شما اینجا هستید
یادداشت » شایعه ها باورپذیرتر از واقعیت ها

عدم اعتماد مردم به رسانه ها و یا حتی مسئولین ،سبب شده که اخیرا شایعات نسبت به واقعیت ها باور پذیرتر باشند،بدون شک دلیل این بی اعتمادی ها شرایط اقتصادی عجیب کشور ما است که براحتی می تواند افکار مردم را به بازی بگیرد.

گفتگوهای خیابانی، شایعات من درآوردی، و ناله از وضعیت حال حاضر، شرایط را بحرانی تر هم کرده است، تا جایی که این روزها هر شخصی در هر مکانی سخن از وقوع جنگ می کند، جنگی که با خود قحطی ها و تبعات زیادی بهمراه دارد و آنقدر هم با قدرت داستان سرایی می کند که مجبور می شویم آن ها را باور کنیم.

باید گفت که خود این شایعات از واقعیت ها ترسناک تر هستند، چرا که اگر امیدی هم باشد، با شنیدن این شایعات، خود به خود نابود می شود.

می توان به جرات گفت که فضای مجازی با تمام خوبی های خود، در این‌ زمینه می تواند مقصر بزرگی باشد.مقصری که در کسری از ثانیه دروغ های بزرگی به خورد ما می دهد و دقایقی بعد همان دروغ ها را تکذیب می کند.

گفتنی است که این شایعات اخیرا گریبان گیر گیلان هم شد و آرامش را از خاطر مردم گرفت، مردمی که دیگر توان خبر بد را ندارند و آماده پذیرش هر اتفاقی هستند.

تنها بواسطه تاخیر ماشین های سوخت رسانی، مردم گیلان به پمپ بنزین ها حجوم آوردند و هیج راه حلی هم برای قانع کردن آنها وجود نداشت.

اعتصاب ماشین های حمل سوخت، کمبود سوخت موجود در کشور،و حتی گران شدن بنزین، شایعاتی بود که دهان به دهان چرخید و همین امر باعث شد که مردم تا پاسی از شب در صف جایگاه های بنزین باشند.

یادداشت: پویا ط.وفانی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی