج افراد دارای علائم مشکوک و مبتلا به این ویروس از منزل و شهر جلوگیری می‌شود و اعمال محدودیت تردد در ۱۱ استان به همین منظور انجام شده و این کار هیچ مشکل و زحمتی برای مردم ایجاد نخواهد کرد.

در صورت لزوم تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی پس از ۱۵ فروردین هم تمدید می‌شود

نوبخت در رشت گفت: در صورت لزوم تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی پس از ۱۵ فروردین هم تمدید می‌شود و می‌توان با تغییر در زمان بندی‌ها، تعطیلی تابستانی مدارس را به تعویق انداخت.

به داد مردم گیلان برسید/فاجعه ای بزرگ در راه است

جمعی از اصحاب رسانه استان گیلان طی نامه ای به دکتر محمدباقر نوبخت معاون گیلانی رئیس جمهور درخواست های خود را برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کردند.

ستاد هدایت کمک های مردمی به بیمارستانهای گیلان فعال شد

نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در مدیریت کرونا در گیلان از فعال شدن ستاد هدایت کمک های مردمی و خیرین در حوزه سلامت و مقابله با کرونا دراستان خبر داد.

برگزاری اولین جشنواره طنز “کوری کرونا” در گیلان

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت از برگزاری جشنواره استند آپ کمدی با عنوان “کوری کرونا” خبر داد.

ماجرای عدم پذیرش بیمار کرونایی بدحال در ‌بیمارستان ‌رسول اکرم(ص) رشت چه بود؟

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی گیلان گفت: فیلم و اخباری که اخیراً در فضای مجازی مبنی بر عدم پذیرش بیمار کرونایی بدحال در جلوی بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت منتشر شده صحت ندارد.

شایعه انتقال بیماران کرونایی از رشت به بوشهر تکذیب شد

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر منتشر شده درباره انتقال بیماران کرونایی را از رشت به بوشهر تکذیب کرد.

اوضاع نابسامان در گیلان و «روال عادی» در کشور!

در مورد گیلان با بیش از صدها بیمار کرونایی رسمی همان تصمیم گرفته می شود که در مورد مثلا بوشهر و یا سیستان و بلوچستان با چند بیمار اندک گرفته می شود. کارکنان باید طبق«روال عادی» سرکار خود حاضر شوند. واحدهای تولیدی با هزاران کارگر در کنار یکدیگر فعالیت خود را پیش ببرند تا با یک هفته تاخیر حرف رئیس دولت به کرسی بنشیند که از «شنبه همه چیز به روال عادی برمی گردد».

نامه سرگشاده اصحاب رسانه گیلان خطاب به استاندار

جمعی از اصحاب رسانه استان گیلان طی نامه ای به دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان درخواست های عمومی خود را برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کردند

کرونا دادگاه‌ها را تعطیل می‌کند؟

دادگاه ها در آستانه تعطیلی قرار گرفته اند. پس از ایجاد عدلیه مدرن توسط علی اکبر خان داور در سال ۱۳۰۶ تاکنون سابقه نداشته است تشکیلات دادگاه های جدید کشور تعطیل شود.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی