شعاع مشرق

امروز : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 23 , Saturday - ساعت ۱۸:۵۰:۴۳

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ دی, ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
 • شما اینجا هستید : ورزشی
 • کد مطلب : 107968
 • مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان:

  افزایش محسوس و قابل توجه تمامی شاخص های حوزه ورزش گیلان در ۴۰ سال گذشته

  Print Friendly, PDF & Email
    

  مکان های ورزشی گیلان از ۲۰ مکان در سال ۵۷ به ۳۳۸ مکان ورزشی در سال ۹۷ افزایش یافته است.

  در مجموع تمامی شاخص‌های حوزه ورزش ۲ هزار و ۷۱۲ درصد رشد را در این ۴۰ سال انقلاب اسلامی شاهد هستیم.

  مریم بخشی در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گفت: بر اساس آمارهای واحد آمار اداره کل ورزش و جوانان گیلان در مجموع تمامی شاخص‌های اصلی حوزه ورزش همچون سرانه فضاهای ورزشی ، جمعیت ورزشکاران، تعداد باشگاه ها ، هیئت ها ، مربیان ،داوران و پرسنل اداره کل ۲ هزار و ۷۱۲درصد رشد را در این ۴۰ سال انقلاب شاهد هستیم.
  وی با اشاره به اینکه سرانه فضاهای ورزشی گیلان در سال ۵۷ حدود ۶صدم مترمربع بود و امروز به نیم متر مربع رسیده است ،گفت : در بخش سرانه فضاهای ورزشی ۸۴۵ درصد افزایش داریم و تعداد اماکن ورزشی روباز و سرپوشیده نیز از ۲۰ مکان به ۳۳۸ مکان ورزشی رشد پیدا کرده است .
  مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت :تعداد باشگاه های ورزشی در ابتدای انقلاب ۲۲ و امروز به ۹۸۶ باشگاه ، هیئت های ورزشی استانی از ۲۰ به ۴۷ هیئت ،تعداد مربیان از ۱۱۰ نفر در سال ۵۷ به ۱۲ هزار و ۱۵۷ نفر و تعداد داوران ورزشی از ۹۰ نفر در اول انقلاب به ۳۰۷ نفر در سال ۹۷ رسیده است.
  وی با اشاره به رشد چشمگیر حضور مردم در ورزشهای همگانی پس از ۴۰ سال انقلاب اسلامی، گفت: در سال ۵۷ حدود ۶ هزار و پانصد نفر آمار ورزشکاران سازمان یافته گیلان بود که امروز در سال ۹۷ با برگزاری برنامه های ورزش عمومی و توسعه ورزش همگانی به ۱۳۴ هزار و ۵۱۱ نفر رسیده که رشد هزار و ۹۶۹درصدی را نشان می دهد.
  وی افزود: در دهه فجر چهلمین سال انقلاب هم چندین پروژه افتتاحی و اخبار خوش برای مردم و ورزشکاران گیلانی داریم که در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهیم کرد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام