شما اینجا هستید
اجتماعی » برنامه وزارت جهاد برای خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی

مشاور وزیر جهاد : برنامه خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی متناسب با ظرفیت های بومی و منطقه ایی کشور اجرا می شود.

مدیرکل دفتر امور استان‌ های وزارت جهاد کشاورزی امروز در مراسم معارفه رییس جدید سازمان جهاد کشاورزی گیلان در رشت با اشاره به برنامه های این وزارتخانه برای افزایش تولید محصولات کشاورزی و خودکفایی در تولید محصولات اساسی و استراتژیک تصریح کرد : این برنامه ها متناسب با ظرفیت‌های بومی و منطقه ایی هر استان عملی می شود و در این راستا گیلان همراه با مازندران و گلستان سهم زیادی در خودکفایی در تولید برنج دارند.
آقای فتاح الجنان افزایش بهره وری در واحد سطح، اصلاح بذر و ارتقای آگاهی بهره برداران زمین را از عوامل موثر در افزایش تولیدات کشاورزی عنوان کرد و افزود: این برنامه ها با توسعه کشاورزی نوین و مکانیزه محقق می شود.
مدیرکل دفتر امور استان‌ های وزارت جهاد کشاورزی ظرفیت ‌های کشاورزی گیلان را متنوع عنوان کرد و افزود: علاوه بر برنج، دولت برنامه های حمایتی خود را برای محصولاتی نظیر چای، ابریشم، زیتون، بادام زمینی و محصولات باغی و زراعی این استان متمرکز می کند تا ضمن رفع مایحتاج مورد نیاز کشور، معیشت کشاورزان را ارتقاء دهد.
در پایان آقای درجانی را به عنوان رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی گیلان معرفی کرد.
رئیس جدید سازمان جهاد کشاورزی گیلان نیز برنامه های خود را برای تقویت کشاورزی در استان تشریح و بر ضرورت شایسته سالاری، برنامه محوری و مدیریت جهادی برای نیل به اهدافی همچون خودکفایی در تولید برنج، ارتقاء معیشت کشاورزان و افزایش بهره وری در واحد سطح تاکید کرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی