شما اینجا هستید
اخبار اصلی » چهارهزار میلیارد ریال اعتبار به آزادراه قزوین-رشت تخصیص یافت

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور با اختصاص چهار هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل ۸٫۵ کیلومتر باقیمانده آزادراه قزوین- رشت موافقت کرد.

شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی افزود: با چهار هزار میلیارد ریال اعتبار ۸٫۵ کیلومتر باند رفت پروژه، حدفاصل شهر منجیل تا رودبار تکمیل می شود.
وی توضیح داد: این پروژه در سه مرحله اجرا شده است. مرحله نخست به طول ۱۲۷ کیلومتر زیر بار ترافیک قرار دارد، مرحله دوم به طول ۳٫۲ کیلومتر به عنوان کنارگذر شهر منجیل برای رفع مشکل گلوگاهی تونل‌های قدیم منجیل با چهارخطه شدن محور موجود در حال استفاده است.
خادمی ادامه داد: اجرای ۸٫۵ کیلومتر انتهایی آزادراه قزوین- رشت به عنوان مرحله سوم در دستور کار قرار گرفت تا با ایجاد فرصت کسب و کار برای مردم شهر رودبار با ساخت یک باند رفت از قزوین به رشت و عبور از شهر رودبار از سمت رشت به قزوین اجرا شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی بر رعایت مسائل و نکات زیست محیطی برای حداقل خسارت تخریبی به محیط زیست و منابع طبیعی تاکید کرد.
وی درباره رفع گره‌های ترافیکی جاده های منتهی به استان گیلان گفت: اکنون مطالعات آزادراه امامزاده هاشم- انزلی و امامزاده هاشم- چابکسر تکمیل شده و در مرحله جذب سرمایه‌گذار است.
در ایام تعطیلات رفت و آمد در آزادراه قزوین- رشت افزایش قابل توجهی پیدا می کند و برخی روزها به علت ترافیک بسیار سنگین در این مسیر مردم ساعت ها معطل می شوند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی