دسته: اخبار مهم
اطلاعیه شماره ۲ کمیته اجتماعی-انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا

کمیته انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا تأکید کرد: صرفاً مدیریت زمان بازگشت از سفر و موکول نکردن آن به روزهای پایانی تعطیلات، مورد انتظار و هرگونه اقدام فراتر از طرح ابلاغی در خصوص مسافرین غیر قابل قبول است و با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.

آمار از ۳۸ هزار نفر گذشت

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۹۰۱ مبتلای جدید به ویروس کرونا ظرف ۲۴ ساعت گذشته در کشور خبر داد.

میزان افزایش حقوق بازنشستگان از زبان نوبخت

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به دلایل عدم اعمال افزایش ۵۰ درصدی حقوق بازنشستگان گفت: حقوق برخی از بازنشستگان تا ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اطلاعیه داد

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با صدور اطلاعیه ای، تعطیلی جایگاه های عرضه سوخت را شایعه دانست و اعلام کرد: عملیات توزیع سوخت در جایگاهها مطابق معمول و به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز انجام می شود.

دو برابر شدن اعتبارات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در سال ۹۸ برای جبران قدرت خرید بازنشستگان، اعتبار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ۵ هزار میلیارد تومان بود و این رقم در سال جاری با افزایش ۱۰۰ درصدی به ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

مرخصی کارمندان تا پایان کرونا استحقاقی محسوب نمی‌شود

بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا که به تایید رییس جمهوری رسیده است، کاهش حضور دو سوم کارکنان از طریق نوبت‌بندی و اعطای مرخصی صورت گرفته و این مرخصی جزء مرخصی استحقاقی کارکنان محسوب نخواهد شد.

متقاضیان بیمه بیکاری الکترونیکی درخواست بدهند

ثبت درخواست متقاضیان بیمه بیکاری تا پایان اردیبهشت ماه امسال بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات کار و کاریابی‌های غیر دولتی به شکل الکترونیکی صورت می‌پذیرد.

جدیدترین اخبار کرونا در کشور

این روزها همه‌جا صحبت از جولان ویروس کروناست؛ ویروسی که از چین شروع شده و دامن خیلی از کشورها از جمله ایران را هم گرفته است.

بالا و پایین سبد معیشت کارگران در شرایط کرونایی

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه اوضاع معیشت کارگران بسیار نگران کننده است گفت: سبد معیشت کارگران در شرایط کرونا بزرگتر شده است و به سمت ۵ و نیم میلیون تومان رفته است.

برداشت اقساط وام های قرض الحسنه از حساب مردم تخلف است

همتی از بانک ها خواست که اقساط برداشتی تسهیلات قرض الحسنه را به حساب مشتریان برگردانند و این اقدام را تخلف دانست.

مردم در خانه بمانند/ بخش درمانی توان مقابله با بحران جدید را ندارد

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت و درمان در مدیریت بحران کرونا در گیلان هشدار داد : بخش درمانی ما در استان در بحث شیوع کرونا یک بحران سنگین را پشت سر گذاشته و توان مقابله با بحران دوباره در این زمینه را ندارد.

مدارای سه ماهه بانک‌ها با چک‌ برگشتی‌

رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: کسانی که از ابتدای اسفند تا پایان اردیبهشت چک‌شان برگشت بخورد، مشمول محرومیت‌های بانکی نخواهند شد.

جزئیات تعویق ۳ ماهه بازپرداخت برخی وام ها

معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان این که در وام های افراد حقیقی، فقط وام‌های قرض‌الحسنه نظیر وام ازدواج مشمول تعویق سه ماهه در بازپرداخت است، افزود: وام‌های مسکن، خودرو و خرید کالا مشمول این مصوبه نیستند.

بزرگترین و کوچکترین جانباختگان کرونا در ایران چند سال سن داشتند؟

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، نمودار توزیع سنی و جنسی موارد ابتلای قطعی و فوت ناشی از ویروس کرونا در ایران را منتشر کرد.

درخواست وزارت اقتصاد از بانک‌های بین المللی

وزارت اقتصاد با توجه به گستردگی و شیوع گسترده کرونا در سطح جهان، با ارسال نامه‌های جداگانه‌ برای بانک‌های توسعه‌ای، ضمن اعلام اقلام ضروری و فوری مورد نیاز، برای دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی ابراز آمادگی کرد.

پاکسازی محلات همه روزه تا پایان سال انجام خواهد شد

حامد بشر دانش مدیر خدمات شهری شهرداری رشت از پاکسازی هر روزه محلات شهر رشت خبر داد و اظهار داشت؛ با توجه به نزدیک شدن به پایان سال این حوزه با ایجاد هماهنگی های لازم با مناطق پنج گانه و سازمان مدیریت پسماند اقدام به پاکسازی محلات مخصوصا محلات کم برخوردار خواهد کرد.

فهرست کسب و کارهای مشمول تعویق پرداخت اقساط وام

بانک مرکزی مصادیق کسب و کارهایی را که مشمول سه ماه تعویق اقساط وام‌هایشان خواهند بود، اعلام کرد.

جدیدترین جزئیات ثبت نام مسکن ملی اعلام شد

با ورود طرح مسکن ملی به فاز دوم، جزئیات و شرایط جدیدی اعلام شد.

بررسی اقساط وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی

پیش بینی می شود که در صورت تایید وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی برای سال آینده، از هفته سوم فروردین ماه سال جاری امکان ثبت نام برای دریافت این نوع وام فراهم شود.

اعلام آمادگی شبکه بانکی برای تعویق پرداخت تسهیلات

شبکه بانکی برای تعویق پرداخت تسهیلات و برای جبران ضرر و زیان برخی کسب و کار‌ها اعلام آمادگی کرد.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی