شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۰۴:۲۰:۱۲

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آذر, ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
 • شما اینجا هستید : ورزشی > ویژه
 • کد مطلب : 106586
 • مریم بخشی در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش گیلان؛

  شکوفایی استعدادهای ورزشی با هم افزایی نهادهای مردمی شتاب پیدا خواهد کرد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  باهمگرایی وهم افزایی دو نهاد مردمی آموزش و پرورش و اداره کل ورزش وجوانان بستر برای شناسایی وشکوفایی پایداراستعدادهای نهفته ورزش پایه گیلان فراهم خواهد آمد.

  مریم بخشی در جلسه استعدادیابی ورزش پایه دانش آموزان استان گیلان، توانمندی های آموزش و پرورش را فرصتی مغتنم در باروری نونهالان جامعه برشمرد کرد و گفت: با همگرایی این دونهاد تاثیر گذارواستفاده بهنگام از امکانات پایگاه قهرمانی که از قابلیت های علمی و تخصصی کم نظیری برخورداراست، شناسایی و جهت دهی هدفمند ورزش استان روند مناسبی پیدا خواهد کرد.

  وی کمیت برگزاری رویدادهای ورزشی در سطح استان گیلان را اتفاق خوب و قابل اعتنا ارزیابی کرد وافزود: باید ازاین توانمندی بسیار مطلوب در جهت تبلور استعداهای ورزشی و معرفی قهرمانان زبده که بواقع الگوهای جوانان آینده خواهد شد،به نحو شایسته ای سود ببریم.
  مدیر کل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به استقبال چشمگیر جوانان و خانواده‌ها از غرفه پایگاه قهرمانی و استعدادیابی اداره کل در نمایشگاه توانمندی های ورزشی گفت: با راه اندازی و تجهیز پایگاه قهرمانی می توانیم میزبان تمامی دانش آموزان گیلانی برای استعدادیابی باشیم و پس از شناسایی، حمایت از آنها را به صورت رایگان انجام خواهیم داد.
  وی با اشاره به طرح ورزش صبحگاهی رایگان کارمندان زن استان در سه سالن ورزشی گفت: این طرح به صورت آزمایشی دو ماهی است آغاز شده و بانوان کارمند می‌توانند با هماهنگی اداره خود یا در ابتدای ساعت اداری و یا در پایان از خدمات ورزش همگانی استفاده کنند.
  جهان آرای، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز از تاثیر مفید المپیاد ورزش درون مدرسه ای در شناسایی استعدادها گفت وافزود: با توجه به اینکه مدارس گیلان با کمبود یک هزار و ۷۰۰ معلم ورزش مواجه است ؛همکاری با اداره کل ورزش و جوانان می تواند این کمبود را در شناسایی و به اوج رساندن استعدادهای برتر دانش آموزی به حداقل برساند.
  صادقی معاون ورزش اداره کل ورزش وجوانان استان گیلان نیاز اولیه شکوفایی و به اوج رسیدن استعدادهای برتر ورزش را همکاری مستمر اداره کل آموزش پرورش با هیات های ورزش دانست و خاطر نشان کرد :گیلان با بهره مندی از تیم استعدادیابی ای که درجزو سه استان برتر کشوراست، قابلیت خوبی برای شناسایی و حمایت از دانش آموزان ورزشکار دارد.
  اسماعیلی معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: ۶ مرکز تخصصی ازدواج در گیلان مجوز دریافت کرده‌اند و ۴۰ مدرس آموزش دیده کلاس رایگان ازدواج و خانواده را تدریس می‌کنند، که در سه ماهه گذشته ۴۸ کارگاه رایگان برای دو هزار نفر از دانش آموزان و جوانان برگزار شده است.
  وی با اشاره به الزامی شدن دوره مهارت پیش از ازدواج گفت: در صورت آمادگی آموزش و پرورش می توانیم دوره های آموزش مهارت های زندگی و ازدواج را به صورت رایگان در تمامی نقاط استان شهرها و روستاهای گیلان برگزار کنیم.
  خلیلی فر مسئول پایگاه قهرمانی اداره کل هم آمادگی این پایگاه برای برگزاری دوره های آموزشی و استعدادیابی برای معلمان ورزش مقطع ابتدایی استان اعلام کرد و گفت: پس از معرفی استعدادها توسط فرمی از سوی معلمان ورزشی ما می توانیم آنها را از نظر علمی آنالیز کرده و نخبگان را شناسایی و از آنها حمایت کنیم.
  سید امیرفر حسینی معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گیلان نیز گفت: این اداره کل در قالب المپیاد درون مدرسه ای استعدادهایی را کشف کرده است که می توانیم در قالب یک تفاهم‌نامه همکاری روند علمی و تخصصی استعدادیابی را با اداره کل ورزش و جوانان گیلان طراحی کنیم.

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام