شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۱۵:۳۳:۵۴

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ دی, ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۰
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی > فرهنگی
 • کد مطلب : 107943
 • فرماندار شفت:

  تقاضای ۲۲۶ واحد بوم گردی شفت تصویب شده است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  فرماندار شفت گفت: از ۳۶۰ واحد ابلاغ شده بوم گردی در شهرستان ، تا کنون تقاضای ۲۲۶ واحد در گارگروه مرتبط تصویب شده و برای ۳۹ واحد نیز پروانه ساخت صادر شده است.

  محمدرضا محسنی با اشاره به برگزاری نشست کارگروه رفع موانع تولید شهرستان شفت با حضور احمدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان در جمع خبرنگاران بیان داشت: از ۱۵ میلیارد تومان تقاضای تسهیلات واحدهای بوم گردی ۷۱۴ میلیون تومان در قالب پنج پرونده به مرحله عقد قرار داد رسیده است.
  وی با بیان اینکه از نیمه دوم سال ۹۶ تا دی ماه جاری با پرداخت ۲۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان در قالب ۴۸ طرح برای ۴۴۳ نفر شغل ایجاد شده ، افزود : در سال گذشته ۲۰ میلیارد و در سال جاری بیش از ۱۳٫۵ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی شهرستان در قالب طرح رونق تولید پرداخت شده است.
  محسنی با بیان اینکه دو شهرک صنعتی خرفکل و خرطوم به ترتیب با وسعت ۴۶ و۲۰ هکتار در این شهرستان وجود دارد افزود: شهرک صنعتی خرطوم نیازمند زیرساخت های گاز و تلفن است و هم اکنون در بخش گیاهان کاشت گیاهان دارویی، فرآوری و بسته بندی آن سرمایه گذار متقاضی دارد.
  وی با اشاره به اینکه از مجموع ۱۲۳ واحد صنعتی موجود در شهرستان ۶۶ واحد در داخل محدوده شهرک های صنعتی قرار دارند که ۳۵ واحد فعال، پنج واحد نیمه فعال و ۱۶ واحد نیز غیر فعال هستند افزود: تعداد واحد های خارج از محدوده شهرک صنعتی به ۵۷ می رسد که از این تعداد ۳۳ واحد فعال، هشت واحد نیمه فعال و ۱۶ واحد غیر فعال هستند.
  شفت با دو بخش مرکزی و احمدسرگوراب در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و ۵۴ هزار و ۲۲۶ نفر جمعیت دارد که در ۹۵ روستا زندگی می کنند.
  کشاورزی، صنعت و گردشگری از مهمترین توانمندی های این شهرستان است و از ۱۴ هزار و ۳۳۰ هکتار اراضی شالی شفت سالانه ۴۵ هزار تن برنج سفید استحصال می شود. همچنین این شهرستان ۳۲ هزار هکتار پوشش جنگلی و ۵۲۰ هکتار توتستان دارد و با تولید ۹۰تن پیله تر رتبه دوم استان را دارد.
  از دو هزار و ۲۰۰ هکتار باغ چای شفت، سالانه بالغ بر پنج هزار و ۹۰۰ تن برگ چای تولید می شود. ضمن آنکه ۴۷ واحد مرغداری در شفت فعالیت و بالغ بر پنج هزار و ۸۵۰ تن گوشت سفید تولید می کنند ، ظرفیت تولید گوشت قرمز در این شهرستان نیز به دو هزار و ۱۱۰ تن می رسد.
  سالانه شش هزار و ۶۰۰ تن ماهیان گرمابی و یکصد تن ماهیان در سردابی در این شهرستان تولید می شود. شفت ۳۲ هزار هکتار پوشش جنگلی و ۱۳ هزار هکتار مرتع دارد.

  منبع: ایرنا

  برچسب ها :
  کانال تلگرام