شما اینجا هستید
فرهنگی » تجلیل از نویسنده و روزنامه نگار پیشکسوت لاهیجانی

قاسم مصفا مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: از شجاع الدین طایفه نویسنده، روزنامه نگار و پیشکسوت فعال اجتماعی اهل لاهیجان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی تجلیل می‌شود. 
وی افزود: مراسم قدردانی از شجاع الدین طایفه نویسنده، روزنامه نگار و پیشکسوت فعال اجتماعی لاهیجانی در روز یکشنبه ٢٠ آبان ساعت ۱۶:۳۰ در پژوهشکده چای برگزار می‌شود.
مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: شجاع الدین طایفه متولد ١٣٢١ اهل لاهیجان و دارای مدرک تحصیلی لیسانس اقتصاد و مدیریت است.
قاسم مصفا افزود: از این نویسنده لاهیجانی تاکنون بیش از ١٣٠٠ مقاله، ۶٠٠مطلب، شعر طنز در نشریات محلی، منطقه‌ای و کشوری (اطلاعات، اعتماد، آفتاب یزد) و ماهنامه گیله وا، پادنگ، ادبیات داستانی، بام سبز، پیک خزر و گیلان امروز منتشر شده است.
وی گفت: کتاب لاهیجان در نگاهی دیگر اثر شجاع شجاع الدین طایفه است و در این کتاب عناوینی، چون موقعیت شهر لاهیجان و وجه تسمیه آن، کشاورزی، معماری، دانشگاه‌ها، نژاد‌ها، باور و گویش، اداب و رسوم، لاهیجان از زبان امار، رخداد‌های لاهیجان در گذشته، وکلای لاهیجان و بسیاری دیگر از مباحث مربوط به شهر لاهیجان با تلاش این محقق در مدت یکسال و نیم جمع اوری و تدوین شده است.
مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: کتاب لاهیجان در نگاهی دیگر در سال ۱۳۹۰ از سوی انتشارات میر ماه تهران به چاپ رسیده است و ویژ گی این کتاب نسبت به سایر کتاب‌هایی که تاکنون در مورد لاهیجان نوشته شده این است که این کتاب سیمای لاهیجان را از سال ۱۳۰۰ به بعد بررسی می‌کند.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی