دسته: هنر
برپایی دو نمایشگاه های بین المللی گروهی با موضوع خیال در ایران(تهران و رشت)

دو نمایشگاه گروهی نقاشی، تصویرسازی، کاریکاتور، نقاشی خط، نقاشی دیجیتال، مجسمه، عکس، مینیاتور و تذهیب با موضوع خیال، و با عنوان «پرواز خیال» در گالری تالار مرکزی رشت، با ۸۱ اثر از ۶۹ هنرمند به ترتیب از تاریخ ۲۴ الی ۳۱ تیر ۱۴۰۱ و به صورت مجازی در وبسایت رسم ۲۴ الی ۲۴ مهر۱۴۰۱ و نمایشگاه مجازی «خیال» در وبسایت گالری حق دوست تهران، با موضوع خیال، با ۷۶ اثر از ۶۹ هنرمند، از تاریخ ۲۴ تیر لغایت ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ در وبسایت گالری حقدوست و وبسایت گروه هنری رسم برپا می باشد.

برپایی نمایشگاه های بین المللی مجازی گروهی نقاشی در ترکیه

دو نمایشگاه بین المللی مجازی گروهی نقاشی، تصویرسازی، کاریکاتور، نقاشی خط،نقاشی دیجیتال، مجسمه، عکس،مینیاتور و تذهیب با عنوان «بانو» و «بانوی عشق»، با موضوع زن، با ۱۰۰ اثر از ۹۶ هنرمند به ترتیب از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۴ می ۲۰۲۲(۲۸ اردیبهشت الی۳ خرداد ۱۰۴۱) و از تاریخ ۲۵ لغایت ۳۱ می ۲۰۲۲(۴ الی۱۰ خرداد ۱۰۴۱) در وبسایت گالری آرتز استانبول ترکیه و وبسایت گروه هنری رسم برپا می باشد.

معرفی یک هنرمند؛ مریم صفری

مریم صفری هنرمند ساکن رشت متولد رودسر است. وی دانش آموخته رشته نقاشی از دانشگاه الزهرا در مقطع کارشناسی ارشد بوده و نمایشگاه های متعددی را برگزار کرده است.

معرفی یک هنرمند؛ رضا حقیقی

رضا حقیقی سال ۱۳۲۹ در رشت زاده شد و از دوران دانش آموزی با بازیگری تئاتر آشنا گردید. وی در نمایش های دانش آموزی شرکت کرد و کم کم خود را بیشتر شناخت و بازیگری تئاتر را به صورت تجربی جدی گرفت و به اندوخته های بازیگری خود افزود.

معرفی یک هنرمند؛ دکتر مهدی نقبایی

دکتر مهدی نقبایی، شاعر، نویسنده، ترانه سرا و پزشک گیلانی متولد سال ۱۳۵۶ و ساکن شهر رشت است.

معرفی یک هنرمند؛ سمیه ربیعی جیلدانی

سمیه ربیعی جیلدانی سوم آذر هزار و سیصد و شصت و یک در لشت نشا از توابع شهرستان رشت به دنیا آمد.

معرفی یک هنرمند؛ حسن دستیاران

حسن دستیاران با نام هنری مهرزاد متولد ۱۳۵۰ کرج است که از دوران نوجوانی در رشت زندگی می کند.

محسن سمندری متولد ۱۳۵۰ شهر رشت محله قدیمی ساغری سازان و دانش اموخته رشته گرافیک است.

انوش نصر ماسوله در یک خانواده گیلانی، اصالتاً ماسوله ای در اسفند ۱۳۱۸ در شهر رشت متولد شد. وی از سال ۱۳۳۶ فعالیت های هنری خود را در زمینه تئاتر از تماشا خانه گیلان آغاز نمود و بعد از انقلاب در فیلم ها وسریال های زیادی به ایفای نقش پرداخت.

مهدیه قربانی متولد سال ۱۳۶۹ و ساکن رشت است. وی فارغ التحصیل هنرستان گرافیک بوده و بعد از پایان دوره کاردانی، مدتی با یک گروه ادبی و بعد از آن با چند آموزشگاه علمی بعنوان طراح گرافیک فعالیت کرده است.

صمد حسنی کندسر در سال ۱۳۴۴ در رودسر به دنیا آمده است. این هنرمند گیلانی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه هنر معماری مرکز تهران بوده و سابقه تدریس در آموزشکده ها و مراکز آموزش عالی در استان گیلان را دارد.

نمایش پسر از سه گانه نمایشنامه نویس فرانسویی فلوریان زلر است که پیش از این گروه جهش نمایش مادر از این سه گانه را در رشت و بخش مسابقه بین الملل فجر به روی صحنه برده و خودنویسنده. نسخه سینمایی از نمایشنامه پدر را با باز آنتونی هابکینز) تولید کرده که برنده اسکار فیلمنامه و […]

استاد حبیب الله پورسیفی زاده، معروف به حبیب پورسیفی، متولد ۱۳۲۳در رشت است؛ وی در انستیتوی مربیان هنری با گرایش بازیگری و کارگردانی تهران موفق به دریافت مدرک فوق دیپلم شد؛ سال ۱۳۳۸ برای همکاری در رادیو گیلان همراه زنده یاد احمد بدرطالعی وارد نمایــش های رادیویی شد و به دلیل داشـــــتن صدای مناسب، توانست نمایش های زنده زیادی را به صحنه ببرد.

با ۱۳۱ اثر از ۱۱۰ هنرمند در سه نمایشگاه مجازی، همزمان در ۳ پلتفرم به معرض نمایش قرار داده شد.

برگزاری نهمین جشنواره کودک و نوجوان هفت از ۱۸ دی + جدول کامل اجراها

علی حلوی دبیر نهمین جشنواره کودک و نوجوان هفت جدول کامل اجراهای این جشنواره را اعلام کرد.

معرفی یک هنرمند؛ مژگان شادی

مژگان شادی متولد سال ۱۳۶۰ شهر رشت است. وی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد پژوهش هنر از دانشگاه مارلیک نوشهر بوده و علاوه بر تدریس هنر، ننایشگاه های متعددی برگزار کرده است.   

غلامرضا امانی جورشری به سال ۱۳۱۴ در شهر لشت نشا متولد شد. دیپلم خود را از دانشسرای مقدماتی رشت دریافت کرد و ضمن خدمت، دوره فشرده هنرستان عالی موسیقی را با موفقیت گذراند.

#نمایشگاه_گروهی #تصویرسازی و #نقاشی«به رسم طبیعت» با ۶۳ اثر از ۵۳ هنرمند از ۴ لغایت ۹ دی ۱۴۰۰،هزمان در #نگارخانه_مارلیک، واقع در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء (ص) #رشت، وبسایت و اینستاگرام گروه هنری رسم برپا می باشد.

مریم یکتا فرد بازیگر تئاتر متولد ۱۳۶۸، هنرمندی که دوره های آموزش بازیگری تئاتر را زیر نظر استادانی چون بهروز بقایی، پانته آ بهرام، حمید مظفری، محمد پور جعفری،رضا حقی آموخته است.

دو نمایشگاه بین المللی مجازی گروهی نقاشی، تصویرسازی، نقاشی خط و عکس«سرزمین ما»، با ۴۳ اثر از ۴۲ هنرمند، و «رسم واقع گرا»، با ۳۸ اثر از ۳۶ هنرمند، از تاریخ ۱۵ لغایت ۲۱ دسامبر ۲۰۲۱ ( ۲۴ الی ۳۰ آذر ۱۴۰۰) در وبسایت گالری ارتز ترکیه و وبسایت گروه هنری رسم برپا می باشد.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی