شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۰۳:۲۰:۴۱

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ مهر, ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۴
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > فرهنگی
 • کد مطلب : 104634
 • با حضور سالاری انجام شد؛

  بررسی اجرای طرح دهکده سازه‌های چوبی و سنتی در گیلان

  Print Friendly, PDF & Email
    

  با حضور استاندار گیلان کلیات طرح دهکده سازه‌های چوبی و سنتی گیلان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   در نشست بررسی اجرای طرح دهکده سازه‌های چوبی و سنتی، ابعاد اجرای طرح مذکور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کلیات طرح از سوی مسئول راهبردی و اجرای آن بیان شد.

  مصطفی سالاری با تاکید بر لزوم صیانت از هویت بومی و محلی به عنوان عنصری فرهنگ‌ساز اظهار داشت: با تلفیق هنر و سازه‌های طبیعی علاوه بر حفظ محیط‌زیست می‌توان در توسعه گردشگری نقش مهمی را ایفا کرد.

  وی با بیان اینکه اجرای دهکده سازه‌های چوبی و سنتی در استان اهداف مطلوبی را دنبال می‌کند، ایجاد بازار مرکزی و نمایشگاهی برای تولید، فروش محصولات سنتی به‌ویژه چوبی، توسعه بسترهای گردشگری از طریق ایجاد جاذبه‌های تفریحی، بازآفرینی فرصت‌های شغلی و جذب سرمایه‌گذار خارجی در بخش سازه‌های چوبی را از اهداف ابتدایی طرح مذکور خواند.

  نماینده‌عالی دولت در گیلان خواستار توجه به اجرای صحیح زیرساخت‌ها شد و افزود: در مراحل دیگر نظیر طراحی و اجرا از بروز ترین فناوری و طرح‌های منحصربه‌فرد استفاده شود.

  وی خاطرنشان کرد:برای اجرای این طرح از تمامی گروه‌های فعال در سراسر کشور که علاقه‌مند به اجرای پروژه مذکور هستند دعوت شود تا نمونه کارهای خود را ارائه دهند تا در این میان بهترین ایده انتخاب شود.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام