شما اینجا هستید
سیاسی » پذیرش CFT شرط خارج شدن ایران از لیست سیاه/ دولت همچون برجام فرصت‌های CFT را از دست ندهد

اسدالله عباسی با اشاره به طرح تصویب‌شده CFT در مجلس و لزوم احترام گذاشتن به رأی نمایندگان در مجلس اظهار کرد: اینکه گفته می‌شود یکشنبه سیاه در مجلس رقم خورده نوعی حمله کردن به مجلس تداعی می‌شود درحالی‌که نمایندگان موافق و مخالف در جلسه غیرعلنی و علنی اظهارنظر کردند و نهایتاً تصویب CFT نتیجه ارزیابی نمایندگان مجلس بوده است.

منتظر عمل هوشمندانه دولت در اجرای CFT هستیم

وی با بیان اینکه مجلس منتظر عمل هوشمندانه دولت در اجرای CFT است افزود: مجلس منتظر است تا دولت دست دشمن را با هوشمندانه اجرا کردن CFT بخواند و در آینده با اجرای موفق آن امتیازاتی را از آن‌ها بگیرد.

اجرای CFT تضمین‌شده نیست

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرای دقیق و مؤثر CFT از سوی ایران و کنوانسیون مرتبط با آن تضمین‌شده نیست گفت: گرچه من موافق با تصویب CFT نبوده‌ام اما به رای ۱۴۰ نفر از نمایندگان مجلس احترام گذاشته و منظر عمل هوشمندانه دولت در اجرای آن هستیم.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی هرگونه تضعیف مجلس را نهایتاً تضعیف نظام برشمرد و خاطرنشان کرد: اگر دولت، قوه قضائیه و مجلس تضعیف شود از نظام جمهوری اسلامی چیزی باقی نخواهد ماند درنتیجه همه قوا باید به‌گونه‌ای عمل کنند که ذره‌ای به دشمن بها نداده و جمهوریت و منافع نظام حفظ شود.

وی با تاکید بر اینکه همه قوا باید به هوش باشند تا در جنگ اقتصادی دشمن نتواند از ما امتیاز بگیرد تصریح کرد: نباید اجازه داد که دشمن راه نفوذ به کشور را پیدا کند و به کشور ضربه وارد کند و این مهم از تأکیدات رهبر معظم انقلاب نیز بوده و باید همه بر آن عامل باشیم.

دولت همچون برجام فرصت‌های CFT را از دست ندهد

عباسی با تاکید بر اینکه نباید در CFT همچون برجام دولت فرصت‌ها را از دست بدهد گفت: دولت باید در اجرای CFT تهدید را به فرصت تبدیل کرده و با ایجاد شرایط لازم به اهداف بلند اقتصادی و سیاسی لازم دست پیدا کند.

CFT تسهیلگر شبکه‌های بانکی بین‌المللی

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار در سطح بانک‌ها گردش مالی وجود دارد تصریح کرد: CFT یقیناً اگر شبکه‌های بانکی بین‌المللی به‌صورت شفاف تجارت ارزی داشته باشند یقیناً می‌تواند تسهیل‌کننده باشد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با اشاره به مبادلات ارزی دانشجویان ایران و کالا در خارج و تسهیل امور بانکی با اجرای CFT گفت: حدود ۵۰ میلیارد دلار سالانه به کشور کالا وارد و صادر می‌شود و این میزان از تبادلات نیازمند شبکه‌ای متصل بین‌بانکی است.

پذیرش CFT شرط خارج شدن ایران از لیست سیاه

عباسی با بیان اینکه اگر CFT تصویب نمی‌شد و ایران در لیست سیاه قرار می‌گرفت حتی یک دلار هم در کشور ردوبدل نمی‌شد تصریح کرد: هم‌اکنون حدود ۶۰۰ دانشجو بورسیه شده در کره جنوبی به دلیل اینکه نمی‌توانند ارز موردنیاز به‌صورت امانی، چمدانی و یا غیره برای ادامه تحصیل را فراهم کنند در حال ترک تحصیل هستند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اصل CFT بر شفاف‌سازی است اما اطلاعات بانکی کشور در اختیار دشمن گذاشته نمی‌شود گفت: باید بهانه را از دشمن گرفت و این مستلزم آن است که دستگاه دیپلماسی با واقع‌بینی مسائل را پیش ببرند و تا امتیازی نگرفته به دشمن امتیاز ندهند.

ضرورت حفظ عزت و اقتدار نظام در اجرای CFT

وی با تاکید بر اینکه دولت باید عزت و اقتدار جمهوری اسلامی را در اجرای CFT حفظ کند تصریح کرد: نباید دستاوردهای کشور به‌راحتی با اجرای طرح‌های بین‌المللی از دست برود و با اغماض عمل کردن در سایه نقدها از چارچوب قانونی و شرعی خارج شد.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی