شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۰۱:۰۵:۱۷

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ شهر, ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی
 • کد مطلب : 103264
 • مرکز هواشناسی دریایی بندرانزلی دارای رتبه برتر کشوری است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: مرکز هواشناسی دریایی شهرستان بندرانزلی و استان در سطح کشور حائز رتبه برتر است.

  مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: مرکز هواشناسی دریایی شهرستان بندرانزلی و استان در سطح کشور حائز رتبه برتر است. محمد دادرس در جلسه پدافند غیرعامل که عصر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بندرانزلی برگزار شد، با بیان اینکه این شهرستان در بحث هواشناسی حائز اهمیت است، گفت: قدیمی‌ترین ایستگاه هواشناسی با قدمت یکصد ساله در بندرانزلی است که اهمیت این موضوع را از زمان قدیم در این منطقه نشان می دهد.

  وی افزود: در استان گیلان دو مرکز پیش بینی وضعیت هوا داریم که یکی از آنها در انزلی مستقر است و به مدت ۱۲ سال است که اطلاعات و وضعیت جوی دریایی را تولید می‌کند.

  مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه این مراکز هواشناسی به صورت ۱۲ ساعته  از خط ساحلی دریای خزر استان گیلان تا گلستان به دو زبان فارسی و انگلیسی اطلاعات تولید می کند، بیان کرد: این اطلاعات شامل وضعیت آب و هوا و همچنین شرایط جوی دریا برای صیادان جهت ورود به دریا و صیادی است.

  دادرس با تاکید بر اینکه  مرکز هواشناسی دریایی شهرستان بندرانزلی استان گیلان در سطح کشور دارای رتبه برتر است، تصریح کرد: تنها شناور هواشناسی تحقیقاتی دریایی در این شهرستان در حال فعالیت است و همچنین در سال ۹۷ برای تکمیل شبکه هواشناسی ۵ ایستگاه ساحلی را طراحی کرده‌ایم که یکی از این ایستگاه‌ها در انزلی راه اندازی خواهد شد.

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام