شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۰۳:۰۹:۱۹

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مهر, ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > اقتصادی
 • کد مطلب : 105221
 • عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

  عدم کاهش قیمت‌ کالاها معیشت مردم را به خطر انداخته است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه عدم کاهش نرخ کالاها معیشت مردم را به خطر انداخته است گفت‌:‌ وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت باید جوابگوی این وضعیت نابه‌سامان باشد.

  محمود شکری اظهار داشت:‌ با وجود تعادل نسبی در بازار ارز هنوز قیمت بسیاری از کالاها که با معیشت مردم ارتباط تنگاتنگی دارند کاهش پیدا نکرده است بنابراین وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت باید جوابگوی این وضعیت نابه‌سامان باشد.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مردم به شدت نگران وضعیت فعلی بازار هستند افزود:‌ نمایندگان مجلس اصلاح سریع وضعیت موجود را از وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت خواستار شدند اما پاسخ‌های داده شده مسئولان به هیچ عنوان چاره رفع مشکلات پیش رو نبوده است.

  نماینده مردم تالش،‌ رضوانشهر و ماسال در مجلس از وجود بیش از هزار پرونده تخلف صنفی خبر داد و بیان داشت:‌ وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت از پرونده‌های تخلفات صنفی و اخذ جرایم آنان سخن می‌گوید اما این اقدامات نفع خاصی برای مردمی که هم‌اکنون زیر فشار اقتصادی هستند ندارد.

  شکری مسئله توجه کردن به شایعات و خریدهای نامتعارف توسط مردم را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت‌:‌ از عموم مردم نیز انتظار داریم در شرایط اقتصادی این‌چنینی بیشتر به مسئولان امر در زمینه کنترل بازار کمک کنند تا زمینه و فرصت لازم برای سوءاستفاده‌کنندگان فراهم نشود.

  وی اعمال نظارت‌های فردی از واحدهای صنفی برای مقابله با گران فروشی را بسیار سخت دانست و بیان داشت:‌ به اعتقاد بنده تا وقتی نظارت‌ها به شکل سیستمی تدوین و به مرحله اجرا نرسد مشکلاتی نظیر گران ‌فروشی،‌ احتکار و یا اختفای کالاها همچنان بدون درمان قطعی باقی می‌مانند.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس جلسات مشترک سران قوا را بسیار تأثیرگزار خواند و تصریح کرد:‌ این جلسات که با اذن مقام معظم رهبری بین قوای سه‌گانه برگزار شدند در کاهش التهابات اقتصادی،‌ کمک به اقشار آسیب‌پذیر جامعه و کنترل نرخ ارز نقش بسیار اساسی را بازی کرد.

  نماینده مردم تالش،‌ رضوانشهر و ماسال در مجلس به ساماندهی بازار ارز اشاره کرد و ابراز داشت:‌ تشکیل بازار ثانویه ارز و برداشتن قید قاچاق از طلا و ارز خارجی که نتیجه جلسات مشترک و تصمیمات مهم سران قوا بوده است در کاهش قیمت  ارز و تعادل بخشی به بازار آن کمک شایانی کرد.

  شکری بحث تأمین ارز مورد نیاز جهت واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید را متذکر شد و اظهار داشت:‌ تأمین ارز دولتی با قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی و اعمال آن توانست به نحو بسیار زیادی چالش‌های موجود در بحث واردات کالاهای اساسی‌ و مواد اولیه به کشور را حل و فصل کند.

  وی با بیان اینکه تنها مشکل و نگرانی مردم عدم کاهش قیمت کالاها است عنوان کرد:‌ از مجموعه دولت و وزارتخانه‌های مربوطه به ویژه وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت انتظار داریم هر چه سریع‌تر برای نظم بخشی و ایجاد تعادل لازم در بازار عرضه کالاها اقدامات عاجلی را انجام دهند.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام