شعاع مشرق

امروز : پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 21 , Thursday - ساعت ۱۴:۵۹:۱۲

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ دی, ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی
 • کد مطلب : 107986
 • ایران و آذربایجان رودخانه مرزی آستارا را لایروبی می کنند

  Print Friendly, PDF & Email
    

  فرمانده هنگ مرزی آستارا گفت: تفاهم نامه همکاری بین مرزبانی های آستارای ایران و لنکران جمهوری آذربایجان با هدف لایروبی رودخانه مرزی آستاراچای منعقد شد.

  سرهنگ نوذر مرادی شامگاه سه شنبه بعد از پایان نشست مرزبانان ایران و جمهوری آذربایجان در هتل اسپیناس آستارا افزود: بر اساس این تفاهم نامه به زودی عملیات لایروبی حدود پنج کیلومتر از رودخانه مرزی آستاراچای به طور مشترک توسط دستگاه های متولی در ایران و جمهوری آذربایجان آغاز خواهد شد.وی اضافه کرد: در این نشست اعضای کمیته هماهنگی رودخانه های مرزی ایران متشکل از کارشناسان وزارتخانه های نیرو، کشور و امور خارجه پیش از انعقاد تفاهم نامه، از نقاط مختلف آستاراچای بازدید کردند.
  فرمانده هنگ مرزی آستارا بیان کرد: خانه های مسکونی و اراضی کشاورزی روستاهای مرزی باغچه سرا، خشکه دهنه و جلال آباد به علت طغیان رودخانه تهدید می شد و سال گذشته برای رفع این مشکل، چهار نقطه از بستر رودخانه لایروبی شد.
  سرهنگ مرادی گفت: امنیت کامل نوار مرزی آستارا حاصل تعامل مرزنشینان، مرزبانان و اشرافیت هنگ مرزی است و مشکلی احساس نمی شود.
  رودخانه مرزی آستاراچای به طول ۳۸ کیلومتر از ارتفاعات کوهستان حیران و دامنه شیندان آن سرچشمه گرفته و بعد از گذر از مرز ایران و جمهوری آذربایجان به دریای خزر می ریزد.
  شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام