شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۰۰:۳۹:۲۱

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ شهر, ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۶
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > محیط زیست
 • کد مطلب : 103401
 • زندگی حیوانات حیات وحش در تهدید زباله‌های رها شده گردشگران رودبار

  Print Friendly, PDF & Email
    

  رییس اداره محیط زیست رودبارگفت: معضل زباله و بی توجهی به مدیریت پسماند توسط اهالی و مسافرینی که در این روزها شاهد حضورشان در استانمان هستیم، به درد جانکاهی برای محیط زیست شکننده و حساس استان گیلان تبدیل شده است.

  رامین حسین‌زاده گفت: شغال جوان و بازیگوشی که گرفتار زباله های انسان ساخت شده بود با اطلاع دوستداران حیات وحش و تلاش مامورین محیط زیست شهرستان رودبار از مرگ حتمی نجات یافت.

  وی افزود: روز گذشته یکی از دوستداران حیات وحش در روستایی از توابع رودبار به ما اطلاع داد که یک شغال جوان در وضعیت وخیمی قرار دارد و هر لحظه احتمال تلف شدنش وجود دارد، بلافاصله مامورین یگان حفاظت محیط زیست به محل مراجعه و مشاهدده کردند که پوزه و سر شغال بازیگوش داخل یک بطری بزرگ نصف شده نوشابه گیر کرده و حیوان بی نوا بدلیل تقلای زیاد دیگر رمقی برای رهایی ندارد و ظاهرا چون مدت طولانی در این حالت بسر برده در صورت ادامه این وضعیت حتما تلف خواهد شد.

  رییس اداره محیط زیست رودبار خاطرنشان کرد: بلافاصله مامورین با مهار حیوان سرش را از داخل بطری بیرون آوردند و پس از لحظاتی شغال جوان به سرعت از محل متواری شد.

  حسین زاده گفت: شاید ماجرای اتفاق افتاده در وهله ی اول فانتزی و خنده‌دار به نظر برسد ولی همین اتفاق طنز قطعا اگر هموطن حیوان دوست و وظیفه شناسمان به ما اطلاع نمی‌داد، می توانست به سرانجامی تراژیک برای حیوان ختم شود.

  رییس اداره حفاظت محیط زیست رودبار ادامه داد: متاسفانه معضل زباله و بی توجهی به مدیریت پسماند توسط اهالی و مسافرینی که در این روزها شاهد حضورشان در استانمان هستیم، به درد جانکاهی برای محیط زیست شکننده و حساس استان گیلان تبدیل شده است شاید آن شخصی که داشت بطری پلاستیکی را از وسط می برید و آنرا بی توجه به همه چیز در طبیعت رها می‌کرد، حتی سر سوزن هم به این اتفاق نمی‌توانست یا نخواست فکر کند ولی امروز تصویر و حال نگون این شغال جوان که از سر بازیگوشی و یا شاید نوشیدن جرعه ای آب، سر خود را داخل بطری برده بود و اینگونه گرفتار شده بود آیینه تمام قد بی‌توجهی من و شما باشد. شاید با دیدن این تصویر لازم باشد لحظه‌ای به خود بیاییم که  ساده‌ترین بی‌توجهی می‌تواند به قیمت از دست رفتن یک موجود زنده تمام شود.

  حسین زاده گفت: معضل زباله مشکل اول و اساسی محیط زیست استان گیلان و منطقه است و همه ی ما در قبال عواقب نابودی محیط زیست مسوول هستیم و باید عمیقا باور کنیم که تنها با اراده جمعی است که می‌توانیم طبیعت و حیات وحش و در معنی کلی آن محیط زیست و انسان را از ورطه نابودی نجات دهیم.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام