دسته: سیاسی
اعترافات یکی از دستگیر شدگان حادثه زاهدان: یک پژو ۴۰۵ بین مردم اسلحه پخش می‌کرد

یکی از دستگیر شدگان حمله به کلانتری در زاهدان خبر از توزیع سلاح در بین مردم توسط یک خودرو پژو ۴۰۵ می دهد.

تحلیل آذری جهرمی از نزدیک شدن اینترنت ماهواره ای به ایران: نیازی به نصب آنتن های استارلینک در همه جا نیست

برای حضور در شبکه فیلتر‌گریز نیازی به نصب آنتن‌های استارلینک در «همه» جا نیست، گوشی هر فرد احتمالا میکروبی‌تی‌اس یک شبکه فیلترگریز خواهد بود. بنابراین اصولا چالش هزینه یا ظرفیت در این میان جدی نیست، چالشهای پیش رو بیشتر در نحوه مدیریت شبکه‌های Adhoc است.

قالیباف: مجلس موضوع «مهسا امینی» را تا اصلاح ساختارها رسیدگی می کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رسیدگی دقیق و اطلاع‌رسانی تمامی ابعاد پرونده درگذشت مهسا امینی، ضروری است گفت: مجلس این موضوع را تا اصلاح ساختارها، فرآیندها و شیوه اجرا در گشت امنیت اخلاقی رسیدگی می‌کند.

پاسخ ایران ما را در موقعیتی قرار نداد که توافق را انجام دهیم / از این پاسخ واضح است که شکاف ها و اختلافات همچنان باقی است

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد شکاف ها و اختلافات با ایران بر سر پیش نویس پیشنهادی هنوز باقی است.

روایت الجزیره از احیای برجام/ تحریم ۱۷ بانک و ۱۵۰ شرکت ایرانی برداشته می‌شود

شبکه الجزیره به نقل از منابع مطلع گزارش داده که پس از امضای توافق با ایران تحریم‌های ۱۷ بانک ایرانی و ۱۵۰ موسسه اقتصادی برداشته خواهند شد. در مقابل تهران هم فورا قدم‌هایی را که در برنامه اتمی‌اش بر خلاف توافق برجام برداشته است، متوقف و به عقب برخواهد گرداند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به سناریوسازی مقامات قضایی آمریکا در ارتباط با عناصر ورشکسته سیاسی و بی‌ارزش مانند جان بولتون تصریح کرد:‌ افسانه‌های نخ نما در حال تبدیل شدن به یک رویه تکراری در سیستم قضایی آمریکا است

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: دو طرح بزرگ در دست داریم؛ یکی مرکز ملی تولید رادیو دارو که درقالب طرح تترا در دست اجرا قرار دارد و دیگری بحث یون درمانی است که برای درمان سرطان ویژه کودکان سرطانی است که تا قبل از پایان ۱۴۰۲ به مدار خواهیم آورد.

استیضاح ۴ وزیر در مجلس کلید خورد

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزرای صمت، کشور، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی از وزرایی هستند که درخواست استیضاح‌شان به هیأت‌رئیسه مجلس آمده است .

خبرها حاکی از آن است که حجت عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از نزدیک به ۱۰ ماه، از سمت خود استعفا کرده و دولت با این استعفا موافقت کرده است.

وزیر پیشین ارتباطات نوشت؛ در شبکه‌های اجتماعی، عکسی دست به دست می‌چرخید که به مقایسه قبر یکی از شیوخ کشورهای عربی با قبر امام پرداخته بود. اگر شما هم آن دو تصویر را دیده‌اید، پیشنهاد می‌کنم این چند سطر را بخوانید.

احضار جعفرزاده به دلیل نشر اکاذیب به دادسرا

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص شکایت رئیس مجلس شورای اسلامی از جعفرزاده، نماینده سابق مردم رشت به علت نشر اکاذیب دریاره‌ی خرید منزل توسط خانواده محمدباقر قالیباف در ترکیه گفت: با توجه به شکایتی که صورت گرفته پرونده تشکیل شده است.‌ ذبیح الله خداییان ادامه داد: کسانی که اقدام به انتشار به مطالب کذب کنند […]

افزایش اختیارات سازمان تعزیرات برای مقابله با گران فروشی و احتکار

شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با پیشنهاد افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی برای مقابله اثرگذار با پدیده‌های بی‌ثبات کننده بازار و پایمال کردن حقوق مردم موافقت کرد.

یارانه نان و دارو به هیچ وجه حذف نمی شود/ ارز ۴۲۰۰ تومانی مغایر عدالت بود

معاون اول رئیس جمهوری اظهار کرد: یارانه نان و دارو به هیچ‌وجه و برای هیچکدام از اقشار مردم قطع نمی‌شود و یارانه‌شان سرجای خودشان باقی می‌مانند.

انتشار متن کامل طرح شفافیت قوای سه گانه

بر اساس آنچه که در متن طرح شفافیت قوای سه گانه آمده است، باید در مجموعه هایی که به صورت شورایی اداره می شوند از جمله مجلس شورای اسلامی، آرای مخالف، موافق و ممتنع ماخوذه اعضا به تفکیک اسامی، به گونه ای که قابلیت خوانش رایانه ای داشته باشد، منتشر شود.

واکنش برخی از نمایندگان به سفر خانواده قالیباف به ترکیه

سفر هفته گذشته همسر، دختر و داماد رئیس مجلس به ترکیه با واکنش تعدادی از نمایندگان مواجه شد.

شیخان در فضای پر از دود دخانیات کشور به هدف زد

اگر ۱۸ آذر ۱۴۰۰، انتخاب محمد شیخان به عنوان مدیرعامل شرکت دخانیات ایران فقط تهدیدی برای مافیای دخانیات کشور محسوب می شد امروز اما با حضورش در مجلس و ارایه گزارش مفصلی از وضعیت اسفناک و پر از دود دخانیات به کمیسیون اجتماعی، سیلی محکمی به آنها زد.

دو فوریت طرح شفافیت قوای سه گانه و سایر دستگاه‌ها تصویب شد

نمایندگان مردم در خانه ملت با بررسی دو فوریتی طرح شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها موافقت کردند.

طرح صیانت در صحن علنی مجلس بررسی می شود

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت طبق تصمیم نمایندگان طرح صیانت از فضای مجازی برای بررسی به صحن علنی ارجاع می شود.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی