شعاع مشرق

امروز : شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ مصادف است با 2018 , December 15 , Saturday - ساعت ۱۹:۰۵:۱۶

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرد, ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴
 • شما اینجا هستید : یادداشت
 • کد مطلب : 101092
 • شایعه ها باورپذیرتر از واقعیت ها

  Print Friendly, PDF & Email
    

  باید گفت که خود این شایعات از واقعیت ها ترسناک تر هستند، چرا که اگر امیدی هم باشد ،با شنیدن این شایعات ،خود به خود نابود می شود.

  عدم اعتماد مردم به رسانه ها و یا حتی مسئولین ،سبب شده که اخیرا شایعات نسبت به واقعیت ها باور پذیرتر باشند،بدون شک دلیل این بی اعتمادی ها شرایط اقتصادی عجیب کشور ما است که براحتی می تواند افکار مردم را به بازی بگیرد.

  گفتگوهای خیابانی، شایعات من درآوردی، و ناله از وضعیت حال حاضر، شرایط را بحرانی تر هم کرده است، تا جایی که این روزها هر شخصی در هر مکانی سخن از وقوع جنگ می کند، جنگی که با خود قحطی ها و تبعات زیادی بهمراه دارد و آنقدر هم با قدرت داستان سرایی می کند که مجبور می شویم آن ها را باور کنیم.

  باید گفت که خود این شایعات از واقعیت ها ترسناک تر هستند، چرا که اگر امیدی هم باشد، با شنیدن این شایعات، خود به خود نابود می شود.

  می توان به جرات گفت که فضای مجازی با تمام خوبی های خود، در این‌ زمینه می تواند مقصر بزرگی باشد.مقصری که در کسری از ثانیه دروغ های بزرگی به خورد ما می دهد و دقایقی بعد همان دروغ ها را تکذیب می کند.

  گفتنی است که این شایعات اخیرا گریبان گیر گیلان هم شد و آرامش را از خاطر مردم گرفت، مردمی که دیگر توان خبر بد را ندارند و آماده پذیرش هر اتفاقی هستند.

  تنها بواسطه تاخیر ماشین های سوخت رسانی، مردم گیلان به پمپ بنزین ها حجوم آوردند و هیج راه حلی هم برای قانع کردن آنها وجود نداشت.

  اعتصاب ماشین های حمل سوخت، کمبود سوخت موجود در کشور،و حتی گران شدن بنزین، شایعاتی بود که دهان به دهان چرخید و همین امر باعث شد که مردم تا پاسی از شب در صف جایگاه های بنزین باشند.

  یادداشت: پویا ط.وفانی

  برچسب ها :
  کانال تلگرام