شما اینجا هستید
اخبار اصلی » تشکیل کارگروهی در مجلس برای بررسی تخلف دولت در افزایش حقوق کارمندان

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارگروهی برای بررسی تخلف دولت در بحث افزایش حقوق‌های کارمندان در قوه مقننه تشکیل شده است، گفت: بنده، آقای حاجی‌بابایی و نمایندگانی از مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات در این کارگروه حضور داریم و ریاست آن  نیز به‌عهده امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس است.

وی با اعلام اینکه در اولین جلسه این کارگروه و پس از بررسی‌ها، تخلف دولت در افزایش حقوق‌ها محرز شد، ادامه داد: به‌دلیل اینکه دولت تفسیر دیگری از قانون درباره افزایش حقوق‌ها دارد باید این موضوع بررسی شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس تصریح کرد: نمایندگان مجلس بر این عقیده هستندکه حقوق کارکنان دولت باید ۴۰۰ هزار تومان و تا ۱۰ درصد افزایش پیدا کند.

حاجی‌دلیگانی با اشاره به تخلف دولت در افزایش حقوق کارمندان، اظهار داشت: دولت در این بخش، حقوق‌های بالا را تا سقف ۱۸ درصد و اما حقوق‌های پایین را تا ۲.۳دهم درصد افزایش داده است این درحالی است که قانون صراحتاً در این موضوع اشاره داشته که افزایش ۴۰۰هزارتومانی حقوق کارمندان دولت در سال ۹۸ تغییرناپذیر است و تنها ۱۰ درصد افزایش حقوق به‌میزان دریافتی، باید مدنظر قرار گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد: کارگروه تشکیل‌شده به دیوان محاسبات یک هفته فرصت داده تا بررسی‌هایی مجددی درباره افزایش  حقوق لایه‌های اقشار داشته باشد تا با در نظر گرفتن این گزارش، در جلسه بعدی که پس از تعطیلات مجلس خواهد بود، جمع‌بندی صورت گیرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی