شعاع مشرق

امروز : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 23 , Saturday - ساعت ۱۹:۳۳:۱۹

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ دی, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
 • شما اینجا هستید : اجتماعی
 • کد مطلب : 108012
 • مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در دیدار با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان:

  تامین اجتماعی سازمانی بیمه گر با ماهیتی محاسباتی و نه حمایتی است

  Print Friendly, PDF & Email
    

  در ادامه برنامه های تعاملاتی با مجامع و تشکلهای مختلف طی نشستی مشترک، مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با مدیرعامل واعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان دیدار نمود.

  جمیل حق پرست در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت حوزه رسانه و نقش آفرینی فعالان این عرصه درحوزه های اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه و قدردانی از تلاشهای صورت گرفته بمنظور تنویر افکار جامعه با بیان اینکه سازمانهای بیمه گر، حمایتی نیستند و ماهیتی محاسباتی دارند اظهار داشت: تامین اجتماعی ریشه در قوانینی مترقی داشته که اهداف اجتماعی و انسانی را دنبال مینماید.

  ایشان با بیان اینکه درسازمان تامین اجتماعی مصادیقی همچون صورتحسابهای سود و زیان و قیمت تمام شده معنا نداشته و تعهدات در قالبی تدوین شده بصورت تکالیف اجتماعی صورت میگیرد افزود: کارکرد اقتصادی سازمان نیز صرفاً بواسطه رسیدن به اهداف و نگهداشت و تولید ارزش افزوده برای آورده های حق بیمه مخاطبین برای سالهای آتی می باشد.

  مدیرکل تامین اجتماعی با بیان اینکه اهداف این سازمان مادی نبوده و بدنبال پوشش حداکثری افراد جامعه میباشیم اظهار داشت: بیمه پردازی خود یک سرمایه گذاری برای ایجاد آرامش و امنیت خاطر است.

  حق پرست با اشاره به برخی قوانین موضوعه که بعضاً سبب تهدیدهایی برای منابع سازمانی میگردد خاطر نشان ساخت: حمایت از سازمانی بزرگ و گسترده همچون تامین اجتماعی با مخاطبین چند ده میلیونی که تقریباً نیمی از کشور را دربرمیگیرد در واقع حمایت و پشتیبانی از یک فرد و مجموعه نیست بلکه تلاش برای صیانت از تمامی جامعه است.

  مدیرکل تامین اجتماعی گیلان دربخش دیگری از سخنان خود افزود: در یک نگاه اصولی و جامع به تامین اجتماعی ، این امر بارز میباشد که دامنه اکثریت تعهدات ما بمنظور پوشش بیمه شدگان در شرایط اضطراری و دشواری های زندگی است که موضوعاتی همچون بیماری، حوادث، بیکاری، ازکارافتادگی و… ازجمله آنهاست.

  درادامه این نشست خرسندی ، مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با تایید بر نقش و اهمیت تامین اجتماعی در جامعه، به برخی از دغدغه ها و مشکلات خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه در زمینه امور بیمه ای اشاره و خواستار پیگیری و اخذ مشاوره های لازم در این زمینه گردید.

  تلاش در راستای تعمیم پوشش معافیت بیمه ای با برخورداری از کمک دولت تا ۵ نفر برای پایگاههای خبری و سایتها وا مکان افزایش این سهم برای اصحاب رسانه تا ١٠ نفر از جمله موضوعات مطروحه از سوی نمایندگان خانه مطبوعات گیلان بود.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام