شما اینجا هستید
اخبار اصلی » استانداردهای روز دنیا در احداث شناورها رعایت می شود

امیر دریادار رستگاری روز شنبه در نشستی با استاندار گیلان، به توانمندی‌ها و امکانات موجود در مجموعه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در جهت توسعه طرح‌های گردشگری اشاره و بیان کرد: سازمان صنایع دریایی در حال حاضر در تولید سازه‌های شناور به رشد خوبی رسیده است.

وی با بیان اینکه مجموعه صنایع دریایی توانایی احداث شناورها در بازه ۱۲ تا ۱۸ ماهه را دارد، افزود: در شناورهای کامپوزیتی و تندرو این مدت به ۴۵ روز رسیده است.
رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با اشاره به اینکه در حوزه سرمایه‌گذاری باید مجموعه مدیریتی استان و بانک‌های عامل زمینه‌های ترغیب متقاضیان را فراهم کنند، گفت: باتوجه به ظرفیت‌های جدید ایجاد شده در گیلان به رونق گردشگری در بخش‌های مختلف آن خوشبین هستم.
مصطفی سالاری استاندار گیلان نیز بر ضرورت افزایش بهره‌مندی از توانمندی‌های این سازمان در حوزه‌های غیرنظامی استان تأکید کرد و افزود: بسیاری از نیازمندی‌های گردشگری استان گیلان در بخش تفریحات آبی با استفاده از امکانات تولیدی داخل کشور قابل تأمین است.
وی با اشاره به اینکه عمده مناطق گیلان از ظرفیت گردشگری برخوردارند، ادامه داد: حدود ۶۰۰ آب‌بندان استان دارای وسعت بین ۳۰ تا ۴۰ هکتاری هستند که می‌توانیم از شناورهای تولیدی سازمان صنایع دریایی در راستای تفریحات آبی استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه در آب‌بندان‌ها محدودیت‌های زیست‌محیطی وجود ندارد، اظهار داشت: برای شروع فعالیت سازمان صنایع دریایی در بخش سازه‌های شناور، یکی از آب‌بندان‌ها و شناگاه‌های استان گیلان طی روزهای آتی تعیین تا طراحی و احداث آن آغاز شود.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: شرکت‌های سرمایه‌گذاری پشتیبان برای پهنه‌های مختلف آب‌بندان‌های گیلان تعیین می‌شود تا در مسیر طراحی، احداث، بازاریابی و ارائه خدمات با سازمان صنایع دریایی همکاری و مشارکت کنند.
وی افزود: کارگروهی متشکل از نماینده وزارت دفاع در استان، مدیر مجموعه صنایع دریایی شهید تمجیدی، دفتر جذب سرمایه‌گذاری استانداری، بنادر و دریانوردی و صمت و با دبیری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور بررسی و تصویب احداث سازه‌های شناور آبی در گیلان تشکیل می‌شود.
سالاری خاطرنشان کرد: منابع احداث سازه‌های شناور آبی در استان از محل تسهیلات اشتغال روستایی و تبصره ۱۸ قانون بودجه سال جاری کل کشور در خصوص اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد تأمین می‌شود و در این خصوص محدودیتی وجود ندارد.
وی خواستار ایجاد نمایشگاهی از تصاویر، بروشور و ماکت‌ سازه‌های شناور احداث شده در مسیر تفریحات آبی و گردشگری در مجموعه صنایع دریایی شهید تمجیدی شد و گفت: بازدید عموم مردم از مجموعه نمایشگاهی دستاوردهای غیرنظامی گردشگری باعث ایجاد رغبت در سرمایه‌گذاری متقاضیان می‌شود.

منبع: ایرنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی