شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۰۴:۲۲:۳۰

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آذر, ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > محیط زیست
 • کد مطلب : 106720
 • آمار نگران گننده برداشت غیرمجاز شن و ماسه در شفت

  Print Friendly, PDF & Email
    

  رییس اداره حفاظت محیط زیست شفت گفت: ۲۸ فقره پرونده در خصوص متخلفین شن و ماسه در این شهرستان به دادگاه رفته است.

  رضا زمانی با اشاره به اینکه پیرو تحقق وظایف سازمانی و حفظ محیط زیست یگان حفاظت اداره محیط زیست شفت با انجام گشت و کنترل های شبانه‌روزی از زیستگاههای شهرستان ضمن اطلاع رسانی به عموم برخورد قاطع و قانونی با هر گونه تخلف را در دستور کار خود داده است، گفت: در شش ماه گذشته طی عملیات متعدد یگان حفاظت منجر به کشف و ضبط ۷ قبضه سلاح غیرمجاز و ۱۴ فقره تشکیل پرونده در خصوص تخلفات شکار و صید معرفی به مراجع قضائی شده است.

  وی افزود: تاکنون پرونده های متخلفین منجر به صدور احکام قضائی از جمله مبلغ ۱۲ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت شده است.

  زمانی خاطرنشان کرد: همچنین ۲۸ فقره پرونده در خصوص متخلفین شن و ماسه منجر به صدور احکام قضائی ۹ ماه حبس تعزیری و مجموع سی و نیم میلیون ریال جریمه نقدی در حق دولت انجام شد.

  وی ادامه داد: ۳۲ فقره پرونده در خصوص آتش زدن کاه و کلش و نیز ۷ فقره پرونده در خصوص عدم مدیریت پسماند با احکام صادره منجر به پرداخت  ۱۲ میلیون ریال جزای نقدی صادر شده است.

  رییس اداره حفاظت محیط زیست شفت تصریح کرد: علاوه بر اقدامات مذکور تاکنون ۷ پرنده آسیب دیده شامل یک بهله شاه بوف، ۲ بهله عقاب جنگلی، یک بهله عقاب تالابی، یک قطعه کشیم، ۲ بهله جغد انبار و همچنین یک سر تشی و یک سر جوجه تیغی پس از تیمار و آماده سازی به دامان طبیعت بازگشته است.

  رضا زمانی از عموم مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلف و اقدام به شکار و صید برداشت غیرمجاز شن و ماسه یا آلوده کردن و یا تخریب محیط زیست مراتب را به این اداره اطلاع دهند.

  زمانی در ادامه مدیریت پسماند را یکی دیگر از دغدغه های زیست محیطی این شهرستان عنوان کرد و گفت: یکی از اولین حلقه ها در مدیریت پسماند کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدا است.

  وی افزود: با توجه به هماهنگی های بعمل آمده توسط اداره کل روستائی استانداری گیلان و مدیریت پسماند استانداری اولین جلسه برنامه آموزشی مدیریت پسماند برای ۲۱ روستای بخش مرکزی شهرستان و نیز روستای چوبر از بخش احمدسرگوراب در محل بخشداری مرکزی تشکیل شد.

  رئیس اداره محیط زیست شفت گفت:بزرگترین عامل موفقیت در مدیریت پسماند مشارکت موثر عموم مردم است و لازم است همه اقشار جهت اجرای صحیح برنامه های مذکور مشارکت کنند.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام