شما اینجا هستید
اخبار اصلی » رونمایی از پوستر هفته دفاع مقدس با شعار “ما توانستیم”+ گزارش تصویری

باحضور مدیر کل حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس گیلان از پوستر هفته دفاع مقدس امسال با شعار “ما توانستیم” رونمایی شد.

به گزارش شعاع مشرق سرهنگ‌عباس بایرامی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه شعار «ما توانستیم»، به عنوان شعار هفته دفاع مقدس امسال انتخاب شده است اظهار کرد شعار ما می توانیم مهم ترین شعار بعداز پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس بود که امروز و بعد از چهل سال به شعار «ما توانستیم» تغییر یافته است.
وی هیچ واقعه ای در تاریخ انقلاب اسلامی ایران را مهم تر از هشت سال دفاع مقدس ندانست و با توجه به شرایط کنونی جامعه گفت: امروز ارزش های دفاع مقدس باید در تمامی حوزه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و دیپلماسی الگوگیری و الگوسازی شوند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان همچنین با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با ایام عاشورای حسینی و همچنین چهلمین سالگرد پرافتخار پیروزی انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: جبهه های هشت سال دفاع مقدس آکنده از فرهنگ حسینی (ع) و عاشورایی بود.
سرهنگ بایرامی با تأکید بر لزوم توجه به حوزه فرهنگی دفاع مقدس، ازتلاش برای به نمایش گذاشتن معارف و فرهنگ دفاع مقدس در تمامی ابعاد به ویژه در حوزه تحقیقاتی و پژوهشی با استفاده از اقشار مختلف برای جامعه و جهان خبرداد.
وی گفت: وجود باورهای دینی و تفکر بسیجی حاکم بر دفاع مقدس در جامعه داخلی ایران سبب خودکفایی، اعتماد به نفس و خودباوری در بسیاری از حوزه ها شده است.
این مسئول با اشاره به قدرت و اقتدار نظام مقدس اسلامی خاطر نشان کرد: امروز در عرصه بین الملل به ویژه در منطقه خاورمیانه نیز هیچ تصمیمی بدون حضور ایران گرفته نمی شود.
سرهنگ بایرامی افزود: گرامیداشت هفته دفاع مقدس به معنای نمایش الگوی برتر مدیریت انقلابی در سایه اطاعت و پیروی از ولی فقیه است.
وی از برگزاری بیش از ۱۰۰۰ برنامه فرهنگی، بصیرتی، ورزشی، نظامی و هنری در هفته دفاع مقدس خبر داد و افزود: رژه نیروهای مسلح ۳۱ شهریور ماه با محوریت رژه نیروهای دریایی ارتش از مهم ترین و شاخص ترین برنامه های این هفته است که امسال در خیابان شهید انصاری رشت برگزار می شود.
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با اشاره به همکاری بیش از ۱۰۲ دستگاه اجرایی در برنامه های هفته دفاع مقدس این استان یاد آورشد: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها، خاطره گویی رزمندگان در مدارس، برپایی نمایشگاه عکس شهدا در سطح خیابان، تجمع بزرگ روحانیت در حوزه علمیه، شعرخوانی، نمایش اقتدار در پیاده راه فرهنگی و برپایی غرفه های فرهنگی بخشی از برنامه های این هفته در سطح گیلان است.
سرهنگ بایرامی به برگزاری رزمایش ستارگان درخشان۴ در دهکده مقاومت رشت نیز اشاره کرد و افزود: این رزمایش در حوزه های فرهنگی و رزمی برگزار می شود که بیش از ۲۵ هزار گیلانی در سال گذشته شاهد اجرای این نمایش بودند.
وی با اشاره به ۷۲ هزار رزمنده و ۲۵ هزار سرباز وظیفه در دوران دفاع مقدس در گیلان، گفت: در برگزاری مراسمات نکوداشت و بزرگداشت باید تمام این دلاوران مورد توجه قرار گیرند.
این‌مسئول در ادامه به برخی از فعالیت های حوزه حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز اشاره و اظهار کرد: هیچ فرهنگی بدون پشتوانه غنی در یک جامعه نهادینه نمی شود.
سرهنگ بایرامی با بیان اینکه احداث یادمان شهدا به ویژه شهدای گمنام یکی از مهم ترین برنامه ها و اولویت های این اداره کل در استان است، خاطرنشان کرد: گیلان دارای ۸۰۰۰ هزار شهید و ۱۲۷ شهید گمنام است که در ۴۷ نقطه استان تدفین شده اند که این‌مکان ها امروز میعادگاه عاشقان اسلام است.
وی ادامه داد: ساخت یادمان شهدای گیلان در مرحله مطالعاتی قرار داشته و در صورت اختصاص زمین مناسب نیز اجرایی می شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان همچنین تاکید کرد: هر یک از یادمان شهدای گمنام باید به یک مرکز ترویج ارزش های دفاع مقدس تبدیل شوند.
در پایان این نشست از پوستر هفته دفاع مقدس امسال با شعار ” ما توانستیم ” رونمایی شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی