شما اینجا هستید
اجتماعی » تغییر نام منطقه آزاد انزلی وجاهت قانونی ندارد

حسن خسته‌بند  اظهار داشت: اظهاراتی که اخیراً در فضای مجازی از قول یکی از مسئولان در مورد تغییر نام منطقه آزاد انزلی مطرح شده است که  علاوه بر اینکه وجاهت قانونی ندارد مصداق بارز برهم زدن اتحاد مردم و بازی کردن در زمین دشمن است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با تأکید بر اینکه احتمالاً این سخنان از روی عمد مطرح نشده است افزود: در شرایط حساسی که کشورمان در آن قرار دارد بیش از هر چیزی به اتحاد ملت و همبستگی ملی نیاز داریم بنابراین مسئولان باید در سخنان و موضع‌گیری‌های خود نهایت دقت را داشته باشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس لزوم تبعیت از قانون توسط افراد مختلف جامعه به ویژه قانونگذاران را متذکر شد و بیان داشت: قانون نسبت به نام منطقه آزاد انزلی کاملاً صراحت دارد بنابراین نباید هیچ‌کدام ما از الفاظ و جملاتی که موجب بر هم خوردن آرامش مردم می‌شود استفاده کنیم.

خسته‌بند سوءاستفاده دشمنان و خوشحالی آنان از ایجاد تفرقه و دو دستگی در بین مردم کشورمان را مورد اشاره قرار داد و گفت: مقام معظم رهبری با رهنمودهای داهیانه خود برای حفظ اتحاد ملت تلاش می‌کنند بنابراین روا است همه مسئولان رده‌های مختلف نیز شیوه ایشان را الگوی خود قرار دهند.

وی لزوم پرهیز از رفتارها و عملکردهایی که دشمنان را برای ایجاد نفاق در کشور امیدوار می‌کند را ضروری اعلام کرد و ابراز داشت: البته هیچ تأکید و پیگیری خاصی از جانب این همکار در مورد استفاده از نام جایگزین منطقه آزاد انجام نشده است به‌همین علت باید از کش‌دار شدن قضیه جلوگیری شود.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس مردمان ولایتمدار گیلان را با تمام فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مختلف‌شان امتی واحد و یکپارچه خواند و عنوان کرد: به عقیده بنده ما مجلسی‌ها باید با تمام توان خود در راستای خدمت‌رسانی به مردم تلاش کنیم و در این راه مقدس از هیچ فرصت و زمانی غافل نشویم.

عضو کمیسیون عمران مجلس تأمین آرامش جامعه و رفع مشکلات و چالش‌های اقتصادی را مهم‌ترین رسالت مسئولان نظام در قوای سه‌گانه و سایر دستگاه‌ها خواند و بیان داشت: در این مقطع زمانی که دشمن برای نابودی ملت کمر همت بسته باید سخنان و اظهارنظرها سنجیده‌تر مطرح شوند.

خسته‌بند برگزاری آئین‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و تداوم روحیه تفاهم و یکدلی را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: اگر در این شرایط پیچیده عده‌ای بخواهند بدون توجه به آرمان‌های امام راحل و رهنمودهای مقام معظم رهبری عمل کند خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی کرده‌اند.

وی دوستی و وفاق مردم دو شهرستان رشت و بندرانزلی و لزوم تعمیق این ارتباطات را متذکر شد و ابراز داشت: حال که سخنان اشتباهی در این میان از طرف یک مقام مسئول مطرح شد نباید آتش آن را شعله‌ورتر کنیم زیرا این‌گونه عکس‌العمل‌ها هیچ عواید مثبتی برای مردم استان گیلان ندارد.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه نمایندگان مجلس در درجه نخست باید وقت خود را برای خدمت به مردم اختصاص بدهند گفت: تلاش مجدانه برای ایجاد و تأمین رفاه مردم و رفع دل‌ مشغول‌های عدیده آنان در حوزه‌های مختلف یقیناً عواید بیشتری برای کشور و ملت به بار می‌آورد.

منبع: تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی