شما اینجا هستید
سیاسی » تَرک جلسه عضو شورا در اعتراض به انتخاب نمایشی شهردار رشت/۴ کاندیدا برنامه‌های خود را ارائه دادند

نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت ظهر امروز در جلسه هفتاد و یکم این شورا در سالن ساختمان میرزا خلیل رفیع با تسلیت به مناسبت سالگرد حادثه تلخ سانچی اظهار کرد: به بازماندگان شهدای سانچی یک‌بار دیگر تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم پس‌ازاین شاهد بروز چنین حوادث تلخی در هیچ کجای دنیا نباشیم.

رضا رسولی با قدردانی از کارکنان شهرداری رشت و متولیان بابت انجام برنامه‌های روز رشت افزود: شورا و شهرداری رشت با دستان خالی نسبت به اجرای این برنامه‌ها اقدام کرد و این برنامه‌ها با استقبال خوبی از سوی شهروندان مواجه شد.

یکی از بستگان بیژن شعبانی پاکبان متوفی شهرداری رشت نیز با اشاره به اینکه  برخی از معابر فاقد روشنایی لازم بوده و این موضوع موجب بروز حوادث تلخی برای پاکبانان می‌شود اظهار کرد: امیدوارم این آخرین حادثه‌ای باشد که برای پاکبانان شهرداری رشت به وقوع پیوسته است.

وی با تأکید بر اینکه گذراندن زندگی با حقوق یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه بسیار سخت است افزود: امیدواریم شرایط به‌گونه‌ای پیش برود که مستمری مرحوم بیژن شعبانی در اسرع وقت برقرارشده و از این بابت دغدغه خانواده این مرحوم برطرف شود.

صادق عموزاده خواستار نظارت بیشتر اعضای شورای شهر به فعالیت شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با شهرداری رشت در حوزه پاکبانانی شد و تصریح کرد: چنین شرکت‌هایی موظف هستند که کارگران خود را تحت پوشش بیمه عمر و حمایتی قرار داده و در غیر این صورت انجام هر اقدامی پس از وقوع حوادث این‌چنینی برای پاکبانان همانند نوشداروی پس از مرگ سهراب است که اهمیتی ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با تأکید بر انتخاب شهردار رشت به‌دوراز منافع خاص اظهار کرد: شهردار رشت باید با توجه به آئین‌نامه جدید اعلام‌شده توسط وزارت کشور انتخاب‌شده و در غیر این صورت بازهم شاهد فرصت سوزی‌ها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اصرار و پافشاری‌هایی بیهوده به صلاح شهر و شهروندان نیست افزود: حدود پنج ماه است که شهر رشت بدون شهردار اداره می‌شود و امیدوارم از ادعاهای بیهوده کاسته و به‌صورت عملی وارد میدان بشویم.

 فاطمه شیرزاد به تشکیل کارگروهی به‌منظور حمایت بیشتر از پاکبانان رشت اشاره کرد و گفت: امیدوارم با تأکیدات انجام‌شده در جلسات کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای شهر به سازمان پسماند شهرداری رشت به‌عنوان متولی این حوزه شاهد رفع مشکلات پاکبانان رشت باشیم.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه فقدان روشنایی مناسب در خیابان‌ها و معابر عمومی ازجمله دغدغه‌های پاکبانان است بیان کرد: در این زمینه با جمشید طالبی مدیرعامل شرکت برق صحبت‌هایی انجام‌شده است.

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به  اینکه روند انتخاب شهردار رشت شفاف نیست اظهار کرد: سال‌ها است منفعت‌طلبی در انتخاب شهردار حاکم بوده و در این دوره از عمر شورای شهر  به اوج خود رسیده است.

بهراد ذاکری با بیان اینکه جلسه انتخاب شهردار رشت نمایشی است گفت: به‌عنوان عضو شورای شهر رشت بابت چنین نمایش‌هایی از شهروندان عذرخواهی کرده و صحن جلسه را ترک و در زمان رأی‌گیری به جلسه بازمی‌گردم.

محمدحسن علیپور یکی دیگر از اعضای شورای رشت در جلسه امروز با اشاره به اینکه در جریان انتخاب حامد عبداللهی به‌عنوان شهردار رشت تهمت‌های فراوانی به بنده زدند اظهار کرد: این افراد را به خدا واگذار کرده و تهمت‌های اخلاقی به بنده نمی‌چسبد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه امروز با اشاره به اینکه اعضای شورای پنجم رشت از بین بیش از سیصد نفر کاندیدا برای حضور و فعالیت در شورای شهر انتخاب شدند اظهار کرد: انسان‌ها آزاده و صاحب اراده هستند و در جامعه دموکراسی باید تمامی نظرات را بپذیریم.

احمد رمضانپور با بیان اینکه شهر رشت بیش از پنج ماه است که بدون شهردار اداره می‌شود افزود: با مسعود نصرتی برای فعالیت چهار ساله عهد و پیمان بستیم و امیدوارم اعضای شورای شهر که همگی دل در گروی خدمت به این نظام‌دارند باید پاسخگوی اعتماد شهروندان بوده و با انتخاب شهرداری اصلح برای توسعه رشت گام برداریم.

۴ کاندیدا برنامه‌های خود را ارائه دادند

در این جلسه حجت جذب، رضا ساغری، عیسی چیتی، علی‌قلی زاده با حضور در صحن شورای رشت به ارایه برنامه‌های خود برای تصدی جایگاه شهردار رشت پرداختند.

نخستین کاندید تصدی شهرداری رشت با حضور در صحن شورای شهر با اشاره به اینکه اعتماد شهروندان از طریق تعامل و شفاف‌سازی جذب می‌شود اظهار کرد: رشت نیازمند بازسازی و احیای بافتهای فرسوده است و یقینا توجه به احیای دو رودخانه گوهررود و زرجوب، راه‌اندازی قطار شهری و ساماندهی تالاب عینک رشت می تواند در درآمدزایی نقش موثری در این شهر ایفا کند.

 

خبرگزاری فارس

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی