شما اینجا هستید
اخبار اصلی » مقام سوم جشنواره داستان خلاقانه سال ایران برای «وحید شعبانی»

وحید شعبانی بعد از دو بار حضور در نیمه نهایی و یکبار حضور در جمع ۱۰ نویسنده نهایی، این نویسنده گیلانی این بار در رتبه سوم قرار گرفت.برگزاری جشنواره داستان کوتاه خلاقانه سال ایران از سال ۹۴ در شیراز کلید خورد و طی چهار سال اخیر صحنه رقابت بیش از سه هزار داستان از نویسندگانی از سرتاسر ایران بوده است.
داستانهای «ساطور مریل استریپ»، «پاروکستین»، «ابدیت و یک صبح»، «مثل یک قزل آلا» و «بوسه بر خرگوش» از وحید شعبانی طی سه دوره گذشته همگی در مرحله نهایی حضور داشتند که آخری، «بوسه بر خرگوش» در سال ۹۵ در جمع ۱۰ داستان برتر کشور در بخش برگزیدگان جشنواره داستان خلاقانه سال ایران قرار گرفته بود و این بار داستان «مرگ ستاره متناقض صبح» از وحید شعبانی بعد از داستانهای «کارگر فصلی» از بهرام محمد ایری از بندر ترکمن و «دهان معشوقه من» از افشین پورموسوی از اندیمشک، قرار گرفت که بنا بر انتخاب هیات داوران، اول و دوم شدند.
در سال ۹۶ نیز فاطمه رهبر پوشتان‌سرایی از بندر انزلی، دیگر نویسنده گیلانی بود که با داستان «لندهور پدرم است» در جمع ۱۰ نویسنده برتر این جشنواره در بخش برگزیدگان قرار گرفت.
فراخوان دوره جدید جشنواره حیرت، روز ۲۴ دی ماه سال ۹۶ اعلام شد و با دریافت ۸۸۴ داستان از نزدیک به ۵۰۰ نویسنده از سراسر کشور، مهلت شرکت در آن در انتهای اردیبهشت گذشته به پایان رسید. بنا بر درج سایت این جشنواره، اصفهان با ۳ اثر و تهران با ۲ اثر بیشترین نماینده را در جمع بیست داستان نهایی این دوره از جشنواره داستان خلاقانه سال ایران داشتند و دیگر نویسندگان از اندیمشک، شیراز، نیشابور، بندر ترکمن، ماهشهر، بندر گناوه، بندرعباس، و رشت به این مرحله راه یافته بودند. روز هفتم مهر ماه اختتامیه دوره چهارم جشنواره داستان کوتاه خلاقانه سال در کنار اختتامیه دوره اول جشنواره نقد خلاقانه سال در شیراز برگزار شد.
وحید شعبانی نویسنده ۳۷ ساله اهل لشت نشاست.
جشنواره داستان کوتاه خلاقانه ایران با عنوان حیرت، هر سال در شیراز برگزار می شود و بر اساس آیین نامه آن، جشنواره حیرت از هرگونه اصالت دادن به نگاه خلّاقانه در هنر و ساختارشکنی و فراتر رفتن یا برون رفت از سنت های تثبیت شده داستان نویسی استقبال می کند.
این جشنواره، غیر دولتی، و در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری ها و اجرا، کاملاً مستقل می باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی