شما اینجا هستید
اخبار اصلی » گزارش اقدامات شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در جریان تغییرات جوی استان

دراثر بارش شدید باران همراه با باد و رعد و برق که ازغروب جمعه ۱۳ مهر ۹۷ دراستان گیلان شروع شد و دراثر سقوط درختان روی شبکه برق دربعضی ازنقاط استان قطع برق موقت بوجود آمد که با توجه به آمادگی همکاران سریعا برطرف گردید.

همچنین در شهرستان رودسر بخش کلاچای براثر بارش باران آبگرفتگی شدید و سیلاب و تخریب راه روستایی و همچنین تخریب درخطوط فشار متوسط (kv 20) برق چهار روستا قطع شده بود که با تلاش فراوان همکاران رودسر و کلاچای تا ساعت۳۰/۱۲ روز شنبه ۱۴مهر۹۷ برق روستاهای چاشت خورلات، سجیدان و عسکرآباد (رانش زمین داشت) وصل شد ولی برق روستای جواهردشت به علت عدم دسترسی به جاده همچنان قطع بوده که پس از پایین آمدن سطح آب، تامین برق سریعا انجام خواهد شد. لازم به ذکر است روستای جواهر دشت در حال حاضر خالی از سکنه می باشد.

علاوه براین در شهرستانهای فومن، صومعه سرا و اسالم به دلیل سیل شدید و رانش زمین، شبکه های توزیع برق فشار متوسط (۲۰ کیلوولت) مورد تخریب قرار گرفت.

هم اکنون به دلیل تخریب پل ها و راه دسترسی بر اثر به راه افتادن سیلاب و رانش زمین، در شهرستان فومن روستاهای حیدرآلات، فوشه، لله پرده سر، رستم بیجار، در شهرستان شفت روستاهای امامزاده اسحاق و ویسرود و در شهرستان اسالم روستای لاکاتاشون بی برق می باشند.

درحال حاضر مجموعا ۸ روستا و حدود ۲۰۰ خانوار روستایی بی برق هستند که اکیپ های عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان به محل های نامبرده اعزام شده اند و به محض بازگشایی راه های دسترسی و پایین آمدن سطح آب، اقدام به برقدار نمودن این مناطق می نمایند.

شایان ذکر است طی ۳ روز اخیر روزانه ۱۲۰ اکیپ عملیاتی از سوی شرکت توزیع برق گیلان به نقاط مختلف استان جهت رفع مشکلات بوقوع پیوسته اعزام شده اند.

خسارت مالی وارده به شبکه ها و تاسیسات شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در دست بررسی است تا پس از رفع کامل مشکلات به وقوع پیوسته و برق رسانی به مردم شریف استان، آمار دقیق ارائه گردد.

حمید رضا حکمت – مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی