شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۰۴:۲۴:۲۷

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ آذر, ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۶
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > محیط زیست
 • کد مطلب : 106677
 • سازمان حفاظت محیط‌زیست فقط یک‌ ماه برای تعیین تکلیف مدارس طبیعت فرصت دارد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  نایب رئیس فراکسیون محیط‌ زیست و توسعه پایدار مجلس گفت: طبق اعلام نظر نهایی این فراکسیون سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور یک‌ ماه فرصت دارد تا نسبت به تعیین تکلیف مدارس طبیعت اقدام کند.

  جبار کوچکی‌نژاد  اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست کشور باید برای ساماندهی و رفع موانع سد راه فعالیت مدارس محیط زیست وارد عمل شود زیرا ادامه فعالیت این مدارس در کشور بدون صدور مجوز‌های قانونی از مراکز ذی‌صلاح امکان‌پذیر نیست.

  نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس از برگزاری جلسه‌ای در راستای تعیین تکلیف مدارس طبیعت خبر داد و عنوان کرد:‌ در این جلسه که نماینده ۵۰۰ واحد آموزشی طبیعت نیز در آن حضور داشتند مسائل،‌ ابهامات و راه‌های برطرف کردن مشکلات این نوع مدارس مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

  نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه فعالیت مدارس طبیعت در زمان رئیس سابق سازمان حفاظت محیط زیست کشور پایه‌ریزی شد گفت: طبق گزارشات فعلی سازمان حفاظت محیط زیست ظاهراً روند تأسیس مدارس طبیعت قانونی نبوده و شکل‌گیری آن‌ها بدون اخذ مجوزهای لازم انجام شده است.

  کوچکی‌نژاد به غیرقانونی خواندن فعالیت مدارس طبیعت از سوی کلانتری رئیس فعلی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه افراد بسیار زیادی در مدارس طبیعت سرمایه‌گذاری کرده‌اند غیرقانونی خواندن فعالیت این مدارس آنان را در چالشی بزرگ قرار داده است.

  وی عدم مشخص شدن جایگاه قانونی مدارس طبیعت و ابهام در نحوه فعالیت آنان را از علل مشکلات ایجاد شده فعلی دانست و افزود: طبق اعلام نظر نهایی فراکسیون محیط‌ زیست و توسعه پایدار مجلس، سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور یک‌ ماه فرصت دارد تا نسبت به تعیین تکلیف مدارس طبیعت اقدام کند.

  نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در مهلت تعیین شده باید این مدارس را ساماندهی کند عنوان کرد:‌ اگر اصلاح این روند در شرح وظایف این سازمان قرار نداشت باید موضوع مدارس طبیعت توسط این سازمان به شورای‌عالی آموزش و پرورش ارجاع شود.

  نوع فعالیت آموزشی مدارس طبیعت به نوعی ابهام برانگیز است و این امکان نیز وجود دارد کودکانی که در این مدارس فاقد مجوز در حال آموزش هستند بعدها دچار مشکلاتی شوند.

  گفتنی است در حال حاضر ۸۱ مدرسه طبیعت در ۲۹ استان کشور دایر شده و مشغول ارائه یکسری آموزش‌ها به کودکان و دانش‌آموزان است.

   

  برچسب ها :
  کانال تلگرام