شعاع مشرق

امروز : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ مصادف است با 2019 , February 22 , Friday - ساعت ۲۳:۴۸:۰۴

سرتیتر خبرها :

طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
پیوندها

 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ بهم, ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
 • شما اینجا هستید : اخبار اصلی
 • کد مطلب : 108610
 • بازدید مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان از روند اجرایی سدهای لاستیکی شهرستان لنگرود

  Print Friendly, PDF & Email
    

  وحید خرّمی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان از روند اجرایی و پیشرفت فیزیکی احداث سدهای لاستیکی شهرستان لنگرود بازدید کرد.

  وحید خرّمی مدیر عامل این شرکت از سدهای لاستیکی پهلوان بست و گالشکلام لنگرود از نزدیک بازدید و به اتمام طرحها جهت بهره برداری در فصل زراعی جاری تأکید کرد.

  مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان اظهار داشت: سدهای لاستیکی پهلوان بست و گالشکلام لنگرود از پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۸ درصدی بر خوردار است.

  وی افزود: سد لاستیکی پهلوان بست با ظرفیت مخزن ۴۵۰ هزار متر مکعب و حجم تنظیمی آب سالیانه  ۱/۷ میلیون متر مکعب و ارتفاع لاستیک ۳ متر و طول تاج ۶۹ متر بر روی رودخانه شلمانرود با هدف توسعه و بهبود آبیاری حدود ۶۰۰ هکتار از اراضی شالیزارهای منطقه ، تغذیه آب زیر زمینی، جلوگیری از کف کنی و بهسازی سواحل رودخانه در حال احداث می باشد.

   مهندس خرّمی در ادامه بیان داشت: سد لاستیکی گالشکلام نیز بر روی رودخانه شلمانرود با حجم مخزن ۴۰۰ هزار متر مکعب و حجم تظیمی سالیانه ۱/۱ میلیون متر مکعب و با ارتفاع سر ریز لاستیکی  ۲/۵  متر و طول تاج ۵۳ متر با هدف توسعه و بهبود ۲۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری منطقه و ایجاد حوضچه مکش مناسب پمپاژ آب، ساماندهی رودخانه و جلوگیری از برگشت آب شور دریا در حال اجراء می باشد.

       شایان ذکر است سابقه استفاده از سدهای لاستیکی در دنیا به حدود ۶۰ سال اخیر می رسد و تخمین زده می شود در حال حاضر بیش از چهار هزار سد لاستیکی در مناطق مختلف دنیا ساخته شده است. با توجه به عملکرد مناسب سدهای لاستیکی ، مطالعه و ساخت این سدها در نقاط مختلف دنیا در حال افزایش است.

  منبع: برنا

  wrm_c789b3_1548596168

  برچسب ها :
  کانال تلگرام