شما اینجا هستید
ورزشی » شکوفایی استعدادهای ورزشی با هم افزایی نهادهای مردمی شتاب پیدا خواهد کرد

مریم بخشی در جلسه استعدادیابی ورزش پایه دانش آموزان استان گیلان، توانمندی های آموزش و پرورش را فرصتی مغتنم در باروری نونهالان جامعه برشمرد کرد و گفت: با همگرایی این دونهاد تاثیر گذارواستفاده بهنگام از امکانات پایگاه قهرمانی که از قابلیت های علمی و تخصصی کم نظیری برخورداراست، شناسایی و جهت دهی هدفمند ورزش استان روند مناسبی پیدا خواهد کرد.

وی کمیت برگزاری رویدادهای ورزشی در سطح استان گیلان را اتفاق خوب و قابل اعتنا ارزیابی کرد وافزود: باید ازاین توانمندی بسیار مطلوب در جهت تبلور استعداهای ورزشی و معرفی قهرمانان زبده که بواقع الگوهای جوانان آینده خواهد شد،به نحو شایسته ای سود ببریم.
مدیر کل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به استقبال چشمگیر جوانان و خانواده‌ها از غرفه پایگاه قهرمانی و استعدادیابی اداره کل در نمایشگاه توانمندی های ورزشی گفت: با راه اندازی و تجهیز پایگاه قهرمانی می توانیم میزبان تمامی دانش آموزان گیلانی برای استعدادیابی باشیم و پس از شناسایی، حمایت از آنها را به صورت رایگان انجام خواهیم داد.
وی با اشاره به طرح ورزش صبحگاهی رایگان کارمندان زن استان در سه سالن ورزشی گفت: این طرح به صورت آزمایشی دو ماهی است آغاز شده و بانوان کارمند می‌توانند با هماهنگی اداره خود یا در ابتدای ساعت اداری و یا در پایان از خدمات ورزش همگانی استفاده کنند.
جهان آرای، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز از تاثیر مفید المپیاد ورزش درون مدرسه ای در شناسایی استعدادها گفت وافزود: با توجه به اینکه مدارس گیلان با کمبود یک هزار و ۷۰۰ معلم ورزش مواجه است ؛همکاری با اداره کل ورزش و جوانان می تواند این کمبود را در شناسایی و به اوج رساندن استعدادهای برتر دانش آموزی به حداقل برساند.
صادقی معاون ورزش اداره کل ورزش وجوانان استان گیلان نیاز اولیه شکوفایی و به اوج رسیدن استعدادهای برتر ورزش را همکاری مستمر اداره کل آموزش پرورش با هیات های ورزش دانست و خاطر نشان کرد :گیلان با بهره مندی از تیم استعدادیابی ای که درجزو سه استان برتر کشوراست، قابلیت خوبی برای شناسایی و حمایت از دانش آموزان ورزشکار دارد.
اسماعیلی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: ۶ مرکز تخصصی ازدواج در گیلان مجوز دریافت کرده‌اند و ۴۰ مدرس آموزش دیده کلاس رایگان ازدواج و خانواده را تدریس می‌کنند، که در سه ماهه گذشته ۴۸ کارگاه رایگان برای دو هزار نفر از دانش آموزان و جوانان برگزار شده است.
وی با اشاره به الزامی شدن دوره مهارت پیش از ازدواج گفت: در صورت آمادگی آموزش و پرورش می توانیم دوره های آموزش مهارت های زندگی و ازدواج را به صورت رایگان در تمامی نقاط استان شهرها و روستاهای گیلان برگزار کنیم.
خلیلی فر مسئول پایگاه قهرمانی اداره کل هم آمادگی این پایگاه برای برگزاری دوره های آموزشی و استعدادیابی برای معلمان ورزش مقطع ابتدایی استان اعلام کرد و گفت: پس از معرفی استعدادها توسط فرمی از سوی معلمان ورزشی ما می توانیم آنها را از نظر علمی آنالیز کرده و نخبگان را شناسایی و از آنها حمایت کنیم.
سید امیرفر حسینی معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گیلان نیز گفت: این اداره کل در قالب المپیاد درون مدرسه ای استعدادهایی را کشف کرده است که می توانیم در قالب یک تفاهم‌نامه همکاری روند علمی و تخصصی استعدادیابی را با اداره کل ورزش و جوانان گیلان طراحی کنیم.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی