شما اینجا هستید
اجتماعی » طرح منطقه سبز باسوادی در گیلان اجرا می شود

سیروس محمدی روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان در استانداری گفت: طرح منطقه سبز یک بار در سال ۸۳ در استان گیلان به اجرا درآمد، امسال نیز تصمیم به اجرای این طرح گرفته ایم.
وی خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح حمایت همه جانبه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان، شهرستان و منطقه و دریافت آخرین اطلاعات افراد بیسواد و کم سواد از دستگاه های ذیربط ضروری است.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گیلان بیان داشت: بر اساس نقشه باسوادی جمعیت ۶ سال و بیشتر، گیلان با
۳ / ۸۷ دهم درصد (هشتاد و هفت و سه دهم درصد) رتبه چهارم کشوری را دارد.
وی با بیان این که بر اساس سرشماری ۹۵ در سن ۶ سال به بالا، بندرانزلی با ۳۷ / ۹۲ درصد، رشت با ۳۱ / ۹۱ و آستارا با ۹۳ / ۸۹ به ترتیب رتبه های اول تا سوم باسوادی گیلان را به خود اختصاص داده اند، اظهار داشت: در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال نیز انزلی با ۷۲ / ۹۸ ، رشت با ۲۵ / ۹۸ و لاهیجان با ۸۸ / ۹۷ به ترتیب در جایگاه اول تا سوم باسوادی قرار دارند.
با توجه به سرشماری سال ۹۵ روستاها و مناطقی که در جامعه هدف سوادآموزی (افراد ۱۰ تا ۴۹ سال) با سواد بوده و یا اینکه در سال ۹۷ تحت پوشش صد درصدی سوادآموزی قرار خواهند گرفت به عنوان منطقه سبز هدف گذاری و اعلام شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش گیلان نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری ششمین المپیاد درون مدرسه ای در استان گفت: این المپیاد به هدف ارتقای سلامت دانش آموزان، شناسایی استعدادهای ورزشی، نهادینه شدن فعالیت های ورزشی در مدارس، ایجاد انگیزه و رقابت سالم به اجرا درآمد.
سید امیر فرحسینی با بیان این که ۵۰ درصد مدارس گیلان تحت پوشش المپیاد درون مدرسه ای قرار دارند، افزود: المپیاد درون مدرسه ای ، المپیاد بین مدارس، المپیاد استانی و قهرمانی کشور از مهمترین فعالیت های ورزشی مدارس است.
وی اظهار داشت: در اجرای هر چه بهتر المپیاد ورزشی مشارکت همه جانبه مدیران مدارس، دانش آموزان و سازمان های مختلف موثر است.
جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان روز دوشنبه به ریاست مصطفی سالاری استاندار گیلان برگزار شد.
استان گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت دارای بیش از ۳۷۰ هزار دانش آموز است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی