شما اینجا هستید
اخبار اصلی » نمایش رادیویی”‌مسخ” تندیس برتر جشنواره بین المللی ABU را کسب کرد

حسن ظهیری اظهار داشت:‌ نمایش رادیویی “مسخ” از تولیدات صدای مرکز گیلان که امسال به نمایندگی از کشورمان در جشنواره ۲۰۱۸ موسوم به ABU شرکت کرده بود به عنوان برترین اثر این جشنواره بین‌المللی برگزیده و انتخاب شد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان در مورد کسب تندیس برتر جشنواره ABU توسط صدای مرکز گیلان ابراز داشت:‌ این نمایش به ‌نویسندگی،‌ تهیه کنندگی و کارگردانی “مهدی آذری” که برای ساخت آن از قالب‌های کاملاً جدیدی استفاده شده است با رأی هیئت داوران به عنوان اثر برتر شناخته شد.

ظهیری کسب این رتبه برتر و تندیس جشنواره را افتخاری بزرگ برای کشورمان خواند و تصریح کرد:‌ یکی از مهم‌ترین بخش‌های مهم جشنواره ۲۰۱۸ ABU بخش مربوط به نمایش‌های رادیویی است که مراحل ساخت و تولید آن نیز پیچیدگی‌های خاص مربوط به خود را دارد.

وی با بیان اینکه کشورمان برای سومین سال متوالی در این جشنواره حائز رتبه می‌شود بیان داشت:‌ تاکنون به غیر از کشور ایران که در سال‌های ۲۰۱۶،‌ ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به صورت متوالی در بخش نمایش‌های رادیویی حائز رتبه شده دو کشور دیگر نیز موفق به کسب این جایگاه شده‌اند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان با اشاره به اینکه اثر رادیویی مسخ به نمایندگی از کشورمان راهی این جشنواره شد افزود:‌ در بخش کشوری نیز که با حضور تمامی مراکز استان‌ها برگزار می‌شود انتخاب اثر نمایشی مسخ به عنوان یکی از تولیدات صدای مرکز گیلان جای بسی مباهات دارد.

ظهیری از رقابت سنگینی که امسال در جشنواره ABU و بین آثار ارائه شده در جریان بود سخن گفت و خاطرنشان کرد:‌ در جشنواره ۲۰۱۸ abu که بیش از ۶۰ کشور دنیا در آن عضویت دارند اثر نمایشی مسخ از تولیدات صدای مرکز گیلان به اتفاق ۵ اثر برتر دیگر حائز رتبه شدند.

وی به شاخصه‌های مهمی که اثر رادیویی مسخ را از سایر آثار ارائه شده در جشنواره متمایز کرده اشاره کرد و گفت‌:‌ استفاده از قالب‌های خلاقانه و کاملاً جدید در ساخت آن‌ و برخورداری از یک نوع روایت ویژه و نو از جمله خصوصیات برتر و منحصر به فرد اثر رادیویی مسخ است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی