شعاع مشرق

امروز : دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ مصادف است با 2019 , March 25 , Monday - ساعت ۱۰:۵۶:۲۵

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ بهم, ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
 • شما اینجا هستید : اجتماعی > اخبار اصلی
 • کد مطلب : 108597
 • واکنش رئیس شورای شهر رشت به حواشی طرح قانون منع بکارگیرى اسامى و اصطلاحات بیگانه؛

  موضع رسمی شورا حمایت از فرهنگ و زبان مادری است/ شورای شهر قصد توهین به هیچ قومیتی را ندارد

  Print Friendly, PDF & Email
    

  پیش از ظهر امروز، هشتم بهمن ماه هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر به منظور بررسی دفترچه بودجه پیشنهادی سال آتی شهرداری رشت برگزار شد.

  رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تبریک ایام دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: امروز کلیات بودجه پیشنهادی شهرداری رشت بررسی می شود.

  سید امیر حسین علوی با اشاره به طرح جلسه پیش یکی از اعضای شورا و نمایش نام برخی از اصناف، بیان داشت: طرح ارائه شده جلسه گذشته آقای رسولی، در راستای ترویج فرهنگ بومی و پاسداشت و حفظ زبان مادری بوده است. اگر چه در سنوات گذشته هم مشابه این طرح در شورا ارائه شده بود ولی گویا نوع ارائه و تصاویر نام مغازه برخی از کسبه شائبه هایی ایجاد کرده و فضایی در شهر به راه افتاده که گویا این طرح، قومیت ها را هدف قرار داده است.
  وی با اشاره به هم زیستی مسالمت آمیز دیگر اقوام با مردم رشت و گیلان در طول تاریخ تاکید کرد: شورای شهر قصد توهین به هیچ قومیتی را ندارد. دغدغه مردم برای ما ارزشمند است و موضع رسمی شورا حمایت از فرهنگ و زبان مادری است. با توجه به شرایط خاص جامعه تاکید می شود، پهنه ایران اسلامی شامل همه اقوام است که برای یکپارچگی این سرزمین خون داده اند.
  علوی ادامه داد: ظرفیت ایران به قدری بالاست که بر اساس ارزش های اسلامی پذیرای همه اقوام است و نگرانی بابت تغییرات اقلیمی ناشی از خشکسالی و مهاجرت دیگر اقوام به گیلان، مشکلی است که قطعا در سطح کلان استان در مورد آن تصمیم گیری خواهد شد.
  رییس شورا افزود: حفظ اراضی ملی و کشاوری دغدغه همه ماست و همه در تلاشیم ولی نباید درگیر مباحث قومیتی شویم.
  علوی با اشاره به سابقه مهمان نوازی گیلانیان تصریح کرد: دو بار در سال گیلان پذیرای میلیونها ایرانی است و در راستای مدیریت درست منابع گیلان و اراضی ملی و کشاورزی، مسئولان ارشد استان باید برنامه ریزی و مدیریت کنند.
  رئیس شورا در بخشی از سخنان پیش از دستور جلسه گفت: سال آتی شرایط شهرداری حساس تر است. بعد از شش ماه و چند روز هنوز شهردار نداریم. باید هرچه سریعتر وضعیت شهردار تعیین تکلیف شود. طاقت مردم سر رسیده و شورا باید اولین وظیفه خود را به درستی پیش برده و وضعیت مدیریت شهرداری را روشن نماید.
  منبع: حرف تازه

  برچسب ها :
  کانال تلگرام