شما اینجا هستید
اقتصادی » بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات طرح تکاپو به واحدهای تولیدی و خدماتی منطقه آزاد انزلی پرداخت میشود

مجید فاتحی با تصریح بر اهمیتی که سازمان منطقه آزاد انزلی برای طرح های اشتغالزایی روستایی قائل است افزود: در طرح اشتغال روستایی از مجموع ۲۸۵ میلیارد ریال درخواست تسهیلات، ۱۹۶ میلیارد ریال در حال طی مراحل اداری در بانک های عامل پست بانک، کشاورزی، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید بوده و در این میان بیش از ۲۸ میلیارد ریال نیز به متقاضیان پرداخت شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص مصوبه آخرین جلسه کارگروه اشتغال و کارآفرینی طرح تکاپو گفت که در کارگروه فنی، طرح راه اندازی یک واحد تولیدی مواد غذایی جهت تولید انواع برگر ها، ناگت و شنسل و… با میزان ارائه  ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات با همکاری بانک توسعه تعاون بررسی و مصوب شد.

مجید فاتحی اضافه کرد: مجری این طرح سرمایه گذاری تولیدی، یکی از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان فعال و دارای برند در منطقه آزاد انزلی و استان گیلان است که با فعال سازی یکی از سوله های راکد و غیر فعال شهرک صنعتی شماره یک منطقه، زمینه اشتغال مستقیم حداقل ۴۰ نفر را در این واحد تولیدی پدید می آید.

وی با بیان اینکه فعال سازی واحد های تولیدی غیر فعال و ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از طرح های سرمایه گذاری بزرگ، دانش بنیان صادرات محور، رویکرد سازمان منطقه آزاد انزلی در سال حمایت از تولید داخلی است، گفت: تاکنون طرح ۷ واحد تولیدی به کارگروه مزبور معرفی و سه واحد تولیدی دیگر نیز در حال طی مراحل اداری جهت طرح در کارگروه به منظور تخصیص تسهیلات می باشند.

مجید فاتحی تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی آمادگی خود را برای حمایت از واحدهای تولیدی مستقر در محدوده منطقه که نیازمند تأمین سرمایه در گردش جهت افزایش ظرفیت تولید و یا سرمایه ثابت جهت توسعه فعالیت ها می باشند، اعلام می کند.

 

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی