شما اینجا هستید
اخبار اصلی » کارخانه نوآوری پژوهشگاه فضایی تا پایان سال افتتاح می‌شود

حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس،  درباره راه‌اندازی کارخانه نوآوری این پژوهشگاه توضیح داد: تعامل زیادی با شتاب‌دهنده‌ها داریم تا بتوانیم تیم‌های استارتاپی در حوزه فضایی را حمایت کنیم. البته تا سطحی از فعالیت استارتاپ‌ها توسط شتاب‌دهنده‌ها حمایت می‌شود و پس از آن پژوهشگاه در این موضوع ورود کرده و برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری برای رشد استارتاپ‌ها را انجام می‌دهد.

وی افزود: بر این اساس در شهر اصفهان و در نزدیکی شهرک صنعتی اصفهان می‌خواهیم کارخانه نوآوری را راه‌اندازی کنیم. این کارخانه به دلیل آنکه در آن منطقه سوله‌های بزرگی وجود دارد در آن منطقه احداث می‌شود و در ابتدای امر با یک سوله کار را شروع می‌کنیم تا در ادامه فضای کار را گسترش دهیم.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در ادامه بیان کرد: این فضای کار اشتراکی باعث می‌شود تا شتاب‌دهنده‌ها نیز از این منطقه بازدید کرده و از فعالیت‌های استارتاپ‌ها حمایت کنند. 

صمیمی ادامه داد: یکی از محاسن ایجاد این کارخانه نوآوری در آن منطقه این است که نیروی جوان و متخصص فراوان می‌تواند از تجربیات ارزشمند پژوهشگاه که با دستگاه‌های اجرایی دارد استفاده کند تا ورود استارتاپ‌ها به بازار تسهیل شود. 

وی تأکید کرد: استارت این کار زده شده و با معاونت علمی و چند نهاد دیگر فعالیت ابتدایی این موضوع انجام شده تا به محض نهایی شدن این کارخانه راه‌اندازی شود.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کارخانه نوآوری برای تأسیس و ایجاد طرح کامل نیاز به زمان دارد، پیش‌بینی می‌کنیم تا آخر امسال این کارخانه راه‌اندازی شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی