شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 25 , Monday - ساعت ۰۹:۴۸:۳۸

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ بهم, ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی
 • کد مطلب : 108429
 • در هفتاد و سومین جلسه شورای رشت؛

  پیشنهاد رضا رسولی برای نامگذاری بلواری به نام پهلوان و ساخت تندیس رضازاده

  Print Friendly, PDF & Email
    

  در هفتاد و سومین جلسه شورای شهر رشت، رئیس کمیسیون عمران شورا خواستار نامگذاری بلوار منتهی به پیرسرا به نام بلوار پهلوان شد.

  رضا رسولی بیان داشت: امروز ۳ طرح از خروجی کارگروه مشورتی کمیسیون عمران تقدیم شورا می شود.

  وی افزود: ساختار مالی و حسابداری شهرداری و سیستم مشخص برای محاسبه مطالبات و پیگیری منابع درآمدی در شهرداری مشخص نیست و آسیب های جدی از این زمینه وارد شهرداری شده است. امروز میزان بدهی شهرداری مشخص نیست، و در سال بعد که فشارهای اقتصادی افزایش می یابد، وضعیت بدتر می شود.
  لازم است منابع بالقوه شهرداری بالفعل گردد.
  عضو شورای شهر رشت تصریح کرد: کارگروهی در همین زمینه با حضور مدیر اقتصادی رشت، ذی حساب استانداری، خانم تجددی از کارشناسان شهرداری تشکیل شده است.
  رئیس کمیسیون عمران شورای رشت ابراز کرد: طرحی در ۳ ماده اصلاح نظام حسابداری و تامین منابع مالی شهرداری رشت آماده شده و تقدیم شورا می شود.
  رسولی افزود: تنها شهری که ساختار حسابداری تعهدی را اجرا کرده، شهر تهران است. این شیوه کمک می کند، میزان بدهی و منابع درآمدی و مطالبات مالی شهرداری را به صورت واقعی گزارش دهیم.
  عضو شورا ابراز کرد: کارگروه راهبری منابع شهر  رشت  نیز تشکیل شده است.
  رسولی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شهر  رشت ستارگان بیشماری دارد که تاکنون نتوانستیم بخوبی ایشان را معرفی نماییم.
  امیدواریم برای استادی نظیر ابتهاج کار ارزشمندی نمایبم و بتوانیم بیشتر به معرفی این مفاخر بپردازیم.
  رسولی با تاکید بر معرفی چهره های ورزشی افزود: برای شناساندن مفاخر ورزشی هم باید بتوانیم کاری انجام دهیم و فرهنگ جوانمردی را گسترش دهیم.
  وی با اشاره به فوت سید مصطفی رضازاده، یکی از قهرمانان ورزشی که قصد کمک به یک حادثه دیده را داشت، ابراز کرد: جان باختن وی در حین کمک به یک همنوع، درس پهلوانی و جوانمردی دارد.
  رسولی پیشنهاد داد، میدان ورودی از جاده پیربازار به نام پهلوان نامگذاری شده و ساخت تندیسی برای رضازاده در دستور کار قرار گیرد.
  رسولی با بیان اینکه رشت ترکیبی از خرده فرهنگها و قومیت های مختلف است، ابراز کرد: به دلیل اینکه نتوانستیم خدمات مطلوب و یکسانی در همه مناطق دهیم، دچار یک گسست فرهنگی شده ایم.
  وی ضمن نمایش تابلوی اصنافی که نام های غیر فارسی و گیلکی دارند، با اشاره به قانون ممنوعیت به کارگیری از اسامی بیگانه در نامگذاری موسسات و اماکن و… خواستار الزام اجرایی شدن این قانون، در نامگذاری مراکز و تابلوی اصناف شد و تصریح کرد: الزام شهرداری رشت برای جمع آوری تابلوهای اصناف و مراکزی که با اسامی بیگانه نامگذاری شده است، باید اجرایی گردد.

  برچسب ها :
  کانال تلگرام