شما اینجا هستید
اجتماعی » آمار نگران گننده برداشت غیرمجاز شن و ماسه در شفت

رضا زمانی با اشاره به اینکه پیرو تحقق وظایف سازمانی و حفظ محیط زیست یگان حفاظت اداره محیط زیست شفت با انجام گشت و کنترل های شبانه‌روزی از زیستگاههای شهرستان ضمن اطلاع رسانی به عموم برخورد قاطع و قانونی با هر گونه تخلف را در دستور کار خود داده است، گفت: در شش ماه گذشته طی عملیات متعدد یگان حفاظت منجر به کشف و ضبط ۷ قبضه سلاح غیرمجاز و ۱۴ فقره تشکیل پرونده در خصوص تخلفات شکار و صید معرفی به مراجع قضائی شده است.

وی افزود: تاکنون پرونده های متخلفین منجر به صدور احکام قضائی از جمله مبلغ ۱۲ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت شده است.

زمانی خاطرنشان کرد: همچنین ۲۸ فقره پرونده در خصوص متخلفین شن و ماسه منجر به صدور احکام قضائی ۹ ماه حبس تعزیری و مجموع سی و نیم میلیون ریال جریمه نقدی در حق دولت انجام شد.

وی ادامه داد: ۳۲ فقره پرونده در خصوص آتش زدن کاه و کلش و نیز ۷ فقره پرونده در خصوص عدم مدیریت پسماند با احکام صادره منجر به پرداخت  ۱۲ میلیون ریال جزای نقدی صادر شده است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شفت تصریح کرد: علاوه بر اقدامات مذکور تاکنون ۷ پرنده آسیب دیده شامل یک بهله شاه بوف، ۲ بهله عقاب جنگلی، یک بهله عقاب تالابی، یک قطعه کشیم، ۲ بهله جغد انبار و همچنین یک سر تشی و یک سر جوجه تیغی پس از تیمار و آماده سازی به دامان طبیعت بازگشته است.

رضا زمانی از عموم مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلف و اقدام به شکار و صید برداشت غیرمجاز شن و ماسه یا آلوده کردن و یا تخریب محیط زیست مراتب را به این اداره اطلاع دهند.

زمانی در ادامه مدیریت پسماند را یکی دیگر از دغدغه های زیست محیطی این شهرستان عنوان کرد و گفت: یکی از اولین حلقه ها در مدیریت پسماند کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدا است.

وی افزود: با توجه به هماهنگی های بعمل آمده توسط اداره کل روستائی استانداری گیلان و مدیریت پسماند استانداری اولین جلسه برنامه آموزشی مدیریت پسماند برای ۲۱ روستای بخش مرکزی شهرستان و نیز روستای چوبر از بخش احمدسرگوراب در محل بخشداری مرکزی تشکیل شد.

رئیس اداره محیط زیست شفت گفت:بزرگترین عامل موفقیت در مدیریت پسماند مشارکت موثر عموم مردم است و لازم است همه اقشار جهت اجرای صحیح برنامه های مذکور مشارکت کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی