دسته: فرهنگی
حضور دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه ها اجباری نیست

خاکی صدیق گفت: تعداد واحد‌های درسی دانشجویان جدیدالورود در این ترم کمتر خواهد بود و اجباری به حضور آنها در دانشگاه نیست.

اما و اگرهای بازگشایی مدارس/ والدین نگران حضور دانش آموزان

سال تحصیلی جدید از امروز در سراسر کشور آغاز شد اما آنچه که این موضوع را با اما و اگرهای فراوان همراه کرده نگرانی والدین از حضور دانش آموزان در مدارس با توجه به شیوع ویروس کرونا است.

تمام مدارس گیلان شنبه باز است

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان گفت: همه مدارس استان با آغاز مراسم سال تحصیلی جدید، شنبه پانزدهم شهریور بازگشایی می شود و همه عوامل اجرایی و معلمان در مدارس حضور می یابند.

مدارس مناطق سفید و زرد استان گیلان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بازگشایی می‌شود

استاندار گیلان با تاکید بر استفاده بیشتر از فضای مجازی برای آموزش در دوران کرونا گفت: مدارس مناطق سفید و زرد استان گیلان با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی بازگشایی می‌شود.

آغاز سال تحصیلی جدید متناسب با شرایط کرونایی از ۱۵ شهریور

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز به صورت مجازی با خبرنگاران برگزار شد، ضمن تسلیت ایام، به تشریح چگونگی آغاز سال تحصیلی پرداخت و اظهار کرد: سال تحصیلی ۱۴۰۰ـ۱۳۹۹ از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود.  وی ادامه داد: همیشه آغاز سال تحصیلی یک رویداد بزرگ فرهنگی است و جریان زندگی را […]

توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان گیلانی از امروز

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گیلان گفت:توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان از طریق مدارس تا پایان هفته ادامه دارد.

تست صدا جهت کارگاه فن بیان، دوبله و اجرای نمایش ویژه کودکان و نوجوانان استان گیلان

کارگاه هامون با مشارکت شهر دوستدار کودک جهت کشف و پرورش استعداد تست صدا برگزار می کند. مهلت ارسال آثار ۶شهریور ماه ١٣٩٩ اطلاعات بیشتر را می توانید از پیج اینستاگرام کسب کنید . @studiohamoon16 شماره جهت ارسال آثار ٠٩١٢٣١٣۵٢٧۴

آغاز پذیرش دانشجو در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی رشت، از آغاز پذیرش دانشجو در مرکز علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی رشت برای مهر ۹۹ در دو مقطع کاردانی و کارشناسی خبر داد و گفت: ثبت نام حضوری و مجازی انجام می شود.

آزمون سراسری سال ۹۹ به تعویق افتاد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: آزمون سراسری دانشگاه ها به دلیل افزایش فاصله‌گذاری اجتماعی و بسته بندی جدید دفترچه‌های کنکور بر اساس حوزه‌های جدید به تعویق افتاد.

رونمایی از کتاب عکس «والدین شهدا» منطقۀ آزاد انزلی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی کتاب آبی تر از دریا مجموعه ای از عکس های فاخر والدین شهدا با حضور معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان ، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و خانواده معظم شهدا در تالار فرهنگی منطقه آزاد انزلی رونمایی شد. معاون […]

فیلمساز گیلانی داور دومین جشنواره بین المللی فیلم مسلمانان استرالیا شد

علی محمد اقبالدار فیلمساز جوان گیلانی به عنوان داور جشنواره بین‌المللی فیلم مسلمانان (Muslim Film Festival) استرالیا انتخاب شد.

تست صدا ویژه گروه سنی کودکان و نوجوانان توسط کارگاه هامون/ رشت شهر دوستدار کودک

با توجه به اینکه شهر رشت به عنوان یکی از شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شده است کارگاه هامون رشت درنظر دارد برای اولین بار تست صدا برای گروه های سنی ٨تا١١سال و ١٢تا١۵ سال برگزار کند.

دریافت وجه هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی ممنوع است

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش گیلان گفت: کلیه وجوه دریافتی مجاز در هنگام ثبت‌نام شامل بیمه و کتاب‌های درسی فقط از طریق واریز به حساب مدرسه امکان‌پذیر است.

به مناسبت فرا رسیدن چهاردهم تیر ماه که به «روز قلم» نامگذاری شده، به همت فرهنگسرای گردشگری بوم اندیش “باشگاه مطالعه” در رشت برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت گفت: برای نخستین بار خانه فرهنگ و هنر اسلامی با همکاری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در رشت تاسیس می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از تمدید فرصت شرکت در سومین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه نویسی استانی با محوریت پاسداشت استاد حبیب‌الله یوسف پورسیفی تا پایان تیرماه خبر داد.

آخرین تصمیمات برای برگزاری کنکور ۹۹

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به بیان توضیحاتی درباره آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای برگزاری کنکور در روزهای کرونایی پرداخت.

انتخاب شهر رشت به عنوان یکی از شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک

پس از بررسی نتایج ارزیابی شهرهای متقاضی پایلوت شهر دوستدار کودک، شهر رشت و ۱۱ شهر دیگر کشور به عنوان شهرهای منتخب برای پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شدند.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم با تاکید بر اینکه حدنصاب نمره امتحانات پایان ترم دانشجویان در ترم جاری تغییری نکرده است، گفت: قوانین و مقررات آموزشی وزارت علوم و هر دانشگاه، استاد در شرایط عادی و در وضعیت فوق العاده کنونی، تعیین کننده ترین نقش را در ارزشیابی دانشجو و در تعیین نمره نهایی وی دارد.

استاندار گیلان با اشاره به تخلف برخی بانک‌ها در صدور اجرائیه برای واحدهای تولیدی بدهکار گفت: لازم است که در پرداخت تسهیلات به طرح‌های مربوط به جهش تولید تسریع شود.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی