دسته: اخبار مهم
کی گفته که ما باید همیشه تحمل کنیم؟

دهه نود را باید «دهه استیلای سرمایه داران لیبرال» بر سلامت و زندگی مردم در کشورمان وبخصوص در گیلان دانست. در این دهه بود که دولت بعنوان “اپوزیسیون حاکمیت” و حتی “ناجی” چنان استقرار یافت که به مفروض بدیهی همه بحثهای اقتصادی و اجتماعی و سیاسی تبدیل شد.

اسماعیل حاجی پور “رئیس شورای شهر رشت شد

در جلسه امروز شورای اسلامی شهر اسماعیل حاجی پور به عنوان رئیس انتخاب شد.

خبرنگاران طلایه‌داران عرصه اطلاع رسانی و چراغ راه جامعه هستند / مصوبات شوراهای اسلامی شهر بر اساس ضوابط و‌ مقررات تایید یا رد می شود / تصمیمات در فرمانداری بر اساس قانون و مقررات و مبتنی بر عقلانیت است

فرماندار شهرستان رشت گفت: رسانه در طول تاریخ و به شکل های مختلف نقش کلیدی و اثرگذار خود بر جامعه را به منصه ظهور رسانده است و این مهم، جز با رنج و زحمتی شبانه روزی میسر نمی شود و خبرنگار راوی اصلی این حکایت است.

مجموعه بزرگ‌ پارک آبی در رشت راه اندازی می شود

دکتر ناصر حاج محمدی در دیدار با سرمایه گذار پروژه مجموعه بزرگ پارک آبی گیل لند که یکی از پروژه های سرمایه گذاری شهرداری رشت است با بحث و تبادل نظر در زمینه اجرای این پروژه ، خواستار سرعت عمل و دقت نظر در روند اجرای این پروژه شد.

یکی از کاندیداهای استانداری گیلان مدیرعامل بانک سپه می شود

بر اساس شنیده ها اصغر نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید که کاندیدای استانداری گیلان بود به عنوان مدیرعامل بانک سپه منصوب خواهد شد.

‌توقیف یک کشتی خارجی توسط سپاه / این کشتی حامل ۷۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق بود

روابط عمومی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه اعلام کرد: یک فروند کشتی خارجی حامل سوخت قاچاق در اطراف جزیره فارسی به وسیله رزمندگان سپاه توقیف شد.

هیئت دولت حذف چهار صفر از پول ملی کشور را تصویب کرد

براساس مصوبه امروز هئیت دولت چهار صفر از پول ملی کشور حذف شد.

تصمیم دولت ترامپ درباره معافیت‌های هسته‌ای ایران

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت که وزیر خزانه‌داری آمریکا توانسته ترامپ را برای تمدید معافیت‌های هسته‌ای ایران متقاعد کند.

صدور ۹۷۸ حکم قطعی برای متهمان مفاسد اقتصادی؛ از اعدام و حبس ابد تا شلاق/ ۱۰ نفر در ارتباط با پرونده اکبر طبری بازداشت شده‌اند/نجفی به قصاص محکوم شد/ صدور احکام علی منتظری رئیس وقت سازمان صنعت و معدن و تجارت و محمدحسین اصغریان معاون وقت برنامه‌ریزی استان گیلان

۹ مورد احکام اعدام، ۴ مورد حبس ابد، ۱۰۰ مورد حکم تا ۲۰ سال ، ۷۳۱ مورد زیر ده سال، ۴۴ مورد ۲۰ تا ۳۰ سال حبس، ۱۱۶ نفر رأی انفصال دائم از مشاغل دولتی، ۱۷۲ نفر انفصال موقت از خدمت و ۱۶۱ مورد به مجازات شلاق محکوم شدند.

با حضور مهندس بهارمست معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، سرپرست مدیریت جدید ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت به طور رسمی معرفی شد

در طی جلسه ای علیرضا قانع به عنوان سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت رسما فعالیت خود را آغاز نمود.

واکنش صفحه اینستاگرام رهبر انقلاب به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه

صفحه اینستاگرام منتسب به حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای با انتشار پستی نسبت به توقیف نفتکش انگلیسی توسط سپاه در خلیج فارس واکنش نشان داد.

“نجفی” اتهام قتل عمد “میترا استاد” را نپذیرفت

دومین جلسه محاکمه شهردار اسبق تهران به اتهام قتل همسرش برگزار شد و محمدعلی نجفی گفت: از این حادثه بسیار متأسف هستم اما به هیچ‌وجه اتهام قتل عمد را قبول ندارم.

سد معبرهای عجیب در غیاب نیروهای سد معبر شهرداری رشت

هفته گذشته بود که درگیری دستفروشان با نیروهای سد معبر تعدادی از این افراد را راهی بیمارستان کرد و اکنون در غیاب آنها و اعمال محدودیت ها برای این نیروها شاهد نا بسامانی هایی در این حوزه در شهر رشت هستیم.

۲۰ درصد از زمین های کوهستانی گیلان مستعد کشت زعفران

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: ۲۰ درصد از زمین های کوهستانی گیلان، مستعد کشت گیاهان دارویی از جمله زعفران است.

آنچه باید درباره کارت سوخت بدانید

استفاده از کارت سوخت از بیستم مردادماه اجباری می‌شود و از این تاریخ تمام خودروها تنها با کارت می‌توانند سوخت دریافت کنند؛ اما آن‌طور که شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی به ایسنا اعلام کرده، وضعیت جایگاه‌های سوخت کشور در شرایط مطلوبی است و جای نگرانی در این حوزه وجود ندارد.

شکست آمریکا در نشست شورای حکام

شورای حکام آژانس انرژی اتمی دیروز چهارشنبه در حالی که آمریکا از توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ خارج شده به درخواست واشنگتن نشست فوق العاده ای را در برابر اقدام ایران در کاهش برخی تعهدات برجامی خود برگزار کرد و در نهایت با انزوا و شکست آمریکا و بدون صدور بیانیه‌ای علیه ایران پایان یافت.

نشست شورای حکام درباره ایران امروز برگزار می‌شود

نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به درخواست آمریکا درباره ایران بعد از ظهر امروز برگزار می‌شود.

اژدهای هفت سری که خبرنگاران را می‌بلعد

به نظر می رسد اژدهای هفت سر پس از بلعیدن خبرنگاران اینبار آرشیو یک روزنامه را بلعیده است!

اشکالات عمده حقوقی دلیل درخواست نمایندگان مجلس برای مسکوت ماندن طرح

اشکالات عمده حقوقی دلیل درخواست تعدادی از نمایندگان مجلس برای مسکوت ماندن طرح عنوان شده است.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی