شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۲۳:۴۶:۲۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۷
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی
 • کد مطلب : 100011
 • استاندار گیلان تاکید کرد؛

  لزوم پایبندی به قانون اساسی و گام برداشتن در راستای احقاق آن

  Print Friendly, PDF & Email
    

  استاندار گیلان گفت: همه باید به اصول قانون اساسی پایبند باشیم و در راستای احقاق آن گام برداریم.

  استاندار گیلان گفت: همه باید به اصول قانون اساسی پایبند باشیم و در راستای احقاق آن گام برداریم.

  مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز در نشست حقوق شهروندی کودک بر جامعه ی توسعه‌گرا به منظور معرفی اولین منطقه آزاد دوستدار کودک که در سالن همایش‌ها و نمایشگاه‌های این منطقه برگزار شد، با بیان اینکه حقوق شهروندی مسئله‌ای اساسی و مهم است، گفت: باید در گام اول برای شروع کار تحقیق و برنامه‌ریزی شود.

  وی با تاکید بر اینکه نباید به دنبال حوزه‌های معلول رفت، خاطرنشان کرد: از بخش‌های اجرایی انتظار می‌رود اصول قانون اساسی را کامل و حداکثری اجرا کنیم.

  سالاری افزود: بخش اجرایی باید پاسخگو باشد و این پاسخگویی با آزادی بیان مردم عملی شود تا مردم بدون هیچ تبعیضی بتوانند نقد کنند.

  استاندار گیلان خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از وظایف امروز رسانه است تا این فریضه دینی را به صورت جدید عملی کنند و آنان باید بتوانند آزادانه نقد کنند و مستقل و آزاد فعالیت کنند.

  وی با بیان اینکه نظارت بر کار مسئولین زیرساخت‌هایی لازم دارد که قانون اساسی پیش‌بینی کرده است، گفت: با اجرا شدن فصل سوم قانون اساسی به درستی تمامی انتظارات ما برآورده می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه قانون اساسی یکی از مسائل جدی جامعه امروز است، تشریح کرد: همه باید با پایبندی به اصول آن در راستای احقاق آن گام برداریم.

  استاندار گیلان در ادامه با تاکید بر اینکه اصول قانون اساسی به درستی تضمین کرده اگر این قسمت‌ها را انجام دهیم با نظارت مردم و آزادی برای آنها، بقیه بخش‌ها نیز فراهم می‌شود، خاطر نشان کرد: برای اجرای اصول فصل سوم قانون اساسی نیاز به همت جمعی وجود دارد تا صاحب نظران و اندیشمندان از فضای بهتری برخوردار باشند.

  سالاری با اعلام آمادگی نسبت به اجرایی کردن تصمیمات دولت در راستای حقوق شهروندی، تاکید کرد: باید این گونه نشست‌ها زمینه‌ساز بهبود تدریجی عملکرد و رفع نواقصمان باشد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام