شما اینجا هستید
اجتماعی » قصه‌گویی بهترین ابزار انتقال تاریخ و فرهنگ کشور به نسل آینده است

اسفندیار ضیایی صبح امروز در مراسم هفته کودک با اشاره به آغاز مسابقات قصه‌گویی اظهار داشت: این مشابقه در سه بخش تخصصی، عمومی و علمی برگزار می‌شود می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با بیان اینکه بیش از ۳۶۰ اثر به دبیرخانه این مسابقه ارسال شده است افزود: خدیجه مشکبید حقیقی، ساحره پورشاهماری و هم‌چنین الهام کمال‌پور، داوران این مسابقه هستند.

ضیایی با اعلام اینکه مسابقات قصه‌گویی رر دو بخش ملی و بین‌الملل برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: در بخش ملی این مسابقه دو گروه ۱۴ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال به بالا می‌توانند شرکت کنند.

وی با اعلام اینکه مرحله استانی جشنواره قصه‌گویی در روزهای ۱۷ و ۱۸ مهر ماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رشت برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: در نخستین روز برگزاری این مسابقه ۲۵ قصه‌گوی گیلانی به قصه‌گویی پرداختند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قصه را گنجینه فرهنگی یک ملت دانست و اظهار داشت: قصه‌گویی بهترین ابزار را انتقال فرهنگ و تاریخ یک کشور به نسل‌های آینده است.

ضیایی با اعلام اینکه برگزاری بیست و دومین جشنواره استانی قصه‌گویی در گیلان نشان دهنده پیشگامی استان در میان سایر استان‌ها است افزود: استان گیلان همواره در عرصه‌های فرهنگی پیشگام است.

وی با اعلام اینکه همکاری نهادهای فرهنگی زمینه رشد و بالندگی کودکان را فراهم می‌کند خاطرنشان کرد: حضور بیش از ۲ هزار نفر از مربیان قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در کارگاه‌های آموزشی مربیان پیش دبستانی اثربخش فعالیت‌های کانون را نشان می‌دهد.

مدیر‌کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان نیز در این مراسم هفته ملی کودک را فرصتی برای ترسیم چشم‌انداز آینده‌سازان کشور دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا الگوهای مثبتی را به کودکان و نوجوانان معرفی کنیم.

مونا ابروفراخ با اعلام اینکه برنامه‌ریزی صحیح در حوزه کودک و نوجوان زمینه ترسیم آینده روشن برای آن‌‌ها را فراهم می‌کند ابراز داشت: کودکان و نوجوانان دارای ظرفیت بالایی هستند.

وی با اعلام اینکه برگزاری جشنواره قصه‌گویی اتفاقات خوبی را برای کودکان و نوجوانان رقم میزند اظهار داشت: کودکان و نوجوانان سرمایه‌های اجتماعی کشور هستند و باید برای رشد و بالندگی آن‌ها تلاش و برنامه‌ریزی کرد.

ابرو فراخ با تاکید بر لزوم همکاری تمامی دستگاه‌های فرهنگی و گروه‌های مردم نهاد در راستای توانمندسازی کودکان تصریح کرد: ایجاد مناطق و شهرهای دوست‌دار کودک باید با جدیت پیگیری شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی