شما اینجا هستید
اخبار اصلی » بازدید مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان از روند اجرایی سدهای لاستیکی شهرستان لنگرود

وحید خرّمی مدیر عامل این شرکت از سدهای لاستیکی پهلوان بست و گالشکلام لنگرود از نزدیک بازدید و به اتمام طرحها جهت بهره برداری در فصل زراعی جاری تأکید کرد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان اظهار داشت: سدهای لاستیکی پهلوان بست و گالشکلام لنگرود از پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۸ درصدی بر خوردار است.

وی افزود: سد لاستیکی پهلوان بست با ظرفیت مخزن ۴۵۰ هزار متر مکعب و حجم تنظیمی آب سالیانه  ۱/۷ میلیون متر مکعب و ارتفاع لاستیک ۳ متر و طول تاج ۶۹ متر بر روی رودخانه شلمانرود با هدف توسعه و بهبود آبیاری حدود ۶۰۰ هکتار از اراضی شالیزارهای منطقه ، تغذیه آب زیر زمینی، جلوگیری از کف کنی و بهسازی سواحل رودخانه در حال احداث می باشد.

 مهندس خرّمی در ادامه بیان داشت: سد لاستیکی گالشکلام نیز بر روی رودخانه شلمانرود با حجم مخزن ۴۰۰ هزار متر مکعب و حجم تظیمی سالیانه ۱/۱ میلیون متر مکعب و با ارتفاع سر ریز لاستیکی  ۲/۵  متر و طول تاج ۵۳ متر با هدف توسعه و بهبود ۲۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری منطقه و ایجاد حوضچه مکش مناسب پمپاژ آب، ساماندهی رودخانه و جلوگیری از برگشت آب شور دریا در حال اجراء می باشد.

     شایان ذکر است سابقه استفاده از سدهای لاستیکی در دنیا به حدود ۶۰ سال اخیر می رسد و تخمین زده می شود در حال حاضر بیش از چهار هزار سد لاستیکی در مناطق مختلف دنیا ساخته شده است. با توجه به عملکرد مناسب سدهای لاستیکی ، مطالعه و ساخت این سدها در نقاط مختلف دنیا در حال افزایش است.

منبع: برنا

wrm_c789b3_1548596168

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی