شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۰۳:۱۲:۰۹

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها









 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ آذر, ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی
 • کد مطلب : 106512
 • رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد؛

  امدادرسانی به بیش از ۵ هزار نفر در ۷ استان سیل زده / یک نفر فوت کرد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلام خبر فوت یک نفر در جریان سیل در استان‌های شمالی گفت: نیرو‌های امدادی هلال احمر از تاریخ ۱ آذر تا صبح امروز به بیش از ۵ هزار نفر که در سیلاب گرفتار شده بودند، امدادرسانی کرده‌اند.

  مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره جزییات امداد رسانی به سیل زدگان اظهار کرد: از ابتدای آذر ماه تا صبح امروز  ۱۷ استان ایلام، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، تهران، خراسان شمالی، خوزستان، فارس، بوشهر، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، گیلان، سیستان و بلوچستان، لرستان، مازندران، هرمزگان و همدان درگیر سیل و آبگرفتگی شده اند.

  وی با اشاره به فوت یک نفر، افزود: در این مدت به ۵۵۸۸ نفر امدادرسانی شده و ۳ نفر در رودبار چیره، فومن و گیلان مفقود شده اند.

  رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به انتقال ۷۸ تن به مناطق امن بیان کرد: ۴۶۸ نفر اسکان اضطراری دریافت کردند.

  سلیمی با اشاره به اعزام ۲۰۹ تیم امدادرسانی به مناطق گفت: از ۲۴۳ واحد مسکونی آب تخلیه شد و از ۹ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده است. تا کنون بیش از ۱۷۰۰ پتو، ۲۷۵۹ نایلون، ۶۴۵ تخته موکت و ۱۰۴ دستگاه چادر میان حادثه‌دیدگان توزیع و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

  رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به پایان امدادرسانی عملیات برف و کولاک، تصریح کرد: ۱۱ استان اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، فارس، قزوین، گلستان، مازندران، مرکزی و همدان از تاریخ ۲ تا ۵ آذر متاثر از برف و کولاک بوده اند. در این مدت به ۷۰۷ نفر امدادرسانی شده است و ۶۴ نفر اسکان اضطراری دریافت کردند.

  سلیمی تشریح کرد: ۱۳۵ نفر از نیرو‌های امدادی در قالب ۳۷ تیم به مناطق اعزام و ۷۱ دستگاه خودرو رهاسازی شد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام