شعاع مشرق

امروز : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 23 , Saturday - ساعت ۱۶:۳۸:۰۳

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مرد, ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۸
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی > گزارش > ویژه > ویژه ها
 • کد مطلب : 102348
 • شرکت ۲۵۰ اثر از شاعران و نویسندگان در مسابقه «دورهمی با کاریکلماتور» در رشت+گزارش تصویری

  Print Friendly, PDF & Email
    

  مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه اختتامیه اولین مسابقه کاریکلماتور با عنوان «دورهمی با کاریکلماتور» در رشت برگزار شد، گفت: بیش از ۲۵۰ اثر از شاعران و نویسندگان جوان و پیشکسوت استان دریافت شد که در نوع خود اتفاقی بی‌نظیر است. اسماعیل […]

  مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه اختتامیه اولین مسابقه کاریکلماتور با عنوان «دورهمی با کاریکلماتور» در رشت برگزار شد، گفت: بیش از ۲۵۰ اثر از شاعران و نویسندگان جوان و پیشکسوت استان دریافت شد که در نوع خود اتفاقی بی‌نظیر است.

  اسماعیل محمدپور با بیان اینکه اختتامیه اولین مسابقه کاریکلماتور با عنوان «دورهمی با کاریکلماتور» در رشت برگزار شد، اظهار کرد: فراخوان اولین مسابقه کاریکلماتور در استان گیلان با موضوع «حقوق بشر آمریکایی» با رویکرد تولید آثار ادبی در خصوص ماهیت و مصادیق حقوق بشر آمریکایی در هفته اول تیرماه منتشر شد.

  وی تصریح کرد: در مدت یک ماه بیش از ۲۵۰ اثر از شاعران و نویسندگان جوان و پیشکسوت استان دریافت شد که در نوع خود اتفاقی بی‌نظیر است.

  مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه هنوز عده زیادی از دوستان جامعه ادبی و هنری از پرداختن به موضوعات انقلابی و اعتقادی اکراه دارند افزود: با وجود اثبات تذبذب و خباثت ایالات متحده آمریکا در ۶۰ سال اخیر نسبت به ملت بزرگ ایران از کودتای ۲۸ مرداد گرفته تا موضوع برجام هنوز تعداد زیادی از هنرمندان، شاعران و نویسندگان حاضر نیستند این جنایت‌های بزرگ تاریخ را در آثار خود منعکس کنند.

  محمدپور با اشاره به بی شرمی آمریکا و متحدانش در استفاده نامشروع از عنوان حقوق بشر اظهار کرد: در مقابل این جبهه خبیث و فریب کار، انتظار می رود که هنرمندان و صاحبان قلم به یک اجماع وجدانی و اعتقادی برسند؛ نه این که حاضر نباشند حتی نامشان در فهرست جبهه استکبارستیز قرار بگیرد.

  وی ظرفیت ژانر کاریکلماتور را در انتقال مفاهیم روزآمد به جامعه استثنایی دانست و تصریح کرد: کاریکلماتور تلفیقی از کلمه و تصویر فکاهه و طنز است؛ شکلی از بیان کارتونیک واژه‌ها که در آن نویسنده در یک یا نهایتا دو جمله اندیشه‌ای را با زبان طنز احیا و منتشر می کند.

  محمدپور بر لزوم همراهی بیشتر جامعه ادبی و هنری با جریان های روز جامعه تأکید کرد و افزود: در اختتامیه اولین مسابقه کاریکلماتور که شامگاه گذشته در مهمانسرای المپیک رشت برگزار شد فرامرز محمدی‌پور، افشین معشوری، محمد امین، رسول شریفی، جمشید عباسی، مهدیه رزاقی، مجتبی صفدری، حسین پرنیان، وجیهه خوشحال و چندتن از شاعران جوان و نوقلم گیلان به قرائت آثار خود پرداختند.

  ایسنا/

  برچسب ها :
  کانال تلگرام