ماه: تیر ۱۳۹۹

معمولا روند پس‌رفت یا پیشرفت بیماری با مطالعات اپیدمیولوژی مشخص می‌شود. برای نمونه در یک شهری تعدادی از افراد بدون علامت که هیچ بیماری نداشته‌اند مورد آزمایش سرولوژی قرار می‌گیرند تا مشاهده کنند در بدنشان آنتی بادی وجود دارد یا ندارد.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی دکتر محمد ولی روزبهان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در راس هیئتی از شرکت تولید فیبر ایران بازدید به عمل آورده و در جلسه‌ای راهکارهای توسعه فعالیت و ترسیم افق‌های جدید صادرات به بازارهای منطقه ای را مورد بررسی کارشناسی قرار […]

با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید ۱۹ در سطح جهان، سوالی که مطرح می شود این است که با شروع فصل پاییز و زمستان، ممکن است فردی همزمان به کووید-۱۹ و آنفلوانزا مبتلا شود.

بیمه تکمیلی مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تامین‌اجتماعی توسط بیمه شرکت بیمه آیته سازان حافظ انجام می‌شود و ماهانه مبلغ قابل توجهی از حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران بابت بیمه‌ تکمیلی آتیه‌سازان حافظ کم می‌شود. این شرکت بیمه تکمیلی راکانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی  برای بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان تعیین کرده و به غیر از […]

یک مرد مالزیایی ماهی عجیبی را از رودخانه محلی در مالزی صید کرد که دهان و دندان‌های آن شباهت زیادی به انسان دارد.

به منظور اطلاع رسانی و فرهنگسازی بنرهای ویژه در محلات مختلف شهر رشت نصب شد.

شهردار رشت از اجرایی شدن پنج پروژه بزرگ در سال جاری خبر داد.

شهردار رشت با اشاره به ساماندهی و نظم بخشی به روند اجرای پرداختی ها در شهرداری گفت: شهرداری از یکسال گذشته روند شفاف سازی مالی را آغاز کرده است.

سقف ذخیره بنزین اعلام شد

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت کارت سوخت تمام خودروها ساعت صفر امشب یکم مرداد ماه شارژ می‌شود.

همه فروشگاههای رفاه درسطح استان صلاحیت دریافت عناوین برتر دستگاههای نظارتی و بازرسی برفروشگاهها را دارند.

یک متخصص عفونی، کشتارهای غیر بهداشتی و بدون مجور را عامل انتقال بیماری تب کریمه کنگو به انسان دانست و بیان کرد: گوشت باید حداقل ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری و سپس مصرف شود تا ویروس احتمالی آن از بین برود.

شهردار رشت با بیان اینکه طرح ها و برنامه های شهرداری باید با صدور مجوزهای لازم از سوی شورا عملیاتی شوند گفت: تمام تلاش شهرداری، انجام امورات مورد مصوب شورا است.

فروش سهام عدالت افراد زیر ۱۸ سال چگونه است؟

امکان فروش ۳۰ درصد سهام عدالت برای مشمولین این سهام بیش از یک ماه است که فراهم شده است و متقاضیان می توانند با مراجعه به بانک یا کارگزاری نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند. اما در این میان مشمولانی هستند که هنوز به سن قانونی نرسیده اند، بنابراین قیم قانونی این افراد باید نسبت به ثبت سفارش آن ها اقدام کند.

از مشاور شهردار رشت در امور بانوان توسط فرماندار رشت تقدیر شد.

همزمان با آغاز عملیات اجرایی فاز دوم پروژه خیابان ۸ دی، دکتر ناصر حاج محمدی به همراه شماری از مدیران شهرداری رشت از این پروژه بازدید کردند.

عملیات عمرانی در منطقه دو شهرداری رشت همچنان در حال انجام است و در روزهای آینده تداوم خواهد داشت.

عملکرد بندر کاسپین نشان دهنده ورود و خروج ۱۱۷ کشتی در سال گذشته (۱۳۹۸) و ۶۲ کشتی در سال جاری است ضمن آنکه کریدور چین – قزاقستان – انزلی در حال حاضر بسیار فعال است. ایجاد خط کشتی رانی منظم (لاینر Liner) بین کاسپین و بندر اکتائو و تفاهم نامه منطقه آزاد انزلی با لوتوس […]

در راستای اجرای کامل طرح ملی تعویض پلاک خودروهای قدیم پلاک منطقه آزاد و پیرو اطلاعیه های قبلی این سازمان مبنی بر همکاری مالکین محترم خودورهای پلاک منطقه، این سازمان با همکاری پلیس راهور استان، پایان مرداد ماه سال جاری را آخرین مهلت برای اجرای طرح مزبور قرار داده است.

گزارش آماری یک مرکز تحقیقاتی که در زمینه ماینینگ ارز دیجیتال و بیت کوین فعالیت می‌کند، نشان داد که ایران با سهم ۸ درصدی، سومین کشور جهان در استخراج بیت کوین است. براساس گزارش پایگاه اطلاعاتی «BitOoda» ۵۰ درصد ماینینگ ارزهای دیجیتال در جهان مربوط به چین است.

سرپرست پلیس راه گیلان از کشف یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ سرقتی و دستگیری سارق سابقه‌دار که با پرتاب میخ سه شعبه و استفاده از سیستم دودزا قصد فرار داشت، خبر داد.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی