شما اینجا هستید
ویژه » گردشگری روستایی نقش به‌سزایی در رونق اقتصادی دارد

علی رحیم پور در همایش نقش مشارکت اجتماعی سلامت و نشاط در توسعه گردشگری روستایی که امروز در سالن الغدیر استانداری گیلان با حضور دهیاران بخشداران و سازمان‌های مردم نهاد و فعالان حوزه گردشگری برگزار شد گفت: نقش مشارکت اجتماعی در سلامت و نشاط و توسعه روستایی موضوع بسیار مهمی است.

وی ادامه داد:مهمترین بحث دولت و نمایندگان دولت، کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد اشتغال است که این امر با پرداختن به گردشگری روستایی و بوم گردی محقق می‌شود.

رحیم پور ادامه داد: در حوزه گردشگری با توانمندی‌هایی که در استان وجود دارد می تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات اشتغال باشد و از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند.

وی خاطرنشان کرد: در گردشگری روستایی به توسعه درآمد پایدار کمک می‌کنیم و علاوه بر آن سبب مهاجرت معکوس به روستاها می‌شویم و می توانیم نقش به سزایی در رونق اقتصاد استان داشته باشیم.

رحیم‌پور تاکید کرد: اگر به مقوله بوم گردی در روستاها توجه کنیم مردم به  آرامش می‌رسند زیرا در شهرها به واسطه شلوغی و ترافیک و بسیاری از معضلات اجتماعی  آرامش جامعه کاسته شده است و امروزه مردم به دنبال دوری از شهرها و فرار از زندگی آهنی هستند تا به آرامش برسند و با توسعه بوم گردی و گردشگری روستا این آرامش ایجاد می‌شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی