شما اینجا هستید
اخبار اصلی » مقدار مصرف داروها در ماه رمضان خودسرانه تغییر داده نشود

زهرا حصاری با بیان این که رعایت آداب صحیح غذایی و اصول مصرف داروها در سلامت روزه داران بسیار مهم است، افزود: به منظور بهره مندی بیشتر از این ماه پر برکت، لازم است روزه داران در رعایت هرچه بیشتر آداب صحیح و سالم غذایی و اصول مصرف داروها دقت کنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان گفت: بیماران در ماه مبارک رمضان بدون مشورت با پزشک معالج و به صورت خودسرانه، زمان دریافت دارو، تعداد و مقدار مصرف داروها را تغییر ندهند.
وی با اشاره به مصرف شیرینی سنتی مانند زولیبا و بامیه در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: زولبیا و بامیا از جمله مواد قندی است که در این ماه مصرف زیادی دارد، از این رو توصیه می شود که این محصول غذایی از مراکز و محل های غیر مجاز و دستفروشان خریداری نشود و از قنادی‌ های معتبر دارای سابقه ساخت و عرضه محصولات بهداشتی تهیه شود. 
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان داشت: هنگام خرید به نشان استاندارد و سازمان غذا و دارو روی جعبه های مواد غذایی دقت شود زیرا استفاده از جعبه های فاقد مجوز ساخت به دلیل این که از ترکیبات و مواد نامشخص تولید می شوند، در تماس با مواد غذایی باعث آلودگی آن شده و به سلامت مصرف کنندگان آسیب می رساند. 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی