شعاع مشرق

امروز : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 23 , Saturday - ساعت ۰۰:۳۴:۱۵

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آبا, ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > فرهنگی
 • کد مطلب : 105708
 • جشنواره حلوا و نان سنتی در آستارا برگزار شد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا عصر پنجشنبه در این آئین در مرکز اقامتی موسوم به تبریز، در آستارا گفت: در این جشنواره ۲۴ نفر از شهرستان های آستارا، تبریز، اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان در پخت و ارائه نان و حلوای سنتی شرکت کردند.

  داریوش ملک زاده افزود: امسال اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا هر ماه یک جشنواره نظیر آش سنتی، گیاهان دارویی و نوروز خوانی برگزار کرده و جشنواره های عسل، دوشاب و بلال نیز در دستور کار است.وی بیان کرد: غذاها و خوراکی های هر منطقه، معرف فرهنگ و رسوم مردم و عامل جذب گردشگر برای آن است.
  معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا هم در این آئین گفت: غذاهای محلی و شیرینی های سنتی، فرصت رونق اقتصادی و اشتغال در شهرهای گردشگری است و باعث آشتی مردم با سبک زندگی اصیل ایرانی می شود.
  سامان ساسانیان افزود: با پیشرفت زندگی ماشینی، آئین های سنتی رنگ و غبار فراموشی به خود گرفته و برگزاری چنین برنامه هایی برای احیای سنت ها ضروری است.
  وی ادامه داد: تقویت انسجام و نشاط اجتماعی از سیاست های دولت تدبیر و امید است و به لحاظ موقعیت گردشگری آستارا، باید برنامه های متناسب با ذائقه گردشگران در این شهرستان برگزار شود.
  در ادامه این جشنواره از پنج بانوی هنرمند آستارا به دلیل پخت خوب و باکیفیت نان و حلوای سنتی تجلیل به عمل آمد.
  شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و مرکز آن با میزبانی چند میلیون مسافر در سال، جزو ۲۰ شهر گردشگرپذیر کشور است.

  منبع: ایرنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام