شما اینجا هستید
اجتماعی » مراسم تجلیل از آتش نشانان شهرداری رشت به مناسبت روز آتش نشانی و خدمات ایمنی برگزار شد

مراسم تجلیل از آتش نشانان به مناسبت هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی با حضور سرپرست شهرداری رشت، رئیس شورای اسلامی رشت، اعضای شورای اسلامی رشت، مدیران شهرداری رشت و آتش نشانان در سالن اجتماعات سازمان آتش نشانی شهرداری رشت برگزار شد.

علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت در این مراسم با تبریک هفتم مهرماه، روز آتش نشانی و خدمات ایمنی اظهار کرد: هفتم مهرماه سال ۵۹ پالایشگاه نفت آبادان توسط رژیم بعث عراق بمباران شد و هنگامی که آتش نشانان غیور مشغول عملیات اطفای حریق بودند مجدداً پالایشگاه نفت آبادان تحت بمباران رژیم بعثی قرار گرفت و تعدادی از آتش نشانان عزیز به شهادت رسیدند و سال ها بعد این روز به نام روز آتش نشانی و خدمات ایمنی نامگذاری شد.

وی با اشاره به اینکه آتش نشانی چیزی جز عشق نیست عنوان کرد: آتش نشانان جان برکف در بسیاری از حوزه ها خدمت رسانی می کنند و مسئولیت آنان تنها اطفای حریق نیست.

سرپرست شهرداری رشت بیان کرد: آتش نشانان همه وجود و سلامتی خود را کف دست می گذارند تا جان و مال مردم در امنیت بماند و حتی امروز در روزی که به نام آنان مزین است در ایستگاه های آتش نشانی مشغول خدمت رسانی هستند.

وی یاد و خاطره شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو، شهدای آتش نشان شهرداری رشت و جانبازان آتش نشان را گرامی داشت و گفت: دست همه شما آتش نشانان را می بوسم و به وجود شما افتخار می کنم.

بهارمست آتش نشانی را ارتش همیشه حاضر در سطح شهر عنوان کرد و گفت: هم صحبتی با آتش نشانان ایجاد آرامش می کند و مردم با مشاهده خودروهای آتش نشانی احساس قوت قلب می کنند.

بهارمست با اشاره به مشکلات شهرداری اذعان داشت: شهرداری ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی از گذشته دارد و در ماه حدود ۱۵ میلیارد تومان حقوق پرسنل و مزایای آنان پرداخت می شود.

 

سرپرست شهرداری رشت مطرح کرد: شهرداری حدود ۷۵ درصد عقب ماندگی حوزه درآمد دارد و تلاش کردیم عقب ماندگی درآمد ۵ درصد بهتر شود ولی هم اکنون ۷۰ درصد عقب ماندگی در حوزه درآمد وجود دارد.

سرپرست شهرداری رشت در پایان ابراز امیدواری کرد که روزهای بهتری برای شهرداری و شهروندان رقم بخورد.

 

سید امیرحسین علوی رئیس شورای اسلامی رشت در این مراسم با تبریک روز آتش نشانی اظهار داشت: شما آتش نشانان در جامعه و سازمان بزرگ شهرداری قشر تاثیرگذاری هستید.

وی آتش نشانان را مایه آسایش و آرامش شهروندان دانست و گفت: لحظه ای که صدای آژیر ماشین آتش نشانی در شهر شنیده می شود مردم احساس آرامش و امنیت می کنند ولی کمتر کسی می داند که آتش نشانان فشار و استرس زیادی را در حادثه ها تحمل می کنند.

 

رئیس شورای اسلامی رشت با اشاره به مشکلات و شرایط سخت فعلی شورا و شهرداری گفت: هرچه قدر سکوت کردیم سکوت ما باعث تفکرات نادرست در عده ای از افراد شده است.

علوی تصریح کرد: در پنج الی شش سال گذشته برای تصمیم گیری در مسائل ضروری از نظریات و مشورت آتش نشانان استفاده کردیم.

 

علوی با اشاره به شرایط سخت فعلی حال حاضر شهرداری و شورای اسلامی رشت اظهار کرد: استرس بزرگ حال حاضر شورا و شهرداری گذر از شرایط سخت حال حاضر اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است که کشور تحت تاثیر آن نیز قرار دارد.

 

رئیس شورای شهر رشت مهمترین اولویت حال حاضر شورا را منافع شهر و سازمان شهرداری عنوان کرد و گفت: تک تک اعضای شورا تلاش می کنند تا بهترین اتفاق برای شهر رقم بخورد و شورا و شهرداری از هم جدا نیستند.

علوی خطاب به آتش نشانان گفت: مثل همیشه کمک کنید تا ما اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم بتوانیم بهترین تصمیمات را در امورات شهری بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه هیچ اتفاق و فرآیندی در شهرداری رشت متوقف نشده است بیان کرد: همه امورات مطابق برنامه پیش می رود و عقب ماندگی شهرداری به علت شرایط بد روز اقتصادی است که تنها متعلق به امروز نیست و شورا پیگیر است موارد را به بهترین شکل مدیریت کند.

رئیس شورای اسلامی رشت تاکید کرد: شورا به کسی اجازه نمی دهد آن را سیاسی کند و امروزه اگر کسی یا گروهی بخواهد در تصمیم گیری های شورا اثر بگذارد بداند که این اتفاق نخواهد افتاد.

علوی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم باتجربه تر و پخته تر از ادوار گذشته در کنار یکدیگر قرار گرفته اند گفت: شورای پنجم ترکیبی از افراد با تجربه، جوان و متخصص را دارا است و تلاش می کنند بهترین تصمیم را در جایگاه خود بگیرند.

علوی با اشاره به اینکه شورا برای انتخاب شهردار با نخبگان و بزرگان شهر مشورت می کند یادآور شد: شورا در انتخاب شهردار مستقل عمل می کند و اجازه دخالت به هیچ کس را نخواهد داد.

رئیس شورای اسلامی رشت متذکر شد: باید از رفع مسئولیت خودداری کنیم و خودزنی ها را کنار بگذاریم و خدمت صادقانه را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

علوی با اشاره به اینکه در بسیاری از رویدادهای شهر همگی انتظار مشارکت و کمک از شورا و شهرداری را دارند گفت: اما کمتر پیش آمده در شرایط سخت کسی دست شورا و شهرداری را بگیرد و ما نیز انتظار کمک داریم و انتخاب شدیم تا بهترین تصمیم را برای شهروندان بگیریم.

فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت در این مراسم هفته دفاع مقدس، روز آتش نشانی و خدمات ایمنی، یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای آتش نشان و شهدای حادثه پلاسکو را گرامی داشت.

وی با اشاره به جان فشانی و ایثارگری شبانه روزی آتش نشانان برای امنیت و آسایش جان و مال مردم بیان کرد: نقش خانواده های آتش نشانان نیز بی تاثیر نیست و آنان صبر و از خود گذشتگی زیادی از خود نشان می دهند.

وی سازمان آتش نشانی شهرداری رشت را جزو آماده ترین سازمان های شهرداری دانست و گفت: باید تلاش های بیشتری برای افزایش رفاه آتش نشانان انجام شود.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت پیشنهاد داد: برای انتقال تجربه بازنشستگان آتش نشان به جوانان کانون تخصصی ویژه بازنشتگان آتش نشانی رشت راه اندازی شود.

 

شیرزاد با بیان اینکه آتش نشانان در ماموریت های خود خاطرات بسیاری دارند گفت: ثبت خاطرات و نگارش کتاب ویژه خاطرات آتش نشانان با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی درمانگاه ویژه برای کارکنان شهرداری رشت در دستور کار قرار دارد گفت: راه اندازی درمانگاه تخصصی ویژه آتش نشانان نیز در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی رشت با اشاره به تعاملات خوب سایر دستگاه های اجرایی با سازمان آتش نشانی رشت اظهار کرد: هر ایستگاه آتش نشانی مجهز به یک اورژانس است و هدف ارتقای سلامت و ایمنی شهر است.

شیرزاد با اشاره به اینکه ورزشکاران حرفه ای در سازمان آتش نشانی فعالیت می کنند پیشنهاد داد: راه اندازی باشگاه تخصصی ورزشی برای آتش نشانان در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به حریق روز گذشته در بلوار مدرس عنوان داشت: در این حریق نیز مانند سایر حریق ها آتش نشانان غیور بدون هیچ ترسی حریق را اطفا کردند.

بابک رمضانی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت در این مراسم از زحمات مجموعه شورا و شهرداری برای حمایت از آتش نشانان قدردانی کرد.

رمضانی تاکید کرد: شورا و شهرداری رشت در طول چند سال گذشته هیچ گاه سازمان آتش نشانی را تنها نگذاشتند و همواره پشتیبان آتش نشانان بودند.

در پایان مراسم تجلیل از آتش نشانان و اهدای درجه به چندین آتش نشان توسط اعضای شورای اسلامی رشت و سرپرست شهرداری رشت صورت گرفت.

گفتنی است در این مراسم، علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت، سید امیرحسین علوی رئیس شورای اسلامی رشت، فاطمه شیرزاد سخنگو و رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی رشت، محمد حسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت، محمد حسن علیپور عضو شورای اسلامی رشت، اسماعیل حاجیپور عضو شورای اسلامی رشت، حجت جذب عضو شورای اسلامی رشت، احمد رمضانپور نرگسی عضو شورای اسلامی رشت، بهراد ذاکری عضو شورای اسلامی رشت و جمعی از مدیران شهرداری و آتش نشانان حضور داشتند.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی