شما اینجا هستید
فرهنگی » تیتراژ سریال جایزه ۳ متفاوت تر از قبل و با همکاری بهترین های موسیقی کشور اجرا خواهد شد /تیتراژ خوب تاثیر زیادی در افزایش مخاطبان یک سریال دارد/ خوانندگان جوان بخاطر پایین آوردن هزینه های تولید، شأن موسیقی را پایین نیاورند

امیرحسین نوشالی از خوانندگان پاپ متولد گیلان است که فعالیت هنری خود را از سالها قبل آغاز کرده و در سالهای اخیر با ترانه تیتراژ سریال جایزه ۱ و ۲ به تهیه کنندگی و کارگردانی علی حلوی بین مردم بیشتر شناخته شده است.

همچنین بزودی تیتراژ سریال جایزه ۳ و برنامه رادیویی گیلانه با صدای وی به روی آنتن خواهد رفت. به همین بهانه گفتگویی با این خواننده پاپ گیلانی که آثار کشوری متعددی هم دارد انجام داده ایم.
وی در ابتدا با اشاره به زمان آغاز فعالیت های موسیقی اش و فعالیت هایی که داشته گفت: من از سن ۹ سالگی توسط کیانوش علیپور به زنده یاد فریدون پوررضا معرفی شدم و تا حدود ۱۸ سالگی زیر نظر ایشان کار کردم، در این فاصله دوسه سالی هم نزد زنده یاد محمد نوری حضور داشتم. اولین آلبوم رسمی ام را در سال ۷۴ روانه بازار کردم. آلبوم بعدی ام ۸۴ و آلبوم سومم سال ۹۳ وارد بازار شد. از همان سال ۹۳ به واسطه دوستان خوب و حرفه ای مانند رضا صادقی، سعید عرب و مهدی مدرس داشتم، به کارهای مشترک هم رو آوردم و چند کار منتشر کردیم که خیلی مورد استقبال قرار گرفت. چندین کنسرت، اجراهای ارگانی، خیریه و حضور در شبکه های تلویزیونی مانند یک، دو، پنج و شبکه استانی باران را تجربه کردم. تیتراژهای مختلفی را در شبکه باران اجرا کردم که می توانم بگویم درحال حاضر پر تیتراژ ترین خواننده گیلان هستم.
وی در خصوص سریال پرطرفدار جایزه که از سری اول خواننده تیتراژ اول آن بوده است هم گفت: من تیتراژهای جایزه ۱ و ۲ را خواندم و می خواستم رو به تکرار نرود و به دلیل اینکه موسیقی در چارچوب صداوسیما با یک سری محدودیت ها مواجه است و ما ملزم به رعایت آنها هستیم، خواننده ممکن است رو به تکرار برود‌. سعی کردم این موضوع را در تیتراژ جایزه ۳ که به زودی پخش خواهد شد دور کنم و با ترانه سرایی علی بحرینی که یکی از ترانه سرایان بزرگ و درجه یک کشور است و اکثر تیتراژهای پرطرفدار تلویزیونی مانند حالا خورشید و سریال های مختلف را کار کرده و همچنین اشکان موسوی که بهترین نوازنده ویالون کشور است، انوش تقوی از اعضای گروه ماکان بند و دیگر اعضای این گروه است استفاده کردم تا بتوانیم یک تیتراژ متفاوت داشته باشیم و با تکرار مواجه نشویم. مطمئنا مردم یک ترانه بسیار زیبا را در تیتراژ سریال جایزه ۳ خواهید شنید.
نوشالی در خصوص همکاری با علی حلوی تهیه کننده و کارگردان جایزه که علاوه بر سه فصل سریال جایزه در برنامه های مختلف تلویزیونی هم با وی سابقه همکاری داشته است هم گفت: علی حلوی بدون تردید یکی از خوش فکر ترین و انسان های مدرن است که اگر بودجه و امکانات بیشتری هم داشته باشد سریال هایی که می سازد از سریال های کشوری هم بهتر و زیباتر ساخته خواهد شد. حلوی همیشه در خصوص تیتراژ و ترانه، به من اختیار تام داده است و همین اطمینانی که نسبت به کار و موسیقی و علاقه اش به صدای بنده بوده باعث افتخار من است. وی در کارش بی نظیر است و خوشحال هستم که من هم می توانم با خواندن ترانه ای قوی به بیشتر دیده شدن سریال کمک کنم و از وی تشکر می کنم. چون یک خواننده اگر بتواند کار خوبی را در تیتراژ یک سریال ارائه دهد مطمئنا که آن سریال مخاطبانش را افزایش خواهد داد.
وی در ارتباط با تاثیر قصه یک سریال در نوع ترانه و تیتراژ هم گفت: من همیشه حول محور کار برایم اهمیت دارد. مثلا در جایزه چون بحث دوستی و اشتیاق و با هم بودن و خدا و عشق را داریم، من موضوع خدا، دوست داشتن و عشق را در یک راستا می دانم و سعی می کنم در این وزن به ترانه سرا سفارش بدهم. ضمنا از مستقیم گویی در کل کارها خودداری می کنم، چه در این سریال و چه کارهایی که در طی این سالها خوانده ام. اگر دقت کرده باشید در این سالها هرگز ترانه ای را راجع به شهر خاصی یا تیم فوتبال خاصی نخوانده ام چون خودم را متعلق به گیلان و ایران می دانم. در سریال هم اینگونه است سعی کردم طوری نباشد که مخاطب حس کند سریال در یک منطقه جغرافیایی و بومیت خاصی ساخته شده است.
وی ادامه داد: بزودی تیتراژ برنامه رادیویی گیلانه که بزرگترین برنامه رادیو گیلان است با صدای بنده و تنظیم و ملودی حسین غمگین و ترانه بسیار خوب استاد محمد عذرخواه و نوازندگی مسعود داهی به روی آنتن خواهد رفت. تیزر بسیار زیبایی هم که نشان دهنده چهارگوشه استان است تهیه شده که از تلویزیون پخش خواهد شد که برای اولین بار تیزر یک برنامه رادیویی به این شکل از تلویزیون پخش خواهد شد.
نوشالی در ادامه عنوان کرد: شائبه ای است که نوشالی خواننده صداوسیماست! خیلی از مسئولین سازمان درباره موسیقی و تیتراژ کمک کردند و از آنها تشکر می کنم. ولی من خواننده رسمی صداوسیما نیستم و فقط سالی یک الی دو تیتراژ همکاری می‌کنم و معمولا هم در برنامه های تلویزیونی شرکت نمی کنم.

وی در خصوص برگزاری کنسرت هم گفت: ما در حال بستن قرارداد برای کنسرت گذاری در نقاط مختلف کشور هستیم، ولی متأسفانه قراردادهایی که بسته می شود هنرمند بسیار با اجحاف مواجه و اذیت کننده است که یک خواننده را در کل کشور و گاها کشورهای خارجی بچرخانید و دستمزدی به او بدهید و به نوعی او را استثمار کنید.
این خواننده پاپ گیلانی در پاسخ به سوالی درباره وجود مافیا در موسیقی پاپ کشور هم گفت: بدون شک این موضوع از راس تا قاعده موسیقی ما وجود دارد و به قدری این موضوع زیاد است که حتی تصورش را نمی توانید کنید. آمدن یک آهنگ به بیرون و شنیده شدن و معروف شدن آن مطمئنا از فیلتر خیلی از افراد باید بگذرد وگرنه آن اتفاق برای خواننده نخواهد افتاد. در ارتباط با انتشار آلبوم، پخش آثار مطمئن باشید اگر شرکت یا باند مافیایی نخواهد هیچ آلبومی دیده و شنیده نخواهد شد. اما این را خرده نمی گیرم چرا که در همه دنیا کمپانی های بزرگ برای خواننده های بزرگ سرمایه گذاری های خوب کرده‌اند. به عقیده من اگر خواننده ای از پایه و صفر کم کم بالا بیاید و توقعش را در همان سطح ببندد در آینده اتفاقات بهتری برایش رخ خواهد داد.
وی با اشاره به مبحث ترانه هم گفت: متاسفانه خیلی از شعرای بزرگ ما ترانه هایشان را سخیف کرده اند، برای اینکه بتوانند امرار معاش کرده و درآمدی داشته باشند. اتفاقاتی هست که رخ می دهد و همین مسائل باعث می شود شخصی مانند استاد محمدعلی بهمنی بخاطر همین موضوعات از دفتر ترانه استعفا داده است که این موضوع باعث تأسف است.
وی در ادامه با خطاب به خوانندگان گیلانی هم گفت: بچه های گیلان باید یاد بگیرند که حرفه ای کار کنند و نگویند ما خودمان ترانه می گوییم و ملودی می سازیم و… به هر قیمتی نمی توان هزینه ها را پایین آورد با پایین آوردن هزینه ها گاها می بینیم که شان و شخصیت موسیقی پایین می آید. تعداد انگشت شماری هستند که هم ترانه سرا باشند هم آهنگساز و خواننده، ولی مطمئنا با چیزهایی که می شنویم نیست و نخواهد بود. چیدن کلمات کنار هم آدم را شاعر نمی کند، همان‌ طور که زدن یک ملودی با گیتار آدم را آهنگساز نمی کند.
نوشالی در پایان صحبت های خود گفت: آرزو می کنم در گیلان ما به دنبال ارائه کار خوب باشیم و یک کاری کنیم که بتوانیم یک فرهنگ خیلی خوبی را در گیلان و مخصوصا بچه های موسیقی جا بیندازیم و تلاش کنند با کار و به دور از حسادت در کنار هم کار کنند. مطمئنا ورود چهره های جدید باعث می شود که رقابت ها بیشتر شود و افراد با سابقه هم فعالیت و تلاش خود را بیشتر کنند. همچنین تشکر می کنم از آقای نوجوان رییس مرکز موسیقی صدا و سیمای مرکز گیلان که تعامل ایشان با جوانان بسیار عالی است و جوان گرایی می کنند و باعث می شود مردم از دیدن شبکه باران لذت بیشتری ببرند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی