شما اینجا هستید
یادداشت » اگر دیندار نیستید لااقل آزاده باشید؛ نگاهی بر هجمه های رسانه ای علیه ریاست اداره ارشاد لاهیجان

چندی است گروهک یا جریانی با نوشتار ناجوانمردانه در مورد نگار نادری هنرمند و مدیر اداره فرهنگ و ارشاد لاهیجان افکار عمومی را به بازی گرفتند که بر خود لازم دانستم مطالبی را یادآوری کنم:
بدیهی و مبرهن است که هنرمند علاوه بر منابع زمینی و ارتباط حس و تعامل با آنها به منبع دیگری از کمال و فهم و بصیرت معنوی متصل است که او را از سایر انسانها متمایز می کند. یک هنرمند اگر هم زندگی مرفهی داشته باشد باز هم تشنه ی کمال، کشف و معناهای آفرینش است .
هنرمند یک مبارز انقلابی است، او روحیه تجدید خواه و ساختارشکن دارد و هدف او این است که با شکستن سنت ها و گاه ترمیم و پیوند آنها به هم، دریچه ای از شعور و آگاهی را به جامعه بشری بگشاید.
هنرمند شهرت و دوامش را از راه نفوذ در دل مردم دارد نه از راه تبلیغات تو خالی و گذرا و وصل شدن به حزب و گروه و جناح و…
هنرمند عاشق است و تنها زیبایی را دوست ندارد بلکه او به زشتی ها هم عشق می ورزد؛ او می خواهد واقعیت ها رانشان دهد.
هنرمند در عین حال جنگجوست باید با دیو عادت های غلط، بدسلیقگی ها و فرهنگ های غلط مبارزه کند اما اسلحه ای جز کار خود، گاه زبان، گاه رفتار و گاه نوشتار و قلم خود ندارد و این ویژگی هنرمندان گویا بر مذاق بعضی ها خوش نیامده، اما بدانند هنرمند به یوغ کشیده نمی شود.
یک سوال: مدیر موفق کیست؟
یک مدیر اگر خصایص نامبرده در سطرهای بالا را داشته باشد موفق نیست؟
سوال دوم؛ کار اداره فرهنگ وارشاد چیست؟
یعنی چه که جز چند تئاتر و کنسرت و مراسمات کاری نکرده!؟
مگر قرار است اداره فرهنگ نیروگاه انرژی هسته ای راهدایت کند؟!
مگر قرار است چاه نفت و گاز کشف وحفاری کند!؟
نوشتن یک داستان٬ اجرا و تولید یک نمایش، کشیدن یک اثر هنری و… کاری بس ارزشمند و ماندگاری است که می تواند فرهنگ یک شهر، یک جامعه و چه بسا جهان را تغییر دهد. با این حرفهایتان به هنرمندان شهرمان توهین می کنید.
بدون شک نگار نادری یک مدیر و یک هنرمند موفق است که با تلاش شبانه روزی خود جهت اعتلای فرهنگ و هنر شهر خویش هماره می کوشد.
متاسفانه دراین شهر تعداد اندکی شعارشان این است “یا من بازی یابازی خراب”
یقین دارم مردم با فرهنگ شهر لاهیجان به آگاهی و خرد رسیده اند؛ قضاوت با آنان…
حال که از این مدیر خلاق و موفق و خوش ذوق و به دور از حاشیه های قدرت طلبی و جاه طلبی حمایت نمی کنید، لااقل این بانوی توانمند و مدیر شایسته را برای اهلش باقی بگذارید و بروید دنبال جریان دیگری.
او از پشت این میز هم برود هویت هنری خود را خواهد داشت و موفق تر خواهد بود، پس هنرمندان را به میز و پست و… که برخی برایش سرودست می شکنند وصل نکنید؛ اندیشه یک هنرمند را هیچ جناح و قدرتی نمی تواند بگیرد.
او علاوه بر حامیانی چون هنرمندان و اصحاب فرهنگ با صفات پسندیده اخلاق مداری و قانونمندی اعتماد مردم این شهر راجلب کرده است و لاغیر.

فاطمه علی پرست

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی