شما اینجا هستید
اجتماعی » واردات بی‌موقع برنج تمام زحمات کشاورزان را بر باد می‌دهد

ولی داداشی با بیان اینکه لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج کمر کشاورزان شمالی را می‌شکند اظهار داشت: از شخص رئیس‌جمهور، وزارتخانه‌های ذیربط و حتی دستگاه‌های نظارتی انتظار داریم جلوی اجرای این بخشنامه که کاملاً بر ضد شعار رونق تولید است را بگیرند.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه نمایندگان گیلانی حاضر در مجلس علیه بخشنامه لغو ممنوعیت فصلی واردات برنج اعلام موضع کرده‌اند ابرار داشت: در این مورد مجمع نمایندگان گیلان نامه‌ای را برای وزیر جهاد کشاورزی و رئیس‌جمهور نوشته‌اند تا هر چه سریع‌تر جلوی این اتفاق ناگوار گرفته شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس واردات برنج در فصل برداشت محصول داخلی را به معنای شکستن کمر کشاورزان برنج‌کار داخلی خواند و عنوان کرد: بخشنامه جدیدی که در مورد واردات برنج صادر شده است به کشاورزان شالیکار و تولیدات داخلی آسیب‌های بسیار جدی وارد می‌کند که اثرات آن به هیچ عنوان قابل جبران نیست.

داداشی طرح شعارهایی در باب حمایت از تولیدکنندگان داخلی در کشور و عدم عملیاتی شدن آن‌ها را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: ما همواره برای حمایت از تولیدکننده و کشاورز از کلمات شعاری استفاده کرده‌ایم و اما در نهایت هیچ وقت نتوانستیم شعارهای داده شده را به نحو بهترین نحو ممکن عملیاتی کنیم.

وی با تأکید بر اینکه شالیکاران برای تولید محصول برنج متحمل رنج‌ها و مشقت‌های بسیار زیادی می‌شوند اظهار داشت: عملکرد دولت، دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌های متولی با انتشار بخشنامه‌ لغو ممنوعیت واردات تمام زحمات این قشر را بر باد می‌دهد و رنج تولید برنج را بر دوششان باقی می‌گذارد.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس واردات برنج خارجی چند ماه پس از فصل برداشت محصول داخلی مطابق با نیازهای بازار را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: امیدواریم مسئولان و متولیان امر اجازه وارد آمدن ضرور و زیان به کشاورزان شالیکار را ندهند و در راستای حمایت از تولیدات داخلی گام بردارند.

تسنیم

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی