شما اینجا هستید
ویژه ها » بازگشت مجدد شیپور به کافه بازار؛ لطفا نوار را نشکنید

برنامه شیپور بعد از مدتها وقفه به کافه بازار بازگشت. اگر به روزگار قبل بازگردیم، رییس سابق اتحادیه املاک گفته بود: “من دیوار را بر سر سازندگان آن خراب می کنم.” آیا این اتفاق افتاد؟ نه تنها با حمایت مردم و رسانه ها، دیوار خراب نشد، بلکه دیوار به یک اپلیکیشن محبوب در حوزه کسب و کار تبدیل شد. شیپور نیز به عنوان رقیب دیوار در این فضای حمایت داخلی و خارجی از کسب و کارهای نوپا، رشد خوبی داشت.

هنوز چند سالی از تلاش برای تخریب دیوار نگذشته است، که عده ای دیگر تلاش هایی را برای از بین بردن سایر استارت آپ ها آغاز کرده اند. این بار ریاست اتحادیه املاک نیست که بخواهد استارت آپ ها را تخریب کند، حتی رییس جدید در مصاحبه با مهر گفته است: اتحادیه مشاوران املاک از استارتاپ های مسکن حمایت می کند. مصطفی قلی خسروی رییس جدید اتحادیه املاک در آخرین اظهار نظر خود درباره استارت آپ های املاک گفته است: “نه دیوار را خراب می کنم و نه شیپور را می شکنم.”

این بار کافه بازار بود که تصمیم داشت تا شیپور را از گردونه رقابت حذف کند.  با مساعدت و همکاری اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی و پس از پیگیری های فراوان بعد از دو ماه شیپور به کافه بازار بازگشت. حضور مجدد شیپور در کافه بازار هرچند دیر، اما حرکتی ارزشمند، مدبرانه و قابل تقدیر از مسئولان کافه بازار است. اما باید دید آیا این ترس استارت آپ ها از فضای رقابتی فراگیر خواهد شد و به سمت راه چاره دیگری می روند، یا اینکه کافه بازار به سهم کمتری از کمیسیون استارت آپ ها رضایت داده و فضای جذاب رقابتی به این حوزه بر میگردد. باید منتظر ماند و دید که آیا نوار که یک اپلیکیشن فرهنگی است، در روزهای آینده به کافه بازار برمی گردد و یا دست خوش رقابت های کسب و کاری خواهد شد و به دور از کافه بازار به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی