دسته: اخبار مهم
 نماینده کارگران: از مصوبه مزدی راضی نیستیم!

علی خدایی گفت: ما میان راضی بودن و رضایت دادن باید تفکیک قائل شویم.

پایان یک ماراتن سنگین؛ رقم نهایی دستمزد کارگران مشخص شد

ماراتن تعیین دستمزد بالاخره پس از گذشت حدود ۸ ساعت از جلسه شورای عالی کار پایان یافت و اعضای شورا، درباره افزایش ۲۷ درصدی حقوق کارگران به اجماع رسیدند.  

بیانیه مهم بانک مرکزی؛ تمامی تقاضاهای درهم تامین خواهد شد

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای مهم از گشایش‌های جدید ارزی در پی توافق با عربستان و امارات خبر داد.

اوکراین بیش از صد نهاد ایرانی و روسی را تحریم کرد

اوکراین در راستای ادعای حمایت نظامی ایران از روسیه در جنگ آن علیه این کشور، از اعمال تحریم علیه نهادهای ایرانی و روسی خبر داد.

هشدار سازمان نظام وظیفه به مشمولان متولد سال ۵۵ تا ۸۴/ مراقب باشید سرباز فراری محسوب نشوید

همشهری آنلاین نوشت: سازمان وظیفه عمومی فراجا کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد سالهای ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۴ را برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود فراخواند.   سازمان وظیفه عمومی فراجا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال‌های ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۴ می بایست مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی وضعیت خدمتی […]

با دستمزد ناچیز معیشت کارگران یک هفته هم دوام نمی آورد

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با تاکید بر اینکه شورای عالی کار باید به سمت کاهش شکاف دستمزد کارگران و تورم برود، گفت: جامعه کارگری یکسال معیشت خود را با دستمزدی اداره خواهد کرد که در شورای عالی کار تصویب خواهد شد.

نخستین فهرست قلعه نویی برای تیم ملی فوتبال اعلام شد

امیر قلعه‌نویی نخستین فهرست بازیکنان مورد نظرش را برای حضور در اردوی تیم ملی فوتبال منتشر کرد.

رقم سبد معیشت کارگران تغییر می کند؟

آخرین خبرها از نشست دستمزد شورای عالی کار حاکی از آن است که پیشنهاد هزینه سبد معیشت کارگران به ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تغییر کرده است، هرچند این موضوع هنوز به صورت نهایی تایید نشده است.

آغاز ثبت نام برای عرضه ۵۱ خودرو داخلی

سخنگوی وزارت صمت، ضمن اشاره به آغاز فرآیند ثبت‌نام مرحله دوم برای خرید خودروهای داخلی در قالب طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، اعلام کرد که متقاضیان می‌توانند از روز جمعه (۲۶ اسفندماه) با مراجعه به سامانه نسبت به ثبت‌نام خودروی مورد نظر اقدام کنند.  

چرا وعده های استاندار در خصوص مسکن خبرنگاران محقق نمی شود!؟

در مراسم روز خبرنگار بود که مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان از استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی درخواست کرد که در خصوص مسکن خبرنگاران مساعدت داشته باشند.

تکلیف تعرفه حق بیمه شخص ثالث شنبه مشخص می‌شود

سخنگوی بیمه مرکزی از تعیین تکلیف تعرفه حق بیمه شخص ثالث در روز شنبه ۲۷ اسفندماه خبر داد.

وزیر دارایی عربستان: سرمایه گذاری های عربستان در ایران می تواند به سرعت اتفاق بیفتد

محمد جدعان وزیر دارایی عربستان گفت در پی توافق تهران و ریاض، عربستان می‌تواند «خیلی زود» در ایران سرمایه‌گذاری‌‌های خود را آغاز کند.

افزایش مدت زمان تکمیل مدارک تسهیلات ازدواج و فرزند از ابتدای سال ۱۴۰۲

بانک مرکزی اعلام کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ مدت زمان تکمیل مدارک در سامانه‌های ازدواج و فرزند از ۴۵ روزکاری به ۶۰ روزکاری افزایش می‌یابد.

احداث خیابان مشکل ترافیک رشت را حل نمی کند | ساختمان های پزشکان شهر را خورده اند

مسعود عباس نژاد با اشاره به اینکه در هیچ کجای دنیا با ساخت خیابان مشکل ترافیک را حل نمی‌کنند، یادآور شد: ساختمان‌هایی که در حال حاضر به عنوان مطب و ساختمان پزشکان فعالیت می‌کنند پروانه انها مسکونی است.

پرونده آتش سوزی اوین ۴۰ متهم دارد/ به جای «مسمومیت» بهتر است «بدحالی» یا «احساس مسمومیت» بگوییم

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره برخورد خشن با یک زن مقابل یک مدرسه که تصاویر آن چندی پیش منتشر شد، گفت: کمتر از چند ساعت پس از انتشار این تصاویر، دادسرای نظامی تهران ورود پیدا کرد و فردی که متعرض به آن خانم بود، شناسایی و دستگیر و پس از احضار تفهیم اتهام شد.

برگزاری جلسه بعدی شورای عالی کار ۲۶اسفند؛ رقم سبد معیشت تعیین شد

در حالی جلسه امشب شورای عالی کار بدون نتیجه به کار خود پایان داد که جلسه بعدی شورای عالی کار برای تعیین میزان افزایش مزد ۱۴۰۲ روز جمعه ۲۶ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

قیمت خودرو امروز ۲۳ اسفند/ سایه رکود بر سر بازار شب عید

قیمت خودرو همچنان در حال ریزش است. اما فعالان بازار می‌گویند که خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد و بازار در رکود قرار دارد.

زمان پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت/ واریز سودهای سنواتی به حساب ۳۰ میلیون سهامدار

رییس سازمان بورس با اعلام اینکه حدود ۶ یا ۷ شرکت یا بخشی از سود خود را واریز نکردند یا سود مدنظر را به صورت کامل پرداخت نکردند که امیدواریم تا سه شنبه این سودها واریز شوند، گفت: در صورت واریز سود این شرکت‌ها، این امکان وجود دارد که برای روز شنبه یا یکشنبه هفته آتی سود باقیمانده واریز شود.

پیشنهاد افزایش ۴۰ درصدی تعرفه های پزشکی در سال آینده

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه ظرفیت سازمان بیمه سلامت برای افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال آینده، پس از نهایی شدن بودجه سال ۱۴۰۲ مشخص می‌شود، گفت: پیشنهاد شورای عالی بیمه سلامت، افزایش ۴۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی در سال آینده است.

گزارش ستاد حقوق بشر قوه قضاییه درباره مسمومیت ها و اقدامات انجام شده

ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گزارشی درباره بدحالی تعدادی از دانش‌آموزان در ایران و اقدامات به‌عمل آمده برای رسیدگی به آن منتشر و تاکید کرد: کمتر از ۱۰ درصد از دانش‌آموزان بدحال “ماده محرک غیرخطرناک” استنشاق کردند.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی