شعاع مشرق

امروز : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 23 , Saturday - ساعت ۱۶:۲۹:۱۴

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ مهر, ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 104317
 • استاندار گیلان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی؛

  توسعه حمل و نقل ریلی در صادرات کالا از طریق بنادر گیلان بسیار موثر است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  استاندار گیلان با بیان اینکه حمل و نقل بخشی از بازار و اقتصاد محسوب می‌شود گفت: توسعه حمل و نقل ریلی در صادرات کالا از طریق بنادر گیلان بسیار موثر است.

  استاندار گیلان با بیان اینکه حمل و نقل بخشی از بازار و اقتصاد محسوب می‌شود گفت: توسعه حمل و نقل ریلی در صادرات کالا از طریق بنادر گیلان بسیار موثر است.

  دکتر مصطفی سالاری در چهل و دومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان گیلان با اشاره به بررسی پیامدهای پیمان سپاری ارزی بر میزان صادرات غیرنفتی و فضای کسب و کار کشور در این جلسه افزود: تسهیل صادرات یکی از اهداف اصلی کشور محسوب می‌شود اما در شرایط کنونی کنترل بازار داخلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و رویکرد دولت کنترل ارز ناشی از صادرات است.

  وی همچنین با اشاره به اینکه در تنظیم سندهای آمایش باید به صورت مشترک تمام جوانب را در نظر بگیریم اظهار داشت: برای تجار حمل و رساندن به بازار هدف با هزینه کمتر در اولویت قرار دارد و فراهم کردن زیرساخت‌ها تعیین کننده است.

  نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه حمل و نقل مسافر در اولویت دوم خطوط ریلی قرار دارد گفت: برای احداث بندر کاسپین سرمایه‌های بسیاری صرف شده تا استان گیلان بهره لازم را از این ظرفیت ببرد و اتصال راه آهن قزوین-رشت به این بندر و انزلی برای ما بسیار مهم است.

  وی با بیان اینکه راه آهن قزوین-رشت نسبت به خطوط ریلی مجاور از ظرفیت بیشتری برای حمل کالا برخوردار است گفت: با تکمیل راه آهن قزوین-رشت و اتصال آن به بنادر انزلی و کاسپین شاهد توسعه صادرات و حمل و نقل کالا خواهیم بود.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام